Styl a móda

Chystáš se na ples? Takhle určitě ne!

Plesová sezona je v plném proudu. Pokud se i ty chystáš na ples a nechceš být středem pozornosti v negativním slova smyslu, čti dál a vyvaruj se těchto módních přešlapů!

Ples je společenská událost, na které se chce každá z nás předvést, jak nejlépe umí. Často ale na tanečních parketech potkáváme módní kreace, za které by se styděla i jindy velmi extravagantní Lady GaGa. A módní police? Z outfitů, které se na plesech objevují, by mohla žít celý rok.

V jednoduchosti je krása

Vezmu všechno líčení a šperky, které doma mám, a je to. Kam jinam to mám nosit, než na ples, že? Tak takhle opravdu ne! Na ples se sice hodí výraznější líčení i doplňky, ale kombinuj tak, aby vše ladilo dohromady a nebyla jsi jako výkladní skříň. Pokud máš decentní šaty, doplňky mohou být výrazné, naopak však nikoliv!

Je to ples, ne diskotéka!

Jak už bylo řečeno, ples je společenská událost. Je proto vhodné zvolit společenské šaty. Šaty, které zahalují naprosté minimum těla, jsou naprosto nevhodné a nevkusné. Jediné, čeho se tím docílí, je: „Hele tamhle jde zase ta paní, co si spletla ples se striptýzovou show!“ Příliš vhodné nejsou ani džínové sukně, legíny a další podobné oděvy. Tohle na ples prostě nepatří! Šaty by také měly lichotit postavě!

Ošklivé šaty

Silonky?

Proč ne? Ale! Silonky se nosí pouze do uzavřených bot, pokud zvolíš páskové sandálky, pak na silonky zapomeň! Při koupi silonek dávej pozor na odstín, který by měl korespondovat s barvou tvé pokožky. Všimni si také obsahu lycry v silonkách. Nohy v silonkách mají působit přirozeně, ne jako disco koule. Sázkou na jistotu jsou pak také punčochy v černé barvě.

Neviditelná ramínka? Ano, my všichni je vidíme!

Plastová, průhledná, neviditelná ramínka. Schválně se na plese rozhlédni kolem sebe, napočítáš jich desítky. Způsobů, jak se vyhnout tomuto módnímu přešlapu, je hned několik. Podprsenka bez ramínek, vyztužený korzet, vhodně schovaná ramínka do šatů, … Zároveň si dej pozor, aby zadní část podprsenky nevykukovala ze šatů. To je také další způsob, jak „upoutat“ pozornost.

Jedině psaníčko nebo malá kabelka

Na ples se hodí psaníčko nebo malá kabelka. S sebou vezmi jen to nejnutnější. Rozhodně špatně jsou kabelky na běžné nošení a XXL kabelky. Jdeš na ples, ne na nákup!

Boty

Každá víme, že super vysoké podpatky jsou sexy a dělají krásné nohy. Na ples se ale chodí především tančit, takže je ideální vzít si boty na nižším podpatku, na kterém vydržíš až do rána. Do malé kabelky se také vejdou malé skládací balerínky, kdyby nohy už opravdu hodně bolely. A co na ples rozhodně nepatří? Kozačky a nevkusné boty do špičky!

Vlasy a líčení

Pokud nechceš utrácet za kadeřnici a vizážistku, dobře si rozmysli a vyzkoušej, co za účes a líčení zvolíš. Opravdu je dobré si všechno dopředu vyzkoušet. Účes a make up na poslední chvíli á la Racochejl nikoho neoslní, spíš vyděsí! V dnešní době je na YouTube nespočet hair a make up tutoriálů, ve kterých se krok po kroku naučíš, jak na to. Nezapomeň ani na nehty. Nikdo nechce vidět oloupaný lak a nečistotu.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.