Sex a vztahy

Tak přece jen tloustneš kvůli Facebooku

Podle nejnovějších studií právě Facebook může za to, že se dokážeš méně ovládat. Trávíš-li tedy na sociálních sítích mnoho času, neodoláš pak lákavým a tučným jídlům!

Z počátku byly výsledky studií příznivé

Facebook a tloustnutí je vděčná téma, doporučuji podívat se na výsledky studie týkající se Facebooku a snídaně. Teď je tady ale další pohled na věc a nové závěry. Vědci z amerických škol zjistili, že když trávíte čas na Facebooku a zaměříte se tam na své blízké přátele, budete si prohlížet jejich profil, komunikovat s nimi, zvýší se pak vaše sebevědomí. A to nejen na tu chvíli, co jste u počítače, ale celkově.

Další zkoumání zjistilo negativní účinky

Zní to jako skvělý účinek sociálních sítí (kam nepatří jen FB, ale také další, jako Twitter, Ask.fm a jiné). Když ale studie pokračovaly, zjistilo se, že se zvýšením sebevědomí přichází nižší schopnost sebekontroly. To znamená, že se pak cítíš natolik dobře, že ti nevadí, když dostaneš chuť na něco sladkého nebo tučného. Přestože bys po takovém jídle normálně nesáhla, po dlouhém „fejsbukování“ ti to špatné vůbec nepřijde. A pak se stane to, že pomalu začneš tloustnout. Budeš tedy sice možná oblíbená mezi přáteli na internetu, budeš ale tlustější a tlustější.

Aby po hodinách na FB neskončila takto.
zdroj: facebookcraze.com

Ve své poslední studii vědci zkoumali stovky lidí a zjistili, že ti, kteří trávili více času na FB, měli také vyšší BMI (to je hodnota, podle které se zjišťuje, zda na svou výšku nevážíš příliš mnoho kilo). Zároveň tyto lidi přepadaly záchvaty přejídání.

Nepropadej hned panice

Nemusíš si po přečtení těchto řádků hned mazat svůj profil na Facebooku a jiných sítích. Stačí, když si uvědomíš tato fakta a rozhodneš se negativním účinkům vůči tvé váze postavit. Je třeba posílit svou vůli a stanovit si jasné cíle. Pokud je ti jedno, že budeš mít silnější postavu, možná budeš mít život jednodušší, protože se nemusíš nutit do žádné diety a můžeš si dát cokoli, na co dostaneš chuť. Takových holek je ale málo. A já pochybuji, že právě ty mezi ně patříš. Když už chceš hubnout, je vhodné vybrat dietu ze seznamu diet a vědět, že právě takový jídelníček je pro tebe vhodný.

Musíš se ovládat

Je třeba se tedy naučit odolávat lákavě vypadajícím dortům a dát si raději čerstvý salát. Nevnímej to ale, že tím o něco přicházíš. Naopak si musíš říkat, že jsi díky tomu zase blíže ke svému cíli – k stále štíhlé postavičce! Neporušuj tedy to, co si předem slíbíš. To znamená, že jestli sis řekla, že budeš každý druhý den cvičit, neporušuj to. Když párkrát sklouzneš k porušení svého předsevzetí, už se jen těžko vrátíš do formy. Překvapilo tě, že takovou věc, jako je váha může Facebook ovlivnit? Poděl se s námi o své názory!

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.