Styl a móda

1# Rozhodla jsem se stát vizážistkou!

Výběr toho správného zaměstnání nás provází už od dětství. Ne vždy se to povede, ostatně i já jsem zjistila, že práce v kanceláři není nic pro mě. Na změnu ale není nikdy pozdě a já se rozhodla stát se profesionální vizážistkou. Co mě teď čeká?

Samostudium nestačí

Líčení mě hodně baví, hltám snad všechny zajímavé tutorialy a čas od času nalíčím kamarádku na ples. Pohled na výtvory profesionálek mě ale vždy vrátí zpět na zem a já vidím, že jsem vlastně začátečník a mám co dohánět. Co s tím? Odpověď byla v mém případě jednoduchá, ale i tak vyžadovala notnou dávku odhodlání. Pokud chci opustit nudné papírování v kanceláři a ovládnout umění perfektního make-upu, samostudium prostě nestačí!

Velký krok ke splnění snu

Rozhodla jsem se přihlásit na kurz a být konečně kreativní! Práci vizážistky si rozhodně nekreslím nějak růžově. Každá z nás by se určitě ráda zkrášlovala nějakou celebritu a obrážela večírky, ale ve skutečnosti za takovým úspěchem stojí reference a roky zkušeností. Doufám, že kurz mi ještě víc otevře oči a ukáže mi, na co se mám připravit.

Jak jsem kurz vybírala?

Bydlím v Praze a po chvilce googlování jsem do užšího výběru zařadila několik různých master kurzů – tj. kurzů, po jejichž absolvování bych měla umět vše, co budu pro práci profesionální vizážistky potřebovat. Ceny kurzů nejsou určitě nízké, což mě původně trošku zaskočilo. Na druhou stranu se jedná o investici do vlastního rozvoje a budoucnosti. Za kurzy jazyků, fitness a dalších aktivit ve výsledku člověk zaplatí stejné, ne-li větší částky.

Kurz líčení

Hlavní rozdíly mezi kurzy

Rozhodování mezi různými kurzy jsem věnovala hodně času. Když bych si vybrala špatně, byla bych na sebe dost naštvaná. Úplně nejvíc mě zajímaly hlavní rozdíly, délka kurzů, možnosti stipendia a reference. Nekoukala jsem jen na oficiální weby, ale také na facebook, galerie líčení a profily absolventek. Kurzy jsou na první pohled hodně obsáhlé, některé vyzbrojí účastnice make-up kitem s vybavením. Když jsem se ale zaměřila na detaily, zaujal mě nejvíc kurz Make-Up Institute Prague. Ten je totiž propojen s vizážistickou agenturou a připravuje studentky už přímo na to, aby se jako vizážistky doopravdy uživily! Absolventky mají krásné booky s fotkami nalíčených modelek a přijde mi, že mají lepší možnost uplatnění díky různým nabídkám, kterými je Make-Up Institute Prague (třeba i na facebooku) zásobuje. Během kurzu bych se měla naučit všechny důležité techniky a osvojit si všechny dovednosti od beauty make-upu až po vlasový styling a líčení na módní přehlídky. To vše pod dohledem lektorů, kteří patří k opravdových špičkám v oboru. Nechce se mi rozebírat do detailu další informace o kurzu, ale pokud bych to měla shrnout, rozhodl u mě hlavně aktivní přístup a možnosti, které budu po absolvování kurzu mít. Celý kurz trvá 25 dní intenzivní výuky. Jako absolventka navíc dostanu průkaz vizážisty a kdybych náhodou nestíhala kvůli jiným povinnostem, je možné domluvit se na flexibilní výuce. Make-Up Institute nabízí možnost splátek a studijní stipendium, takže nemusíš mít k dispozici celou částku.

Make-Up Institute

Už brzy to vypukne

Kurz MASTER PRO A-Z od Make-Up Institute Prague pro mě začíná 30. září a trvá až do 31. října. Tady na webu se pokusím pravidelně informovat o tom, jak kurz probíhá, co jsem se už naučila a co mě ještě čeká. Sama ještě nevím, jaká specializace mě nejvíc zaujme. Slibuji, že si najdu čas psát, třebaže je kurz doopravdy hodně intenzivní. Pokud na mě někdo máte nebo budete mít nějaké dotazy, neváhejte využít komentářů. Osobně už se nemůžu dočkat, i když mám přece jenom trošínku strach… to k tomu ale asi patří! Znovu se prostřednictvím článku ozvu hned po prvním dni kurzu.

MASTER PRO A-Z
Další termín kurzu MASTER PRO A-Z

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.