Sex a vztahy

Zhasínáš při sexu? Nejsi sama, i ostatní se obírají o zážitek

Někdo chce při sexu přísně zhasnuto, někdo zase rozhodně rozsvíceno a někomu je to jedno. Obojí má své výhody. Ale stálým zhasínáním se zbytečně schováváte. Je to škoda a víš proč?

Tma, světlo a mix

Tma umí nastolit zajímavou atmosféru. Je to určitým způsobem tajemné, romantické a s milujícím partnerem rozhodně příjemné. Pro člověka s nižším sebevědomým je to ideální a může být při zhasnutých světlech mnohem odvážnější. Při světle však vidíš partnera a světlo tak dodává intenzivnější prožitek, protože velmi dobře a detailně vidíš váš milostný akt. Příjemným kompromisem je střídání světla a tmy, tudíž někdy necháme rozsvíceno a jindy zhasneme. Ale tím dalším je přítmí. Tedy nastolení mírného světla díky tlumeným světlům, svíčkám, nebo krbu.

Nejlepší je světlo střídat a vědět, jak miláček vůbec vypadá bez oblečení!

Zhasínání i s erotickými hračkami?

Společnost poskytující erotické pomůcky Adam & Eve provedla výzkum na téma osvětlení při sexu. Ptala se celkem tisícovky Američanů ve věku 18 a výše. Při předehře 48 % uvedlo, že jim nevadí, zda je rozsvíceno či zhasnuto. Za to jen 10 % si zachovává světlo i na sex a 41 % požaduje zhasnout (zbytek má rád střídání světla nebo přítmí). Výsledky byly pro Američany celkem překvapivé, jelikož v USA je velká oblíbenost sexuálních hraček a že by se i tací zhasínali? Přesně tak! Dr. Kat Van Kirk, odborník na lidskou sexualitu, na základě tohoto výzkumu doporučil párům nastolení přítmí (svíčky,…). Lidé vyžadující tmu jsou si prý především nejistí svým vlastním tělem a nastolení mírného světla by mělo být takové, aby to člověku stále lichotilo a zároveň nastolilo erotickou náladu.

Neboj se věřit sama sobě a polichoť svému tělu!

Pokud se stydíš a větší odvahu máš při tmě, uvědom si, že neschováváš jen své tělo. Opravdu chceš schovávat i tělo partnera a obrat se tak o zážitek z jeho nahoty? Nahota je pro nás velmi intimní a samozřejmě ji zachováváme v přísném soukromí. Ale pro dva partnery při milostném aktu se stává přirozeností a součástí vizuální stimulace. Nestyď se za sebe, žiješ jen jednou a žít s tím, že si sama nevěříš, je neskutečná škoda. Pokud partnerovi věříš, tak věř i jeho lichotkám! Jestli zhasíná rád přítel, třeba si sám připadá pro tebe nehezký. Dodej mu sebedůvěru. Kromě sebedůvěry může mít zhasínání při sexu i různé náboženské důvody.

Sebedůvěra je ve vás dvou

Nebojte se ukázat jeden druhému. Opravdu se milujete? Tak není co řešit. Nemusíte být pod reflektory, ale stačí již zmiňované přítmí. Sama na příteli poznáš, jak se na tebe bude dívat. Jak pro muže, tak pro ženu je vizuální stimulace neskutečně silná. A pokud si neváží tvého těla, není to ten pravý. Važ si sama sebe, jaká jsi a nepohrdej sebou!

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.