Styl a móda

Buď i ty modelkou! Vyzkoušej triky, jak vylepšit fotku

Ne každá se rodí modelkou. Možná si říkáš, že ty bys nikdy nemohla mít tak skvělé fotografie, protože nejsi fotogenická. Chyba! Fotogeničnost jsou vlastně pohybové a světelné techniky, které vypadají na každé fotce skvěle. A které techniky můžeš vyzkoušet i ty?

zdroj: instagram.com/mirandakerr

1. Už žádné mrkání

Jestli máš problém s tím, že při blesku automaticky mrkneš, tak vyzkoušej zavřít oči, než foťák bleskne. Před cvaknutím oči pomalu oči otevři, uvidíš, že už žádné fotky s polootevřenýma očima nebudeš mít.

2. Konec dvojité brady

Abys zabránila tzv. dvojité bradě, tak stačí jen prodloužit krk a jemně tlačit svou tvář dopředu. Nezapomeň bradu trochu naklonit směrem dolů. Možná to bude trochu oříšek a budeš si připadat divně, ale věř, že fotka bude vypadat skvěle.

3. Krásné vlasy i na fotce

Jedna z variant aby vaše vlasy byly i na fotce lesklé, je použití speciálního spreje pro lesklý vzhled vlasů. Tento sprej běžně zakoupíte v drogerii. Těsně před focením jemně sprej nastříkej na své vlasy, které získají nejen lesk, ale také určitou formu. Můžeš také použít lak na vlasy a uhladit ho prsty, avšak výsledkem mohou být také slepené vlasy.

4. Už nikdy mastná pleť na fotografii

Jedním ze způsobů, který používají i přední fotografové je použití obyčejného kapesníčku, který chvilku zatlač na své tváře a nos. Poté znovu jemně použij pudr nebo dodělej znovu líčka. Uvidíš, že na fotce nebude ani známka po mastné pleti nebo lesklém make-upu.

5. Smyslný pohled

Další věc, která dělá fotky ještě lepší je pohled mimo objektiv. Jednoduše nakloň svou hlavu, tak aby tvůj pohled směřovat mimo fotografa. Nejen, že odstraníš dvojitou bradu, ale také je to jedno z řešení jak se vyhnout červeným očím.

6. Rtěnka dělá divy

Na focení určitě zvol světlou barvu rtěnky. Je dokázáno, že tmavá rtěnka může mít minimalizující vliv na rty. Také se vyhýbej tmavým matným barvám, které mohou přidat pár let navíc a vypadat nelichotivě. Držte se proto jasnějších barev, které jsou modernější.

Buď i ty modelkou! Vyzkoušej triky, jak vylepšit fotku
zdroj: instagram.com/mirandakerr

7. Vyberte si vhodné světlo

Rozhodně se vyhni místům pod přímým světlem. To může na tvé fotce vrhat stíny, které nemusí vypadat dobře. Raději zvol přirozené světlo u okna nebo kde je měkké světlo, které zasahuje jakoby zboku.

8. Jiskra v očích

Pro tzv. jiskru v očích se dívej přímo do světla. Nejlépe do lampy, ta v očích vytvoří odraz, tím vznikne jakoby odlesk. A jak se fotíte nejčastěji vy? Necháváte si záležet na svých fotkách?

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.