Styl a móda

Bikiny podle Čechů – sexy i funkční

Průzkum ve střední Evropě ukázal, co máme nosit letos na pláži!

Online průzkum zaměřený na vkus českých, slovenských a maďarských žen a mužů ohledně dámských plavek odhalil, jaké plavky jsou letos trendy. Průzkum, kterého se zúčastnilo 2500 lidí, si nechala vypracovat mezinárodní značka plavek a spodního prádla LASCANA, která je dostupná i v České republice. Z výsledků vyplývá, že se muži i ženy shodují v barvách i ve vzorech, ale muži by radši viděli na ženách plavky menší velikosti, zatímco ženy by chtěly zakrýt některé nelichotivé části svého těla.  

Jen aby to nebyl neon!

Jednoznačně platí, že čím barevnější, tím lepší. Z dotazovaných v České republice se takto vyjádřilo 86 % žen a 74 % mužů. Muži více než ženy upřednostňují i klasické jednobarevné plavky (18 %). Křiklavé neonové barvy jsou u obou pohlaví až na 3. místě.

Sexy plavky i s geometrickým vzorem

Čeští muži (75 % dotazovaných) zůstávají úplně lhostejní, co se týká vzoru plavek, čili je jim to jedno, jestli plavky mají vzor geometrický, květovaný, tygrovaný nebo zrovna puntíkatý, důležitější je, aby plavky byly sexy. Když už si za každou cenu musí vybrat, tak téměř 18 % žen i mužů upřednostňuje geometrické tvary. Nezávisle na vzoru se ale všichni shodují, že bychom v plavkách měli vypadat sexy.

Ne všichni jsou zvědaví na skutečnost

Zatímco 60 % maďarských žen by chtělo bikiny, ve kterých vypadají hezčí, u nás muži i ženy upřednostňují realitu. Víc než 65 % respondentů jak mužů i žen se shodlo na tom, že plavky mají ukázat ženu takovou, jaká je. 20 % všech dotazovaných se vyjádřilo, že plavky by mohly ženu trochu zkrášlit, ale Češi si nepřejí, aby plavky dělaly ženy hubenější.

Sexy nebo funkční?

Tato otázka nejvíc rozděluje dotázané ve všech třech zemích. České dámy jsou jediné mezi všemi třemi národy, které hlasují pro funkčnost plavek, a to celých 44 % dotázaných. Všude jinde je tento poměr mnohem nižší. Co k tomu asi řekne 53 % dotázaných mužů, kteří by naopak nejraději viděli své ženy v sexy bikinách? Pravda, muži zbožňují minimalizaci. Podle 60 % dotázaných českých mužů by plavky měly zakrývat co nejmenší část těla. Naproti tomu ženy by v celých 81 % nejraději zakryly takovou část svého těla, na kterou nejsou moc pyšné.

Ne všude stačí bikiny

Zatímco slovenští muži v 80 % uvedli, že sexy plážové šaty přes plavky mohou být výslovně prospěšné, čeští muži by naopak skoro v 80 % byli neradi, aby ženy byly na pláži oblečené, spíše naopak.

Sexy, barevné a dvoudílné bodují

V poslední části průzkumu si dotazovaní měli vybrat mezi 12 plavkami. Soutěžily mezi sebou plavky dvoudílné, barevné, pastelové, sexy i klasické. Jednoznačně ve všech třech zemích vyhrály plavky vzorované, dvoudílné, se zavazováním kolem krku, s push-up podprsenkou. U nás je malá změna jenom v tom, že tyto plavky se u mužů umístily až na druhém místě, u nich totiž vyhrály plavky korálové barvy s trojuhelníkovým vrškem. Tyto plavky se i u žen dostaly na stupně vítězů. Z průzkumu na rok 2016 plyne ponaučení, že návrháři se snaží marně, doba pastelových jednodílných plavek u nás ještě nenastala, alespoň podle respondentů průzkumu firmy LASCANA.

Vítězné plavky podle žen:

Vítězné plavky podle mužů:

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.