Styl a móda

Džíny pro každou postavu. Víme, jak je vybrat!

Není univerzálnější kus oblečení, který by se hodil k tolika příležitostem. Džíny patří k tomu nejzákladnějšímu v našem šatníku, a proto by nám měly padnout jako ulité. Poradíme ti, jaké džíny sluší které postavě.

Oblíbené sexy slimky

V obchodech dnes najdete nejširší výběr právě úzkých džínů, které obepínají postavu od pasu až ke kotníku. Ač se to nezdá, mohou slušet nejen modelkovským postavám. Zatímco štíhlé ženy si mohou dovolit obléct slimky v jakékoliv barvě, dámy kypřejších tvarů by se měly držet tmavých odstínů a rozhodně by se měly obloukem vyhnout vyšisování, které opticky rozšiřuje. Pokud chcete opticky prodloužit postavu, vsaďte na vysoký pas a podpatky.

Tip: Pokud hledáš džíny, které budou sloužit hned několik let, vsaď na prověřené značky a neboj se do nich trochu zainvestovat – rozhodně se to vyplatí. Mrknout můžeš třeba na eshop Pepe Jeans.

Zvony nebo roury?

Letos se s velkým ohlasem navrátily zvonáče. A ty sluší opravdu každému. Širší nohavice opticky vyváží plnější boky a zakryjí silnější lýtka. Pokud navíc sáhneš po modelu s vysokým pasem, krásně si prodloužíš nohy. I zde platí pravidlo, že vyšisování rozšiřuje, takže tmavé jednobarevné jsou sázkou na jistotu.

Rovný střih nohavic neboli roury jsou klasikou, která z módy nikdy nevyjde. Postavě nijak neškodí, ale ani nelichotí. Pozor dej na snížený pas, který opticky zkracuje postavu a nohy. Rovnými kalhotami nikdy nic nezkazíš – ale není to trochu nuda?

Trendy spadlý sed: Můžeš si dovolit boyfriend džíny?

Posledních pár let se stále drží tzv. boyfriend střih na vrcholu popularity. Snížený rozkrok je pohodlný, ohrnuté nohavice působí ležérně a vypadat, jako by sis ráno oblékla džíny svého kluka je zkrátka in. Ale tento styl si opravdu nemůže dovolit každá. Opticky postavu zkracují, rozšiřují a ženské púostavě vůbec nelichotí.

Slušet budou výhradně vysokým ženám s úzkými boky či chlapeckou postavou. Pokud jsi holka krev a mlíko, radši si na ně nech zajít chuť.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.