Styl a móda

4# Další týden ve víru vlasových kreací a velkého focení

Druhý týden kurzu MASTER PRO A-Z v Make-Up Institute Prague končí, a proto je tady opět skvělá příležitost shrnout všechny nové zážitky a zkušenosti.

Předchozí díl: 3# Po týdnu profesionální vizážistkou?

Nejen kreativní účesy

Nejobsáhlejší kurz MASTER PRO A-Z je nastaven tak, aby každá absolventka měla všestranné dovednosti a možnost uplatnit se v různých specializacích, kterým se chce věnovat. První týden byl zaměřen především na základy líčení, druhý ale přinesl prostor pro budování vlastního rukopisu a zapojení představivosti. Hned v pondělí do institutu zavítali Ondra s Markétou, aby nás zasvětili do tajů vlasového stylingu. Že si umíš sama vytvořit libovolný účes od rybího copu přes pokládanou vlnu až po natupírovaný drdol? Zkus si to vyzkoušet na někom jiném, s každým typem vlasů se pracuje trošku jinak, a proto je zapotřebí používat vhodné přípravky a postupy. Rozhodně oceňuji aktivní účast lektorů, kteří nám v případě potřeby velmi ochotně poradili a nikdy nezapomněli přibalit nějaký ten trik. Vlasový styling byl na programu i další den, kdy byla možnost vyzkoušet si i doopravdy složité účesy na přítomných modelkách.

Den velkého focení

Už několik dní předem jsme věděli, že středa se ponese ve znamení velkého focení prvních snímků do našeho profesionálního portfolia. Vytvoření booku je v ceně kurzu. Proč je book tak důležitý? Protože je cestou ke klientům, kteří mají možnost zhodnotit profesionální práci vizážistky. Prakticky celý den tak každá z nás připravovala kompletní look modelky pro to, aby výsledná fotografie byla dokonalá. Samotné focení se zkušeným módním fotografem mě hodně nadchlo, protože jsem zjistila, co vše vytvoření perfektního snímku obnáší a že práce vizážistky končí až v momentě, kdy jde modelka pryč z dosahu objektivu.

Fotografie z kurzu

Něvesta, kam se podíváš

Svatební líčení a styling je hodně specifický obor, který není pro každou vizážistku. Svatba je snad pro každou nevěstu opravdu důležitý den a vizážistka v něm hraje podstatnou roli. Právě ona má totiž zodpovědnost za to, že nevěsta bude u oltáře zářit a její vzhled vydrží jak slzy radosti, tak několikahodinové focení a následnou oslavu. Ve čtvrtek jsme měly pod vedením specialistky na svatby za úkol proměnit naší modelku v nevěstu a ukázat, co vše jsme se předchozí dny naučily. Lektorka Simona s námi ladila každý detail. Připravovala jsem modelku sice na fiktivní svatbu, ale reálné focení. Svatební líčení je důležitou součástí portfolia, a proto i jeho snímek poputuje do mého booku.

Další směry a ikonický look

Páteční den se nesl ve znamení pilného tréninku. Za uplynulé dny jsme se naučily opravdu hodně, a proto je zapotřebí nyní vše zdokonalovat a pracovat s různými typy modelek. Make-Up Institute Prague mě i druhý týden kurzu přesvědčil o tom, že vizážistika je náročná, ale kreativní práce. Už příští týden nás čeká ikonický look a další historické směry. Na tuto část jsem velmi zvědavá, protože nám umožní podívat se na umění stylového make-upu opět trošku z jiné perspektivy.

MASTER PRO A-Z
Další termín kurzu MASTER PRO A-Z

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.