Styl a móda

Barva vlasů podle typu pleti a očí

Řešíš, jaká barva vlasů je pro tebe nejvhodnější? A víš, že každá z nás patří do určitého barevného typu, kterému některé barvy sluší a jiné se k němu naopak nehodí? Pak bys měla před návštěvou kadeřníka vědět něco o barevné typologii, abys díky barvení docílila nejlepšího efektu a stala se neodolatelnou. Vždyť barva vlasů je důležitou součástí našeho vzhledu, a proto by měla vystihovat i naši osobnost!
Každá z nás někdy přemýšlela o tom, jaká barva se k ní nejvíc hodí.

Barva vlasů je velké dilema

Barevná typologie je založena na dělení barev na teplé a studené, ty se dále dělí na jednotlivé typy: jarní a letní (tj. barvy teplé) a na podzimní a zimní (tj. barvy studené). Toto metaforické pojmenování typů je založeno na barvách, které se vyskytují v přírodě v jednotlivých ročních obdobích. Na podzim převažují barvy červené a hnědé díky krásně zbarveným stromům, zatímco v létě vše zaplaví jasné sluneční paprsky. A na čem je založena typologie, která nám pomůže určit, jaká barva vlasů je tou nejlepší volbou? Přece na původní barvě vlasů, očí a pleti. Takže nyní už přejdu k jednotlivým typům.

Jarní typ

Do tohoto typu se řadí ty dívky, které mají světlou pleť, případně mohou mít broskvový odstín pleti a časté jsou i pihy. Oči bývají většinou zelené nebo modré a přirozená barva vlasů je teple blond nebo měděná. Zde se nejvíce hodí různé odstíny přírodní barvy, zato zcela nevhodná je tmavá barva vlasů, ve které bys působila nepřirozeně.

%CODE1%

Letní typ

Máš bledou až růžovou pleť s blonďatou nebo světle hnědou kšticí? A oči modré, čokoládové nebo zelené? Pak patříš mezi dívky letního typu, které si mohou dovolit různé odstíny blond barvy. Krásně budeš vypadat i u kombinace světle hnědé a platinové – vždyť dnes je jednolitá barva vlasů out. Pokud máš ale pleť opálenou, pak se raději vyhni zrzavým odstínům, ve které by tvá pleť vypadala příliš staře. Barva vlasů totiž může i opticky klamat – může nejen měnit zbarvení pleti, ale třeba i ubírat na letech.

Podzimní typ

Dívky tohoto typu se vyznačují narůžovělou pletí, případně olivově zbarvenou, očima barvy modré, zelené i hnědé a světle hnědými vlasy. Pokud se na tebe tento popis hodí, pak je pro tebe rozhodně vhodná rezavá barva vlasů. Ta má řadu různých odstínů – můžeš zkusit jemně načervenalou, zlatou nebo rudou, skvěle vypadá i tmavá blond. Vlasy rozzáří i červený melír. Čemu by ses ale měla vyhnout, to je příliš tmavá barva vlasů spolu s modrou a fialovou, které sluší pouze zimnímu typu.

Zimní typ

Tento typ se vyznačuje světlou pletí, případně olivovým odstínem. Má tmavé oči i vlasy, na kterých se ale většinou velmi brzy objevují první šediny. Tomuto typu sluší tmavě hnědá nebo černá barva vlasů. Pro zářivý lesk doporučuji barvy v odstínu mahagonu nebo tmavé čokolády, případně můžeš vyzkoušet světlé proužky, které projasní tvůj obličej. Nevhodná je příliš světlá barva vlasů, která by působila nepřirozeně a dodávala pleti nezdravý vzhled. Pokud bys i přesto chtěla být blondýnou, pak zkus na pleť použít samoopalovací krém nebo zajít do solárního studia, díky čemuž se vyhneš nazelenalé pleti nebo vzhledu a la Sněhurka.

Štítky

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Nejkrásnější barva očí jsou zářívě-tmavě hnědé oči, snědá pleť a podle mě by barva vlasů měla být takové, se kterou se člověk narodil, ale ta úplně nejkrásnější jsou kaštanové.

  • To mate pomotany.. leto a zima jsou chladne typy, jaro a podzim teple. Jarnich typu je cca 5% lidi na svete. Naopak nejvice je zimnich typu (vsichni cernosi, asiate, hispanci, arabove, cikani apod), prestoze v nasich koncinach je diky vyvoji kvuli klimaktickym podminkam nejvice caste leto. Podzimni typy (prevazne zrzci) jsou zase nejvice ve skotsku.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.