Sex a vztahy

Váháte nad zvětšením prsou? Studie říká, že 56 % mužů je s prsy své partnerky spokojeno

Každý rok si ženy na celém světě nechávají zvětšit prsa. Jen v loňském roce to bylo v USA přes 300 tisíc žen. Studie uveřejněná v International Journal of Sexual Health konstatuje, že 70 % žen je s velikostí svých prsou nespokojeno. Přinesla ale také důležité zjištění, že 56 % mužů je s velikostí prsů své partnerky spokojeno. Co tedy vede ženy k tomu, aby si nechaly prsa zvětšit?

Důvody pro zvětšení prsou jsou napříč světem podobné: mladší a hubenější ženy se trápí tím, že mají prsa příliš malá a starší ženy, které by rády pár kilo shodily, zase řeší, že jejich prsa budou povislá. Ženy, které nejsou spokojené se svými prsy, mají celkově o své postavě nižší mínění, obávají se svléknout do plavek nebo před svým partnerem, a při sexu by si rády prsa zakryly.

Malá prsa, která proporčně neodpovídala zbytku jinak krásné postavy: to byl důvod, proč si mladá zaměstnankyně reklamní agentury Jitka (29) nechala zvětšit prsa silikonovými implantáty. Názor partnera, který proti Jitčiným prsům neměl výhrady, neobstál. Jitka si brala push-up podprsenku i na sport a o operaci dlouho uvažovala. Nakonec se rozhodla pro pražskou kliniku Brandeis Clinic, kterou jí doporučili přátele. A po operaci je nadšená: „Měla jsem jít už dávno,“ trochu v nadsázce lituje nahlas, „když jsem svoje prsa viděla poprvé v zrcadle, bylo mi jasné, že předčila má očekávání,“ dodává. Celý příběh Jitky si můžete prohlédnout zde.

Průzkum uveřejněný v časopise International Journal of Sexual Health byl proveden na více než 50 tisících lidech. Na téměř tři čtvrtiny oslovených žen, které nejsou spokojeny se svým poprsím, je ale třeba se podívat optikou mužů. Ti totiž v 56 % odpovědí uvedli, že jsou s prsy své partnerky spokojeni. Zajímavé je, že rozložení v pěti věkových skupinách jdoucích od 18 do 65 let, bylo rovnoměrné. Pozitivní zpráva pro ty ženy, které se na zvětšení prsou nechystají, že názor partnera se s věkem měnit nebude. Muži totiž na obecnou otázku, jakým prsům dávají přednost, odpovídají, že větším. Podstatným omezením takových výzkumů je ale právě obecná otázka. Proto při dotazu, jak jsou spokojeni s poprsím své partnerky, pak odpovídají v nadpoloviční většině pozitivně.

Průzkum dále ukázal, že ačkoli muži považují velká prsa, jak je znají především z médií, za ideál, jen
20 % z dotázaných uvedlo, že se jedná o hlavní věc, kterou by v souvislosti s poprsím své partnerky řešili. Kromě velikosti přikládají muži důležitost také tvaru.

Nesoulad mezi tím, do jaké míry řeší ženy velikost svých prsou v porovnaní s tím, jakou důležitost tomu přikládají muži, dokládá, že lidé mají tendenci některým tělesným rysům přikládat nepřiměřenou váhu. Podobné je to u štíhlosti, kde muži i ženy mají zcela jiný pohled. Shrnuto: muži i ženy mají tendenci být ke svým tělesným křivkám kritičtější, než je třeba.

Sledujte zajímavosti z oblasti estetické medicíny na webu www.univerzitakrasy.cz

2 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.