Styl a móda

9 věcí, které by měla mít v kabelce každá z nás

Máme ohromné kabelky - když potřebujeme vytáhnout jednu věc, nejdříve musíme zpřeházet deset dalších. Co bys však při sobě opravdu měla mít?

Kluci versus holky

Kluci to mají jednoduché. Vezmou si do kapsy mobil, peněženku a klíče a jsou připraveni jít. Proto také nepotřebují různé kabelky a podobné doplňky, ale všechno hravě zastrkají do kalhot a bund. To u holek je tento proces zdlouhavější – na celý den kromě těchto tří základních věcí potřebujeme spoustu jiných. Potřebám se meze nekladou, ale víš, které věci především bys měla mít vždy při sobě?

1. Rtěnka

Na poupravení make-upu bys měla během dne sem tam pomyslet. Když se ti rtěnka rozmaže nebo jednoduše ráno nestíháš, tak ji měj při ruce a uprav se. Přeci jen když chodíš mezi lidmi, je lepší nevypadat jako klaun.

2. Drobné

Je sice hezké, že ti peněženka přetéká kreditními kartami, ale neměla bys zapomínat ani na nějaké drobáky v kapse. Mohou se ti totiž hodit – např. když se kluk, který ti pozve na rande, nezachová tak, jak by měl a na tebe zbude účet, budeš si chtít dát kávu, ale při ruce bude jenom automat, apod. Náhoda je prostě blbec.

3. Vložky nebo tampóny

Nikdy nevíš, kdy matka příroda povolá do zbraně, a tak bys na to měla být připravená. Chodit totiž celý den s flekem na zadku určitě není nic, co bys chtěla zažít. Nezapomínej si tedy do kabelky vždy připravit tuto ženskou ochranu.

4. Dětské ubrousky

Omatláš se od zmrzliny nebo třeba melounu, vylítne ti sopel, ulepíš si ruce od jídla,… A po čem sáhneš? No samozřejmě, že po dětských vlhčených ubrouscích nebo kapesníku. Tak si je nezapomeň přihodit do kabelky, protože bez nich ani ránu. A kromě toho, zvolíš-li voňavou variantu, budou ti krásně vonět ruce.

5. Aspirin, paralen, ibalgin

Přiznej se – kolikrát už jsi šla do školy nebo práce a začala tě hrozně bolet hlava? Na nic ses nemohla pořádně soustředit a navíc jsi byla na ostatní pěkně protivná? Mít v kabelce prášek proti bolesti hlavy prostě a rozhodně není na škodu. Navíc jedna taková „lentilka“ nezabere tolik místa, ne?

6. Propiska

Během dne si určitě bude potřebovat něco napsat nebo poznamenat, takže bys neměla zapomínat, mít po ruce tužku. V případě nouze jde sice použít tužka na oči namísto propisky, ale přeci jen plácat drahou tužku na linky tímto způsobem je úplně zbytečné.

7. Nouzová kontaktní čísla

Doklady nebo diář, ve kterém budeš mít napsané jméno, svou adresu, popřípadě kontakt na nějakého člena rodiny, bys měla mít vždycky s sebou. Nikdy nevíš, kdy se ti na ulici udělá špatně, nebo třeba budeš mít nehodu, po které kvůli šoku nebudeš schopná rozumně uvažovat.

8. Pepřový sprej

Až se budeš domů večer vracet sama, hned si budeš připadat jistější v kramflecích, když při sobě budeš mít nějakou formu ochrany před případným násilníkem. Pepřák je efektivní a spolehlivý a co je hlavní, je jednoduše k dostání a nezabere moc místa.

9. Zapalovač nebo sirky

Pokud kouříš, tak bez této výbavy neodejdeš z domu, ale pravdou je, že ani nekuřáci by neměli nechávat zápalky doma. A na co se mohou vlastně hodit? Když na oblečení najdeš nit a nechceš si vypárat celé tričko – opal ji. Když tě pozdraví nějaký kluk a zeptá se, jestli nemáš oheň – připal mu. Vidíš? Sirky nejsou až tak na škodu.

Máme toho prostě víc

Jak vidíš, je mnoho věcí, které holky jednoduše potřebují mít během dne při sobě. A to ponechávám stranou ještě třeba hřeben a zrcátko – taky znám holky, které bez něho neopustí dům. No, prostě toho máme víc. A co ty? Taky toho nosíš v kabelce tolik?

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.