Styl a móda

Jak na ztvrdlé paty? Začni se připravovat do sandálků!

Zapomeň na problémy s nevzhlednými a ztvrdlými patami – je tu pro tebe pomoc. Přečti si, jak pečovat o chodidla a jejich vzhled.

Do letních bot ztvrdlé paty nepatří

S přibývajícími stupni na teploměru ubývají vrstvy oblečení a naše tělo je pod drobnohledem okolí. Uzavřenou obuv nahrazují vzdušné balerínky, sandálky a žabky. Bohužel mnohé z nás trpí ztvrdlými patami, na které rozhodně není hezký pohled. Tvrdou kůži na patách může způsobit nekvalitní obuv, nadváha, věk, větší fyzická námaha, nebo také právě zmiňovaná letní obuv. Jedná se o přirozenou reakci těla na nějakou námahu nebo změnu, takže to může potkat opravdu každého. Víš, jak si ale s takovým problémem poradit, když už tě potká?

Je to snadné, ale chce to čas

O nohy a především paty bys měla pečovat každý den. Nejlépe již při koupeli používej speciální škrabky na paty, které ti pomůžou zbavit se ztvrdlé kůže velmi snadno. Aby se ti ztvrdlá kůže lépe odstraňovala, je dobré nasypat si do koupele změkčovací sůl, nebo si nohy vymáchat ve vodě s citrónem. Postupovat bys měla vždy pomalu a opatrně, ztvrdlou kůži je zapotřebí odstraňovat rovnoměrně a pečlivě.

Škrabky na paty značky Bohemia Crystal nejen skvěle fungují, ale i velmi dobře vypadají
Škrabky na paty značky Bohemia Crystal nejen skvěle fungují, ale i velmi dobře vypadají

Jak používat škrabku na paty?

Již zmíněná škrabka na paty je v podstatě skleněný pilník, kterým nevzhlednou kůži opiluješ. Velmi kvalitní skleněné pilníky vyrábí česká firma Bohemia Crystal, která je vytváří patentovanou technologií leptání. Na každé straně má pilník jinou hrubost, tudíž nejdříve můžeš paty obrousit a jemnější stranou je potom dohladit, aby byly na dotek hebké. Ačkoliv je výrobek ze skla, nemusíš se bát, že bys ho rozbila. Samozřejmě, že když s ním silně třískneš o kamennou podlahu, tak máš po srandě, ale obyčejné nárazy pilník v pohodě vydrží bez poškození. Díky omyvatelnému sklu je hygienický, odolný, účinný a určený opravdu pro každého.

Pilník je velmi šetrný a je ručně vyroben v ČR z českého skla
Pilník je velmi šetrný a je ručně vyroben v ČR z českého skla

Bez kosmetiky by to nešlo

Po odstranění ztvrdlé kůže by ses měla o pokožku postarat pomocí krému na ztvrdlé paty. Ten obsahuje konopný olej, který pomáhá přirozené regeneraci kůže, šalvěj pro zklidnění a stažení pokožky, lanolin, který na noze vytvoří ochranný film bez pocitu mastnoty, a nakonec také glycerin, který tvé paty bude hydratovat. Krém je dobré používat i v případě popraskané kůže, protože urychluje proces hojení.

Krém na ztvrdlé paty
Krém na ztvrdlé paty má výborné regenerační účinky

Chce to jen vědět, jak na to

Jak vidíš, ani ztvrdlé paty nejsou žádná trága. Jen je důležité, abys věděla, jak na to. Paty si brus pravidelně a především rovnoměrně, abys nenaděla více škody než užitku. A pokud chceš v letních sandálkách zazářit, podívej se do internetového obchodu crystales.cz. V něm najdeš nejen výše představené pilníky, ale také další produkty a v neposlední řadě i dárkové sady. Sada pilníků je originální dárek, který určitě udělá radost každé ženě z rodiny.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.