Sex a vztahy

„Tanec mi změnil život,“ prohlašuje okouzlující Revital

Revital Menasherov je okouzlující 25letá cizinka, jejíž charisma dostává tvář provokativního chtíče pro ty nejnáročnější labužníky, a to nejen taneční!

Je posedlá uměním, pracuje jako grafická designérka a karikaturistka, tanec jí změnil život. Pojďme s ní společně nahlédnout pod sukni aktuální izraelské kultury!

Smyslný úsměv, jiskrný pohled, jehož podstata skrývá vášeň jménem taneční posedlost.

Tančili jsme každý pátek

1) Zdravím, Revital. Mohla bys čtenářkám popsat, jak si se vlastně dostala k tanci?

Zdravím. S tancem jsem se seznámila stylem Reggaeton v tanečním klubu v Izraeli, nazývaný „Fiesta Latina“ v uzavřeném okruhu přátel. (u nás „Fiesta Latina“ známá coby taneční akce, a to v Praze)

2) Počkej, Reggaeton? O co se jedná?

Jasně. Je to o propojení stylu dance hall s reggae, společně míšené s prvky z Latiny.

3) Dobře, trochu jsme odbočily, ale nevadí. A co tedy následovalo po této zkušenosti?

Ve Fiesta Latina jsme tančili každý pátek, celý rok. Potom jsem se v roce 2007 rozhodla začít tancovat salsu. V létě jsem se přidala k jinému klubu „Havana klub“ a učila se kubánský styl. Začala jsem tam ve 4. stupni ze šesti lekcí. Z Latiny snad ze všeho nejvíc miluju kubánský tanec. A jsem v něm dost dobrá. Hudba je pro všechny styly tance odlišná.

4) Jaký taneční styl upřednostňuješ?

Co se tance týče, miluji ho, ostatně jako všechny jeho styly…Tančím celý život. Když zaslechnu hudbu, tělo se automaticky pohybuje do rytmu. Nepreferuji žádný, oba styly mě baví stejně.

5) Tančíš stále s tím stejným partnerem?

Ne, nemám jen jednoho. I v klubech to chodí tak, že tančím s jakýmkoliv sexy tanečníkem, pokud dotyčný chce… 🙂

Festival může navštívit každý

6) Nyní se přesuneme k tématu kulturní akce, která se v poslední době uskutečnila. Mohla bys konkretizovat, o co se jedná?

Jistě, jedná se o izraelský taneční festival. Super akce, které se zúčastnilo stovky zajímavých, různorodých lidí se společnou vášní, tancem!

7) Kdy se uskutečnil a jak dlouho trval?

Akce probíhala dva dny, 22. – 23. února 2013. Festivaly obvykle trvají tři dny, až na ten zimní, ten se slaví dva dny. Během roku se vystřídají tři festivaly. Jeden slavíme v zimě, další na jaře a nadcházející v létě.

8) Jaká je přibližná účast, kolik lidí se sešlo na posledním festivalu?
Na tomto festu bylo několik stovek lidí. Nejpopulárnější je taneční festival na jaře a v létě… to se sejde i přes 800 nadšenců.

9) Je nějakým způsobem omezena věková kategorie?
Festival může navštívit opravdu každý… není to omezeno věkem, mladí i staří.

10) Jaký styl tance je v Izraeli nejpopulárnější?

Tančí se zde dva typy salsy, latinsko-americký styl a kubánský styl. Kubánský styl je základem pro salsu, ten mnoho lidí tančí a miluje. V celé Izraeli máme hodně klubů specializovaných se na salsu, je zde přes osm hlavních klubů. Ti, kteří se tanci věnují už dlouhou dobu a jsou tanečními přeborníky, ti bez problémů ovládají oba styly.

I v černobílé se dá skvěle tančit… Tady je důkaz!
zdroj: facebook.com

11) Ke kvalitnímu tanci nepochybně patří kvalitní hudba; která to v tomto případě je?

Tak předně, nehraje tu hudba naživo, máme DJ. V každém z jednotlivých tanečních sálů narazíte na různé hudební styly; v jednom sále rozjíždí latinu a v jiném zase odlišné taneční styly.

Pořád se tančí

12) Při těchto tanečních stylech je zapotřebí mít na sobě specifický druh šatů. Jsou v tomto případě konkrétně předem dané, se striktními pravidly?

Můžeš si obléct, co uznáš za vhodné, prakticky je to na tobě; v čem se cítíš nejlépe (ať už v šatech, sukni, těsných, volných…) Ale nesmí být příliš upnuté… jelikož ať už tancuješ v těsných šatech nebo v sukni, jakmile začneš tančit, pomalu se ti zvedají výš a výš, je třeba na to dávat pozor :-). V salse hrají velmi podstatnou úlohu boty, samozřejmě musí být uzavřené a klouzavé – ty oceníš především při otočkách (a že jich v salse je…).

13) Je předem dané nějaké konkrétní téma pro festival, například kostýmy?

Ne, není to nutností, to v žádném případě – alespoň doteď se to nevyžadovalo, třeba ty nadcházející budou jiné, kdo ví :-).

14) Zmínila ses o tom, že ho může navštívit každý; znamená to, že každý, kdo přijde, je povinen se zúčastnit coby tanečník?

Může navštívit festival, aniž by musel tančit…

15) Má fest přesně stanovený rozvrh?

Je rozdělen na jednotlivé třídy, různé tanečních stupně, po celý den… Pořád se tančí, každou hodinu z obou dní. Konají se party, vychutnává se tanec, vždyť proto tu taky jsme, ne?

16) Probíhá během festivalu nějaká taneční soutěž?

Někdy ano, koná se taneční soutěž, kde mezi sebou soupeří taneční salsa kluby, kde mezi sebou „bojují“ samotní instruktoři akce.

17) Zúčastnila ses také nějaké taneční soutěže? Pokud ano, která to byla?

Ne, to tedy ne, na to jsem až moc plachá. Alespoň prozatím… 🙂

Až do vyčerpání

18) Absolvovali jej i nějaké celebrity (myšleno známé osobnosti, které se specializují na tanec)?

Ano, dá se to tak říct. Přišlo mnoho tanečníků a instruktorů u nás známých ve svém oboru. Když sem zavítáte, budete obklopeni mnoha tanečními třídami, které se specializují na všechny taneční stupně; od začátečníků přes pokročilé až po dance mastery.

Zabraná do tance
S tanečním postojem se dají dělat zázraky, zvláště pokud jej člověk vnímá jako součást sebe sama.
zdroj: facebook.com

19) Kdo se podílí na pořádání těchto festivalů?

Pro takové akce je tu organizace salsy – www.salsa.org.il

20) Už víme, že tato taneční akce trvá dva dny; znamená to, že se jedná o nonstop fest?

No ano, přesně tak… Je to hudební akce, kde se může tančit nonstop, podle toho, jak se rozhodneš. Můžeš tančit po celou dobu nebo si jen užívat hudbu a čas od času se přidat, je to na tobě. Není udáno, jak dlouho… ať přijdeš o festivalu do jakéhokoliv klubu v zemi, tančit můžeš třeba až do vyčerpání!

21) Děkuji, za tvůj čas a chuť poskytnout rozhovor. Hodně štěstí a ať se daří!

Děkuji, bylo to příjemné. Tak možná někdy příště za jiných okolností, třeba při tanci! ☺

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.