Styl a móda

Jak na podzimní líčení krok za krokem?

Podzim už je tady a s ním také nové trendy v líčení. Víš, jaké barvy jsou teď in? Víš, jak si správně udělat okouzlující podzimní make-up?

Příroda letos frčí

S novým ročním obdobím jsou tu také nové tipy na barvy a líčení, kterým bys rozhodně měla věnovat pozornost. Stejně jako oblečení se letos halí do přírodních podzimních barev, i líčení směle míří k teplým méně výrazným odstínům. To znamená, že v módě jsou nyní béžová, oranžová, červená a žlutá. Kromě toho u očních stínů můžeš narazit na převahu tónů pleti. Letos se prostě hraje na přírodní notu – pojď se nyní podívat, jak toho správného vzhledu dosáhnout krok za krokem.

1. Ošetři si pleť

Letos vítězí ty z vás, které netrpí žádnými nedostatky pleti, protože je v módě pleť, na které není vidět, že je ošetřená. Mnoho z nás bohužel k těmto šťastným dívkám nepatří, což znamená, že si musíme vypomoci nějakým make-upem. Nanášej ho na pleť v opravdu malé míře, abys co nejvíce zachovala vjem, že na obličeji nemáš ani ždibek make-upu. Zajímavou volbou je také tónovaný krémový gel. Ten vykouzlí přirozené a lehoučké opálení, navíc je skvělým základem pro další líčení. Navrch potom použij fixační pudr, který může klidně obsahovat třpytky.

Lancaster Infinite Bronze

Lehoučký gel obsahuje antioxidanty na ochranu pleti proti volným radikálům

2. Heidi – děvčátko z hor

Po upravení toho nejnutnějšího se zaměř na své tváře. Podzimní trendy totiž velí červené tvářičky, jako kdybys byla ošlehaná od větru. A pokud se ti opravdu nechce svou pleť vystavovat povětrnostním podmínkám, vyzkoušej nějaký pěkně zbarvenou tvářenku, který ti pomůže tohoto efektu docílit. A navíc vydří déle.

MUA tvářenky se skvěle vrství a seženeš je v celé řadě odstínů

MUA tvářenky se skvěle vrství a seženeš je v celé řadě odstínů

3. Stíny spadaného listí

Jak již bylo řečeno výše, tvoje oči se nyní budou halit do barev podzimu, koukni třeba na tuto inspirativní paletku. Což znamená, různé tóny pleti, hnědé, lehce červené, medové, žluté nebo třeba oranžové. Žlutá barva bude slušet především hnědookým dívkám, naopak pro modré a zelené oči vyzkoušej syté růžové barvičky. Vyzkoušet také můžeš zlatou, která se zase vrací do módy. Ačkoliv se mohou tyto stíny zdát jako nevýrazné, opak je pravdou. Navíc se neboj si s nimi vyhrát.

Tato krásná paletka 12 očních stínů se pro podzim skvěle hodí

Tato krásná paletka 12 očních stínů se pro podzim skvěle hodí

4. Očka jako kočka

Letošní podzim jsou velmi důležité také linky, které se nosí hodně výrazné. Stejně tak řasenky spotřebuješ na tyto měsíce hodně. V barvách převažuje černá – linky se s ní dělají velmi široké a výrazné. To znamená, že můžeš klidně vsadit na look alá Kleopatra nebo si udělat zdvojenou oční linku. K takto výrazným očím ale pak je lepší zvolit mírnější ráz zbytku obličeje, abys zase nepůsobila jako klaun. Řasenku se neboj aplikovat v silné vrstvě jak na horní tak spodní řasy – letos jsou in řasy výrazné a protažené.

Skvělá prodlužující řasenka s bio-aktivním komplexem

Skvělá prodlužující řasenka s bio-aktivním komplexem

5. Sladké rty

U rtěnek se tento podzim můžeš setkat se dvěma proudy. V jednom se dočteš, že v módě jsou stejně jako předešlé roky výrazné tmavé rtěnky, na druhou stranu jsou tu opět barvy méně výrazné. Takže zde už spíše záleží na tvé volbě a toho, jestli se třeba na syté rtěnky vůbec cítíš. U tmavých rtěnek vyzkoušej především vínovou barvu (), ale pokud si na to netroufáš, nevěš hlavu a vyzkoušej rtěnky laděné do přírodního odstínu.

Chubby rtěnka je ideální kompromis mezi rtěnkou, leskem a balzámem

Chubby rtěnka je ideální kompromis mezi rtěnkou, leskem a balzámem

6. Nalakuj si drápky

A ke svému vzhledu nezapomeň zkombinovat také správnou barvu laku na nehty. Záleží jen na tobě, do jaké barvy máš chuť se stylizovat. Rozhodně totiž neuděláš opět chybu s přírodními odstíny spadaného listí – tj. červenou, oranžovou, které můžeš nosit i pěkně výrazné nebo světlejšími variantami jsou béžová či perleťová.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.