Styl a móda

5 tipů na použití suchého šampónu

Na co všechno je dobrý suchý šampón? Nejen, že pomáhá vlasům, aby i druhý den vypadaly jako právě umyté, ale má i mnoho dalších pozitivních vlastností a dá se použít i jinak než tradičně.

1. Maximální objem

Suché šampóny přidávají vlasům objem. Máme pro tebe tip, jak objem ještě zvýšit. Pokud při aplikaci předkloníš hlavu, nastříkáš suchý šampón ke kořínkům a rozčešeš, tak se po narovnání nebudeš moct na svůj odraz v zrcadle s tak bohatou hřívou vynadívat.

2. Ledabylé vlny

Pokud chceš, aby tvoje kadeře působily přirozeně a trochu rozevlátě a nespojovaly se do větších vln, dříve než si je budeš natáčet, nastříkej suchý šampón rovnoměrně po celé délce vlasů. Až potom umísti natáčky. Po jejich sundání se vlasy díky suchému šampónu nebudou proplétat a vytvoří hravé, ledabylé vlnky.

3. Voňavé vlasy

Některé suché šampóny, jako například Miracle Dry Shampoo od Aussie, v sobě obsahují vonné složky. Nejen, že tvé vlasy zbaví mastnoty, tak že budou znovu působit svěže, ale rovnou je i krásně provoní, takže už nebudeš muset použít vlasový parfém.

4. Zakrytí tmavých odrostů

Pokud ti k blond vlasům pomáhá barva, jistě znáš období mezi barvením, kdy tmavší vlasy u kořínků mezi světlými prameny ošklivě prosvítají. I tomu suchý šampón může zabránit. Stačí jej nastříkat ke kořínkům a rozčesat. Tmavší odrosty hned získají světlejší barvu a splynou s ostatními vlasy.

5. Pomocník při stylingu

Abychom vytvořili z vlasů zajímavý účes, často potřebujeme použít pinetky, které však na umytých vlasech kloužou. Pokud je však postříkáš suchým šampónem, jejich přilnavost k vlasům se zvýší a účes tak vytvoříš mnohem snadněji.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.