Sex a vztahy

“Ty jsi feministka? Šmarjá, proč?”

Tak jsem si tuhle vyšla ven v tričku s nápisem FEMINIST, a reakce, kterých se mi dostalo, mě inspirovaly k napsání článku o tom, proč vlastně jsem feministkou.

Přijde mi to poměrně ironický – je rok 2015 a většina světa je stejně pořád přesvědčená, že feministka = žena, co nesnáší chlapy. A než se pustím do důvodů, kvůli kterým jsem hrdou feministkou, chtěla bych tu sdílet některé z reakcí na tričko s nápisem FEMINIST, ve kterém jsem se nedávno účastnila jedné akce (převážně proto, že bylo vedro a to tričko je bílý a má krátký rukávy, ale to není důležitý).

“Co ti kdy chlapi udělali?”
“Ty jsi lesba?”
“Bože, ty ses úplně zbláznila?”

Co se odpovědí na tyhle otázky týče: nic, ne… a ne. Ale já bych měla taky jednu otázku pro lidi, kteří takhle reagovali – co na tom, že jsem feministka, vás vedlo k těmhle názorům?

Nicméně, zpátky k tématu: jsem feministkou, protože…

zdroj: tokenfeminist.com

… jsem žena

Feminismus je o přesvědčení, že i ženy jsou lidé a zaslouží si respekt. A přesto ve většině zemí světa je nejhorším způsobem, jak urazit muže, říct mu, že něco dělá jako ženská. A přesto ve většině zemí nemáme stejný plat jako muži na stejných pracovních místech. Jsem feministka, protože moje tělo je moje věc a média nebo dokonce vláda (!!!) by neměla mít právo mi říkat, co s ním dělat. Protože většina společnosti odmítá uznat fakt, že i ženám rostou chlupy na stejných místech, jako mužům. Protože spousta lidí požaduje zákon, který by ženám zakázal podstoupit interrupci – zákon, který by společnost posunul X let zpátky do doby, kdy do sebe ženy cpaly všechno možné, včetně kovových ramínek na oblečení, aby se nechtěného dítěte zbavily, a často při tomhle procesu i umíraly.

… rape culture je problém, který nikdo nijak neřeší

Podle statistik jsou čtyři z deseti žen mladších než pětadvacet let oběťmi znásilnění, což je mimochodem jediný trestný čin, u kterého je “říkala si o to” bráno jako polehčující okolnost. Když se žena odhodlá promluvit a říct, že je obětí znásilnění, první reakcí je často jedna z otázek “A co jsi měla na sobě?” nebo “A jsi si jistá, že jsi řekla, že to nechceš?”. Jsem feministka, protože “neřekla ne, tak to není znásilnění” je společností brán jako pádný argument, ačkoli definice znásilnění jako takového je vynucený sex s jinou osobou, kde nebyl vyslovený jasný souhlas – jasné a zřetelné ANO. Protože společnost vymazává oběti znásilnění, kterými jsou muži a děti.

A protože v Game of Thrones, což ani není seriál založený na skutečné historii, jsou ženské postavy kvůli “historické přesnosti” znásilňovány jedna za druhou, ale přesto ani na jedné z nich není vidět jediný chloupek.

… sexismus

Slečny s “bujným dekoltem” jsou reklamními agenturami používány k prodeji čehokoliv, od aut po hamburgery, a matka, která potřebuje na veřejnosti nakrmit svoje dítě, se dočká akorát sprostých poznámek a urážek. Protože zatímco Demi Lovato nedávno nahrála na Instagram fotku, kde má na sobě top s hlubokým výstřihem, dostalo se jí jen urážek a reakcí ve stylu “neoblíkej se jako štětka, taková přece nejsi”, když Justin Bieber přidal fotku, na které je nahý, všichni ho mohutně podporovali a stěžovali si jen na to, že je na ní zády a měl by se otočit.

Protože pokud je žena čirou náhodou lesba, většina mužů jí to uvěří jen pokud se začne oblékat jako chlap. Protože zatímco žena, která měla hodně milenců, je “děvka” a “nedokáže si udržet chlapa”, muž, který měl hodně milenek, je “borec”. Protože ženy mají právo na stejnou výplatu. Protože když řeknu, že s někým nechci spát, neznamená to, že jsem frigidní. Protože existuje koncept friendzone.


Jsem feministka, protože nenosím make-up jen proto, abych se líbila chlapům.

… LGBT komunita opomíná menšiny

Jsi bisexuální, asexuální, pansexuální, bi/a/panromantická? Pro LGBT+ komunitu prakticky neexistuješ, a to ani nemluvím o zbytku společnosti. LGBT komunita tě nebere, protože “projdeš jako hetero” a zbytek tě nebere, protože nejsi hetero.

Jsi transsexuální lesba? Haha, pro většinu LGBT komunity jsi pořád prostě hetero chlap. Jsi transsexuální gay? Stejný případ. Jsi příslušnicí rasové či nábožensé menšiny? Komunita tě nebude brát, protože jsi se možná ještě “nevyoutovala”, ale už nepochopí, že to pro tebe z důvodu kulturních rozdílů nemusí být tak jednoduché.

… si obě pohlaví zaslouží stejná práva

To je ostatně ta úplně “prapůvodní” myšlenka feminismu, ale spousta lidí to pořád vidí jen tak, že feministky jsou skupinka šílených ženských, které chtějí mít stejná práva, jako muži, ale už nezaregistruje fakt, že feminismus bojuje za to, aby OBĚ pohlaví měla stejná práva a možnosti – aby stejně tak jako žena může být svářečkou či instalatérkou mohl muž být “jen” zdravotní sestrou (bratrem?) a ne “plnohodnotným” doktorem, nebo aby mohl psát erotickou literaturu cílenou na ženy.

Jsem feministkou, protože jsem několikrát byla svědkem toho, že se ostatní kluci smáli mým kamarádům proto, že brečeli, a nadávali jim do “chudinek” nebo “zženštilců” nebo “buzerantů”. Proto, že známý, který si holí nohy, každý den, kdy si vezme kraťasy, slyší aspoň jednu otázku, jestli je teplý nebo jestli je “transka”. Protože předpoklad, že některé věci a činnosti jsou “pro holky” a některé “pro kluky”, vkládá holkám od malička do hlavy představu, že všechno, co dělají, dělají proto, aby se líbily mužům, a klukům zase představu, že “se z nich stane buzík” a že nerespektovat svou přítelkyni a chovat se k ní hnusně je v pořádku a že mít menší plat než jejich přítelkyně je ostuda.

Nicméně především jsem feministka protože…

… musím pořád někomu vysvětlovat, proč jsem feministka.

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Další šílená feministka, máš opravdu divný představy, tady v Evropě máme nejlepší chování k ženám z celého světa, važ si toho, ženy nikdy nemůžou mít stejný plat jako muži, nikdy nebudou tak silné a nebudou mít takové povahové vlastnosti, aby se hodily na typicky mužské povolání, jestliže chceš oponovat unisex povoláním, tak mi řekni, která žena nechce mít děti a která správná matka se nechce o své děti starat? Proto mají ženy nižší plat jsou to rizikový zaměstnanci! Když je to komunita lesbiček, gayů, bisexuálů a transsexuálů tak proč by neměla přijímat bisexuály a transsexuály? V dnešní době je každému jedno, jak jde kdo orientovaný a nevím co to máš za předsudky?! Navíc ČR je velmi liberální stát, zkus si zajet do Polska, USA nebo do Německa 😉 Netvrdím, že feminismus je kravina, ale většina holek je pomatených a po tom co bylo opravdu zrovnoprávněna společnost tak bezcílně útočí na muže z nichž se stávají bezúčelné bytosti šikanované samotnými ženami. Feminismu jde o rovnoprávnost a né šikanu mužské populace!!!! To znamená, že by se i muži samotní měli připojit, jenže dnešním femistickým kravám jako si ty se to nedá vysvětlit! Znásilnění, víš spousta holek znásilnění finguje, aby pošpinily toho chlapa? Wau to tě nenapadlo, že se to dá i takhle použít viď?! Ty vše vidíš pouze z jedné strany. A ano některé ženy si opravdu o sex sami říkají a pak se jim to přestane líbit a nahlásí to jako znásilnění, aby se zachránili před rozvodem. A k tomu konci, nauč se něco o genderové psychologii! Muž prostě musí dělat mužné činnosti a zvyšovat si ego a hladinu hormonů, nikdy, zdůrazňuji nikdy nemůže být společnost plně rovnoprávná, musí se držet zásada toto je pro muže a toto je pro ženy, neboť jestliže muži ztratí vůli, ztratí i zájem o ženy (mohu to dokázat na Japonsku, kde prostě panic ve 40 je normální věc) nebude žádný sex a žádné děti! To opravdu chceš? Muž se musí cítit mužem, aby jím skutečně byl. Tobě nejde o rovnoprávnost tvoje cíle jsou naprosto sobecké a jednostranné, zamysli se prosím nad sebou, než budeš publikovat a “hájit” svou víru!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.