Styl a móda

Bílé tetování

Zajímá tě, co se skrývá pod pojmem bílé tetování? Jedná se o nový trend, který doslova zasáhl celou Ameriku. Většina lidí se však mylně domnívá, že se jedná o zdobení těla pomocí jizev. Není tomu tak. Jedná se o skutečné tetování bílým inkoustem, které je netradiční, nápadité a velmi elegantní. Díky těmto aspektům si bílé tetování oblíbily zejména ženy, mezi nimiž jsou i světové celebrity.
Je to super novinka nebo pouze rozmar rozmlsaných celebrit?

Bílé tetování – o co jde?

Bílé tetování se od toho běžného liší v mnoha ohledech.Jedním z nich je inkoust. Používá se speciální bílý inkoust, jež nemá nic společného s tím, který tatér obvykle používá na míchání barev.  Další odlišnost je třeba hledat v jeho provedení. Zatímco u běžného tetování si tatér nejdříve připraví obrysy pomocí černého inkoustu, u bílého se tetuje rovnou celý obrazec. Tatér může využívat šablony, mnohem častěji však aplikuje tetování „ od ruky“. Neprovede-li se tetování precizně a zcela správně, může vytvářet efekt nevzhledných jizev, zežloutnout či zrůžovět. Důležité proto je, vybrat si tatéra, který má dobré reference a s bílým tetováním má již nějaké zkušenosti. Chystáš-li se na bílé tetování, připrav se také na štiplavou bolest. Bílý inkoust je totiž nutné aplikovat do pokožky mnohem hlouběji, než inkoust černý.

Které celebrity mají bílé tetování?

Mezi vůbec první celebrity, které se s bílým tetováním objevily, patří skandalistka Lindsay Lohan. Ta si na vnitřní stranu svého levého zápěstí nechala bílým inkoustem vytetovat slovo  „Breathe“, jenž znamená v překladu dýchat. Kouzlu bílého tetování propadla také Kate Moss, která si na záda nechala vytetovat srdce. A pozadu nezůstala ani topmodelka australského původu Miranda Kerr. Její zápěstí je zdobeno malou bílou hvězdou.

%CODE1%

Kde se nechat tetovat?

Bílé tetování se stalo trendem zejména v Americe, odkud se postupně šíří do celého světa. Pokud se chceš nechat tetovat, budeš si však muset ještě nějakou chvíli počkat. Tetovací salony v ČR tuto službu zatím nenabízejí. Většina tatérů navíc bílé tetování odmítá, jelikož výsledek je vždy nejistý.

Pro koho je tetování vhodné?

Bílé tetování je velice nenápadné, a proto je vhodné pro ty, kteří si obyčejné tetování nemohou z nějakého důvodu dovolit.

Lidé s tmavší či opálenou pokožkou obvykle obtížně přijímají bílý inkoust, proto je vhodnější pro lidi se světlejší pokožkou. Bílé tetování se na světlejších odstínech pokožky projevuje mnohem jasněji.

U bílého tetování se bohužel velmi často projevují nežádoucí účinky. Reakce na bílý inkoust je mnohdy mnohem prudší, než reakce u běžného tetování. Lidé s citlivou pokožkou mohou proto očekávat delší hojení, které je doprovázeno otokem a svěděním.

Nezřídka kdy se stává, že lidský organismus bílé tetování nepřijme vůbec a inkoust tak po nějaké době zcela zmizí.

Bílé tetování není vhodné pro ty části těla, které jsou často vystaveny slunečnímu záření a vnějším vlivům vůbec. Je-li bílý inkoust vystaven slunci, barva se pomalu vytrácí. Často se tedy tetování aplikuje na záda či spodní paži.

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.