Styl a móda

Bavlna: Proč zvolit tento materiál pro šití?

Bavlna je pro většinu z nás tím nejpříjemnějším materiálem oblečení, a to z jednoho prostého důvodu. Je jednoduše pohodlná. Pokud tedy ráda šijete a přemýšlíte, co dalšího byste vytvořila, ale nevíte, jakou použít látku, určitě sáhněte právě po bavlně. Proč?

Bavlna a její výhody

I když se vám může zdát bavlna jako těžká látka, věřte, že se jedná o opravdu prodyšný materiál, takže je vhodná k celoročnímu nošení. V létě dokáže nasát vlhkost pokožky, takže se nezapotíte, a v zimě naopak příjemně zahřeje. Navíc je velice příjemná na dotek a také vhodná pro alergiky i pro lidi s citlivou pokožkou. Takže je bavlněné oblečení také trefou do černého pro novorozence a malé děti. A hlavně, patří mezi cenové dostupné materiály a je vhodná pro začátečníky se šicím strojem.

Jak pečovat o bavlněné oblečení

Pokud sháníte bavlněné látky, podívejte se na e-shop Bubulakovo. Je zde k dispozici mnoho barev a potisků látky, takže si vyberete, ať už máte v plánu šít oblečení pro dospělé, či pro děti. Nicméně před tím, než se pustíte do práce, doporučujeme látku prvně vyprat. Při praní se totiž může přirozeně trochu srazit, tak abyste nebyla ve výsledku překvapena. Nebarvenou bavlnu můžete prát na vysokou teplotu, nicméně u té barevné byste měla dbát pokynů na štítku, aby vám barva nepustila a nezabarvila ostatní oblečení v pračce.

Vzory bavlněných látek

Bavlna je nejčastěji používána nejenom na dětské oblečení, ale také na lůžkoviny, závěsy a podobně. Proto můžete vybírat z mnoha vzorů. Nejoblíbenější jsou samozřejmě dětské obrázky, jako například pohádkové postavičky, zvířátka, nebo číslice a písmena. Samozřejmě v pastelových barvách, aby byly pro děti atraktivní. Naopak například na polštářky do obývacího pokoje můžete zvolit střídmější vzory i barvy, jako například podzimní listí či jemné abstraktní vzory.

Také doma ráda šijete? Jaký nejraději používáte materiál?

Zdroj obrázku:

Bubulakovo.cz

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.