Styl a móda

4 tipy na ručně vyrobené dárky

Lámete si hlavu s tím, co letos nadělit rodině pod stromeček? Zkuste to jinak.

Vyrobte vlastní originální dárky, které vašim příbuzným udělají zaručeně radost. Přinášíme několik tipů na dárky, které zvládnete hravě vyrobit pomocí výtvarných potřeb.

Šperky nebo dekorace z křišťálové pryskyřice

Originální šperky, dekorace do bytu nebo zalaminovaná fotografie? Nadělte vašim blízkým výrobky z křišťálové pryskyřice, které se budou líbit. Práce s ní je velmi jednoduchá. Existuje několik typů pryskyřice, které se liší svými vlastnostmi. Oblíbená je křišťálová pryskyřice imitující sklo, která je vhodná zejména na výrobu šperků. Pružnou a ohebnou pryskyřici oceníte pro laminování fotografii. 3D efekt zajistí pryskyřice s glazurou. 

Originální nádobí, které nikdo nemá

Využijte fixy na sklo a vytvořte pro své blízké originální skleněný nebo porcelánový dárek. Využít můžete sklenice, talíře, misky nebo hrnky. Výroba je jednoduchá. Budete potřebovat pouze jednobarevný kus nádobí, hadřík, šablonu s vlastním motivem a fixy. Barvu po namalování obrázku stačí nechat na nádobí zaschnout nebo ji nechat vypálit v troubě. 

Malování podle čísel

Věnujte vlastnoručně namalovaný obraz na malířském plátně. Sada na malování podle čísel je přesně pro vás. Obsahuje malířské plátno s motivem dle vlastního výběru, akrylové barvy a nylonové štětce. Čísla namalovaná na barvách a plátně povedou vaši ruku tak, abyste získali dokonalý obraz, který se nebudete stydět nadělit nejen pod vánoční stromeček. 

Povlečení nebo látková taška v oblíbených barvách

Koho by nepotěšil polštář vlastní výroby vyladěný do stylu domácnosti nebo originální plátěná taška na každý nákup? Namalujte na ně oblíbený motiv. Využít můžete batikovací barvy ve spojení s provázky nebo voskem, které pomohou vytvořit efektní vzory. S klasickými barvami a konturami na textil zvládnete namalovat řadu motivů od zvířat, předmětů až po lidské tváře. Barvy proniknou hluboko do textilního vlákna, kde odolávají vyblednutí i praní.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.