Cestování Styl a móda

Bez čeho se na pláži neobejdete?

Již za pár dnů se dočkáte své vytoužené dovolené u moře? Je nejspíše nejvyšší čas, abyste si připravily svou plážovou tašku a zkotrovaly si vše, bez čeho se na pláži neobejdete. Přinášíme vám stručný seznam, ale i pár vychytávek, které vám váš pobyt u moře zpříjemní.

Plavky

Slušivé a dobře padnoucí plavky představují základ. Sebou byste měly mít minimálně dvoje. Doporučujeme pořídit si plavky z rychleschnoucího a lehkého materiálu. Vezměte si k nim i sáček na zip do něhož budete moci mokré plavky uložit. 

Spodní prádlo

Vedle náhradních plavek si se sebou přiberte i spodní prádlo, do něhož se večer budete moci převléct. Uchráníte se od rizika vzniku močových cest a vaginální infekce.

Plážové šaty nebo pareo

Pareo nebo plážové šaty se vám na pláži budou vždy hodit. Zvláště pokud se budete chtít projít po pláži anebo když pocítíte na svých ramenou slunce ve větší míře než je vám příjemné. Skvělé na tom je, že nezaberou příliš místa.

Plážová osuška nebo deka

Abyste si mohly skutečně odpočinout, neobejdete se bez plážové osušky nebo deky, a to ani v případě, že máte v plánu uložit se na lehátko.

Ručník

Velmi důležitý je i ručník, do něhož se utřete po vykoupání.

Ochranné prostředky na opalování

Zapomenout nesmíte ani na ochranné prostředky na opalování. Jsou důležité. Ochrání vás před neblahými vlivy slunečních paprsků. Kromě toho, že si je nezapomenete vzít sebou, je nezapomínejte používat. V průběhu svého pobytu na pláži se nezapomeňte opakovaně namazat, a to i tehdy, když používáte voděodolné prostředky. Mimo krémů do této skupiny patří i balzám na rty s UV filtrem.

Pokrývka na hlavu a další drobnosti potřebné k péči o vlasy

Dalším dost důležitým prvkem plážové výbavy je pokrývka hlavy, jež vás ochrání před slunečními paprsky. Spolu s ní vám doporučujeme vzít si se sebou také hřeben, sluneční brýle a dále pak třeba sprej na vlasy, který vám usnadní pročesání vlasů po koupání a zároveň je chrání před účinky slunečních paprsků.

V neposlední řadě byste si do plážové tašky neměly zapomenout zabalit láhev s minerální vodou, nějaké ty peníze, vlhčené ubrousky, knížku, mp3 nebo třeba karty. Ocenit můžete i malou svačinu.

3 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.