Styl a móda

FOTONÁVOD: Valentýnské líčení

Valentýn je za dveřmi a ty ještě nevíš, jak se nalíčíš? Okouzli svého miláčka líčením podle tohoto snadného návodu. Z fotek uvidíš, jak se nalíčit krok za krokem.

Krásná pleť jako základ

Pupínky ani zarudlá místa vážně nejsou sexy. Upravená a projasněná pleť je bezpodmínečně základ a s její úpravou by sis měla důkladně pohrát. Popadni make-up a jde se na to.

Výběr správných produktů je důležitý.

Make-up musí mít podklad

Aby líčení bylo krásné, musí být tvá pleť dokonale čistá a zbavená mastnoty. K tomu poslouží vatový tampónek a odličovací voda. S make-upem ale ještě počkej, chce to nějaký podklad. Někdo si oblíbil různé báze, někdo krémy, já jsem zaexperimentovala a jako podklad jsem použila BB od Biodermy, který jsem nanesla v hodně tenké vrstvě a vmasírovala do pleti prsty. Je to super trik, protože BB krém ti sám o sobě poskytne nějaké krytí, a proto na sebe nebudeš muset patlat tunu make-upu. Navíc ti rozzáří pleť a look bude daleko přirozenější.

Štětec je při líčení tvůj nejlepší kámoš

Samotný make-up nanes pomocí štětce. Docílíš tak mnohem lepšího výsledku. Prsty ti maximálně udělají mapy a nedej bože, fleky. Štětec nanáší produkt rovnoměrně a důkladně, navíc ti to ušetří čas. Nezapomeň nanést trošku make-upu i na krk. Nechceš mít přece viditelné přechody mezi nalíčenou tváří a krkem.

Nedostatky zakryje korektor

Možná jsi z rande nervózní a nedalo ti to spát. Kruhy pod očima – průser nebo snadno řešitelný problém? Druhá možnost je správně. Od čeho je korektor? Pozorně prostuduj svůj obličej a najdi nedokonalosti – již zmíněné kruhy pod očima nebo pupínky, pigmentové flíčky či zarudnutí. Skvělou práci udělá make-up cover od Dermacolu. Ten zakryje vážně všechno.

Pudr dokončí tvé dílo

Nezapomeň své dílo přepudrovat a to hlavně v t-zóně. Majitelky suché kůže tento krok mohou s klidným svědomím vynechat.

TIP: Modré a fialové tóny tvých kruhů pod očima výborně kryjí růžové korektory. Jeden takový prodává NYC.

Sjednocená pleť je důležitá.

Dodej obličeji barvu

Tvůj obličej by neměl mít jednu barvu a přesně tohle ti make-up udělá. Je třeba to doladit bronzerem. Ten ti dodá zpět barvu a opálený vzhled. Používej ale výhradně matný bronzer. Přece se nechceš lesknout jak disco koule – na lesk je tu přece rozjasňovač, ale o tom až později. Bronzerem popraš lehce čelo, tváře a strany nosu. Vlastně všude, kde by tě přirozeně slunce nejvíc opálilo.

Dnes jsou v módě, díky Kim Kardashian, výrazné lícní kosti. Je to sexy a navíc pak obličej působí mnohem štíhleji. Popadni zkosený precizní štětec a sexy kosti si vytvoř pomocí konturovacího pudru. Lze použít i bronzer (opět matný!) a navrstvit ho, zintenzivnit barvu. Kam se ale vlastně nanáší? Od vršku ucha ke koutkům rtů. Je doufám ale jasné, že nebudeš dělat přímou čáru od ucha ke rtům. Ne! Konturovat přestaň zhruba v půlce této pomyslné čáry. Majitelky vysokého čela můžou okonturovat i to. Opticky se tak sníží. Skvělý trik. Vše důkladně rozblendi, abys na obličeji neměla jakési nepěkné hnědé pruhy.

TIP: Lícní kosti se ti dokonale ukážou, když uděláš „fish face“.

Nanášení bronzeru
Vytvoř si sexy lícní kosti.

Tvářenka pro zdravý look

Neměla bys zapomenout ani na tvářenku. Je neodmyslitelnou součástí líčení. Navíc se skvěle hodí na valentýnské rande. Růžové tvářičky budou vypadat prostě neodolatelně. Navíc barva ve tvářích je vizitkou tvého zdraví. Jestli nevíš, kam přesně ji aplikovat, jednoduše se usměj a tváře se ti krásně ukážou. Výběr metody nanášení je taky důležitý. Rozhodně zapomeň na houbičky a podobné „pomocníky“. Vyber štětec, který nanáší v té nejtenčí možné vrstvě. Nejlepší volba bude rozhodně stipple brush.

Tvářenka dodá zdravý look.
Tvářenka dodá zdravý look.

Trochu lesku neuškodí

Třešničkou na dortu je rozjasňovač. Kompletně matný obličej není přirozený. Vždy je na místě sem tam nějaký lesk. Kam? Na nejvyšší bod lícních kostí, na přední stranu nosu, střed čela a brady. Nevybírej rozjasňovače se třpytkami – tady by šla přirozenost rychle ke dnu. Nejlépe se aplikuje fun brushem.

Nanášení rozjasňovače
Lesk v obličeji je přirozený.

Úprava obočí

Obočí dělá hodně, opravdu. Je to jedna z hlavních dominant tvého obličeje. Občas se ale obočí neshoduje s barvou vlasů (i přirozenou, jsem toho důkazem), nebo je řídké a dokonce ho má někdo krátké. S líčidly se dá nesmírně kouzlit. Najdi vhodný matný stín, kterým obočí vyplníš. Vykresli ho krátkými tahy štětce. K finální úpravě můžeš použít gel na uhlazení.

POZOR: Vyvaruj se vyplňování obočí tužkou a to hlavně v případě, pokud líčení zas tak neovládáš. Mohla bys totiž celý look pěkně pokazit.

Nikdy nezapomeň zvýraznit obočí.
Nikdy nezapomeň zvýraznit obočí.

Abys měla krásný pohled

Základ už máš, teď oči. V tomto líčení jsem nepoužila za stíny nic jiného, než paletku MUA v odstínech undressed. Je to božská paletka s odstíny, které přesně potřebuješ k valentýnskému líčení. Dají se ale samozřejmě použít i stíny jiných značek, takové odstíny najdeš téměř všude.

Ještě před tím, než se pustíš do konání zázraků se stíny, aplikuj na celé pohyblivé i nepohyblivé víčko bílou tužku na oči. Udělá ti bázi a navíc se stíny projeví s mnohem sytější pigmentací.

Tužka zvýrazní pigment stínu.
Tužka zvýrazní pigment stínu.

Na celé víčko nanes béžový perleťový stín. Vytvoří ti základ pro líčení.

Perleťový stín jako základ.
Perleťový stín jako základ.

Záhyb oka, ale i nejtěsnější místečko u řas zvýrazni hnědým stínem. Oko tak vykonturuješ a dodáš mu hloubku.

Nanášení hnědého stínu
Hnědý stín ti vykonturuje oko.

Žádné tvrdé přechody, ani linky. Stín, který jsi právě nanesla, rozblendi matným, světle hnědým stínem.

Stínování by mělo být důkladné.
Stínování by mělo být důkladné.

A teď trochu té dramatičnosti. Černým stínem ztmav oční záhyb a zvýrazni opět místečko nad řasami.

Nanášení černého stínu
Sexy očka vytvoří černý stín.

Pod obočí a do vnitřního koutku oka nanes lesklý, béžový stín. Obočí se opticky nadzvedne a oči se rozzáří.

Nanášení béžového stínu
Lesklý stín ti rozzáří oči.

Oko nejlíp otevře bílá tužka. Tou vykresli spodní vnitřní linku. Dělá to zázraky.

Nanášení bílé tužky
Bílá tužka oko otevře.

Teď už jen nanes oblíbenou řasenku. Pozor ale na pavoučí řasy, všeho s mírou.

Kompletní výsledek očí
Řasenkou vše doladíš.

Sexy rty k zulíbání

A jdeme do finále. Rty! Vyhni se obloukem leskům na rty a rtěnkám velmi výrazných barev. Kluk nechce olizovat ulepené rty a ani se nechce zašpinit rudou rtěnkou. Nejlepší volbou tedy budou rtěnky světlých odstínů, u kterých nikdo nepozná, že se trošku při líbání obtisknou nebo rozmažou. To by se ti s rudou stoprocentně stalo. Rtěnku ale jen mírně na rty poklepej prsty. Žádné tunové nánosy.

Růžová rtěnka
Rty přitáhnou pohled.

Teď už se jen obleč, jak nejlíp to umíš, učeš si nějaký pěkný účes a hurá na rande. Nezapomeň si do kabelky vzít pomocníčky – s sebou určitě pudr, rtěnku a štětec. Krásného Valentýna!

Výsledek
Nasaď úsměv a můžeš vyrazit.

2 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.