Styl a móda

5 + 1 věc, kterou musíš vědět o piercingu

Chtěla by sis pořídit piercing, ale stále se nemůžeš rozhoupat? Máš strach z bolesti a reakce nejbližšího okolí, až novou ozdobu uvidí? Zažeň všechny obavy, je tady 5 + 1 věc, která ti odpoví na všechny důležité dotazy.

1) Bolestí rozhodně neumřeš

Odkládáš pořízení piercingu kvůli bolesti? Samozřejmě, že při aplikaci ucítíš jehlu, ale není to nic tak strašného. Některá místa jsou překvapivě bezbolestná. To ostatně potvrzuje i Žaneta, kterou zdobí hned na několika místech piercing: „Při představě, že mi někdo propíchne dlouhou jehlou jazyk, jsem skoro omdlévala. Ve výsledku to nebylo o nic horší než třeba očkování. O něco horší byl pupík a nos. Rozhodně to ale není nic, co by nešlo vydržet. Já rozhodně nejsem žádný hrdina, ale bolesti z piercingu se bát nemusíte.“

2) Piercing se hojí rychle

Především internetové diskuze často straší, že se piercing pomalu hojí, místo se může zanítit apod. To není až tak pravda. Jestliže budeš dodržovat správnou hygienu a používat antibakteriální mýdlo, místo se zahojí rychle. Často proces hojení ani nevnímáš. Samozřejmostí je pochopitelně profesionálně odvedená aplikace. Na nějaké nahřívání jehly doma v koupelně rychle zapomeň. Ve specializovaném salónu se nemusíš bát ani napíchnutí nějakého akupunkturního bodu. Pro začátek je určitě nejlepší piercing z chirurgické oceli.

3) Piercing opět v hledáčku celebrit

Skoro se zdálo, že piercing ve světě celebrit a červených koberců na chvilku ustoupil do pozadí před tetováním. Nyní se ale vrací zpět na scénu. Na začátku devadesátek se s ním chlubil legendární rapper Tupac, dnes zdobí piercing do nosu kontroverzní Miley Cyrus. Ani ostatní celebrity však nejsou pozadu, Drew Barrymore má ozdobu v jazyku, Beyoncé zase neodolala piercingu v pupíku. A nikoho snad ani nepřekvapí, že taková Lady Gaga si nechala ozdobit přímo vlastní klín.

Celebrity a piercing

4) Nejoblíbenější místa se mění

Trendy se nevyhýbají ani místům, která si nechávají lidé piercingy ozdobit. Pochopitelně záleží hlavně na tobě, kde si ti nový piercing bude líbit nejvíc. Nikdo ti nebrání umístit si cokoliv kamkoliv, pokud ale hledáš něco doopravdy IN, určitě se zaměř na podkožní, neboli surface piercingy. Takový nenápadný tunel také není mimo mísu. Nezapomeň však na to, že jiný piercing je vhodný do jazyku, bradavky, brady nebo obočí. Například do jazyku se nejčastěji dává obyčejná činka, protože nikde nepřekáží. Do brady neboli labrety můžeš zvolit i výraznější tvar – kromě činky je oblíbená třeba i spirála. Ozdoby zkrátka nejsou univerzální a při výběru vždy mysli i na praktickou stránku.

5) Kvalita za skvělou cenu

Pohled na ceny piercingů tě mile překvapí. Velké množství kousků z chirurgické oceli seženeš bez problému do 100 Kč. V této cenové relaci najdeš i neonové ozdoby a piercingy s blyštivými zirkony. Všechny piercingy z obchodu PIERCINGMANIA.cz jsou pochopitelně zdravotně nezávadné.

Piercing do nosu

+1) Piercingem potěšíš miláčka

Piercing na intimním místě je specialita, která sice není pro každého, ale většinu mužů zákonitě potěší. Sexy ozdoba dokáže zpříjemnit postelové dovádění a partnera nastartovat třeba už jen tím, že právě on je tím privilegovaným, kdo si může pohled na piercing užívat. Ve stejném duchu se zmiňuje už jednou vyzpovídaná Žaneta: „Piercing do bradavky jsem si přichystala jako takové malé překvapení pro přítele k našemu prvnímu výročí. Měli jste vidět jeho pohled, když v pravé bradavce objevil malinký kroužek. Překvapení vystřídala zvědavost a o zábavu bylo na dlouho postaráno.“

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.