Sex a vztahy

Stydím se za panenskou blánu

Nevím, jestli tenhle problém řeší i nějaké další holky, ale já se v poslední době fakt hodně stydím za svou panenskou blánu. Rozhodla jsem se zeptat prostřednictvím článku tady na webu ostatních na jejich názor, protože mi přijde trapné ptát se kamarádek ve škole. Rodičů se už vůbec ptát nebudu, protože by jim asi bylo jasné, proč se za něco takového stydím.
Je panenská blána symbol nevinnosti, nebo jen překážka před pořádným prožitkem z prvního sexu?

První sex a panenská blána

O panenské bláně jsem si přečetla snad už všechny možné články, takže mi nemusí nikdo vysvětlovat, jaké má výhody či nevýhody, nebo snad jak vůbec vypadá. Ve svých 15 letech jsem už ale připravená mít se svým klukem sex a tahle věcička mi v tom momentálně dost brání. Spíš teda psychicky, než fyzicky. Pochybuji, že můj Denny bude nějaký král deflorace, takže bych chtěla protržení blány dosáhnout jinak, než je to běžné. A jak je to vlastně běžné? U většiny holek dojde k protržení panenské blány klasicky při prvním sexu.

Z čeho mám strach?

Moje panenská blána mi přidělává starosti hned z několika důvodů. Pokaždé, když do ní víc při masturbaci narazím, cítím poměrně intenzivní bolest. Zatímco některé ženy mají blánu plnou větších děr, já ji mám poměrně celistvou a dost tuhou. Někde jsem četla, že v některých případech je dokonce nutné nechat si blánu chirurgicky naříznout, ale to nebude můj případ, nějaké trhlinky v ní mám. Jsem navíc mladá, takže nehrozí to, že by se panenská blána vlivem věku stala ještě víc neprostupná. Strach mám hlavně z prvního sexu a bolesti, který ho bude provázet. Zároveň si nedovedu představit, že začnu krvácet na prostěradlo a můj první kluk toho bude svědkem. Miluji ho, ale jsem dost stydlivá, takže po mně nemůže nikdo nic takového chtít. Jsou holky, co jsou schopný si před klukem prdnout, ale já jsem toho názoru, že chci před svým Dennym vždy vypadat dobře a upraveně. Panenská blána je sice symbol čistoty, ale pro mě také komplikace.

%CODE1%

Drsnější masturbace je řešení

Blánu je asi nejsnažší protrhnout při masturbaci, což je docela logické. Když použiju nějaký průměrný vibrátor, měla by to být snad i docela hračka. Stačí se jen na vše pořádně připravit a zvládnout případnou bolest. Docela závidím holkám, kterým se panenská blána protrhla třeba při sportu. Udělat si to sama vibrátorem mi totiž přijde takové dost neromantické, to třeba deflorovat se při jízdě na koni má větší kouzlo. To je jen takové moje zamyšlení nad tím, jak by to vlastně mělo probíhat. Už jsem se o to pokusila při prstění, ale nevyšlo to. Teď dám asi šanci vibrátoru s lubrikantem.

S blánou nebo bez?

Zajímal by měl názor ostatních holek na panenskou blánu a to, jestli je dobrý nápad se ji takhle zbavit? Nechci zažít při prvním sexu strach a bolest jen kvůli takovému malému kousku těla, který mi do teď hlídal vstup do vagíny před nezvanými hosty. Docela se mi motají pocity. Na jednu stranu se podle mě panenská blána zbytečně moc přeceňuje, na druhou stranu mi přijde takové divné se snažit o její protržení sama. Pak mi ale přijde i hloupé nechat to na klukovi, kterého tím také mohu třeba znervoznit. No prostě je to dost složité pro mě a jediné, co teď vím, že tak nejdéle do měsíce bych to měla vyřešit.

Štítky

22 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

 • Pááááni, jsem opravdu překvapená! Konečně někdo, kdo má stejný názor jako já! Taky přemýšlím, že si “to” udělám sama. No upřímně, vždyť krev a bolest musí zkazit celý zážitek z prvního sexu.. ne snad?

 • Holky,on první sex není stejně většinou ta úžasná pamětihodná událost. Nemá vůbec smysl dělat si s tímhle hlavu. A pokud to by to mělo bolet, myslím, že většina kluků by měla být natolik ohleduplných, aby dokázali přestat, nebo se přizpůsobit vašim potřebám. Navíc i kdyby to bolelo, tak to zabolí jen v “ten moment”. Co se týče krve, tak je to samozřejmě individuální, ale co vím, tak málokterá holka poprvé nějak výrazněji krvácí. Jen tak čistě mimochodem, v patnácti nemáš kam spěchat. Máš ještě spoustu času a mezitím to třeba zvládneš při jízdě na koni 😉

 • Myslím, že z toho děláš moc velkou vědu 🙂 A tohle asi k prvnímu sexu patří snad ne? Myslím že dělat si to sama je divný teprve a nenormální 🙂 Každá má asi obavy, já jsem je měla z krvácení spíše a žádné se nekonalo 🙂 První sex není nikdy nic extra ale časem to bude lepší, hlavně pokud je přítel normální kluk tak se nemáš čeho bát, k prvnímu sexu to patří bohužel a na ten jsou dva … Jednou se nad tímhle problémem akorát zasměješ uvidíš a být tebou netrápím se tím až se Vám do toho bude chtít příjde to, každá si to plánuje a nejlepší je že to stejně příjde vždycky nějak samo, já jsem to neplánovala a po měsíci, kdy jsme byli spolu a jen se mazlili to přišlo. Hlavně že se máte rádi 🙂

 • Ahoj, mou radou je to, aby ses tím netrápila a zkusila se na to podívat z opačné strany. 😉 Nejspíš jsi to slyšela již mnohokrát, ale se sexem není opravdu kam spěchat. Jak sama píšeš panenská blána je symbolem čistoty a myslím, že není potřeba ji brát jako komplikaci. Já osobně stále věřím ve smysl manželství a věřím, že i sex s někým, koho miluješ, na koho se můžeš spolehnout a komu můžeš důvěřovat (dle manželského slibu) až do smrti, je daleko lepší než sex s někým, s kým bys chodila jen “na zkoušku”. Nevím, zda si to ve svém věku uvědomuješ a chápu, že je těžké nenechat se ovlivnit okolím (jenž se ve většině případů neubírá správným směrem), ale věř mi, že pokud počkáš a pak se na to zpětně podíváš, uvidíš, že to mělo smysl a že to bylo správné rozhodnutí.
  Abych to tedy shrnul, panenská blána – možná to vyzní trochu divně – bude jistě tím nejlepším darem pro Tvého manžela. Věř mi, že většina kluků by si za manželku raději vybrala pannu než “holku se zkušenostmi”. Dodá to do vztahu mnohem víc důvěry, že když to ten druhý vydržel až do teď…tak hned neskončí na nějakém večírku s jinou (platí to oboustranně), a vztah bude hlubší a upřímnější – neříkám ale, že nepřijdou nikdy žádné komplikace a nedorozumění…
  Kéž se Ti daří se správně rozhodovat 😉 Měj se pěkně.

  P.S. Nevím, jestli je vhodné, abych tu jako kluk psal, ale nějak jsem se tu proklikal přes FB a bylo by mi líto nezareagovat 🙂

 • Tome,
  to nebylo ani tak z opačné strany jako z jiného rozměru. 🙂 Jen abych byla aspoň trochu ontopic, tak si myslím, že v 15 má na protrhávání ještě rozhodně času dost, ale nedokážu si představit pár, který dobrovolně a nadšeně neposkvrněně očekává svatební noc. Co když zjistí, že si absolutně nevyhovují? To pak budou mít jednu z následujících možností, buď budou navždycky sexuálně neuspokojení (což je smutný…), nebo se začnou podvádět (poruší věrnost), nebo se rozvedou (poruší to až do smrti). Prostě nechci slibovat věrnost napořád někomu, o kom v tak zásadní partnerské oblasti nic nevím… Já do toho šla s člověkem, kterého miluji a důvěřuji mu, ale přece se nebudu vdávat jen abych mohla mít sex… 🙂

 • Holky, vypadá to jako že se tady všechny držíte názoru že sex bez lásky je jako kniha bez textu. Jste si všechny tak jisté že to chcete zažít poprvý s někým koho milujete, nebo že si to sami “odděláte” ? Myslíme, že je mnohem lepší si to svoje poprvé zažít s někým “na jednu noc”- pokud na to máte odvahu..Ovšem pokud se vám chce řešit věci typu :” Jsem dostatečně připravená? Nebude to bolet? Jsem dobře oholená?” atd.Tak to chápeme.
  Myslíme, že je lepší, když vám ho tam kluk “narve”, než když s ním spíte, on vám ho tam pomalu strká a přitom se ptá : ” Lásko,bolí to? Mám přestat? ” A pořád se ujišťuje,jestli se vám to líbí atd. Je to samozřejmě na každé z vás, ale zkuste si to opravdu promyslet a nic si nenalhávat, jestli jste ale ovlivněni zbytečnými kecy z bravíčka, tak je pozdě a projistotu si počkejte až do svatby a ještě pro větší klid v duši si k tomu přizvěte kněze a mamku s foťákem, přece jenom, už nikdy víc se ta chvíle opakovat nebude.

 • Ahoj Lucilie,
  s tím jiným rozměrem máš pravdu 😀 .. Je fakt, že v dnešní společnosti je těžké si představit pár – jak říkáš – který dobrovolně a nadšeně neposkvrněně očekává svatební noc. Ovšem já několik takových párů znám – a to párů mladých i těch, kteří již za sebou mají víc jak 10 či 20 let manželství. Jistě se mnou budeš souhlasit, že vztah nemůže být založen na sexu, i když je jeho nedílnou součástí. Vztah by měl stát na lásce, tedy vzájemné komunikaci, vycházení si vstříc apod. Sex je takovým až dovršením toho všeho – je to odevzdání se tomu druhému. Co víc ještě může člověk ve vztahu dát než sám sebe? Nazval bych to, jak se říká, takovou třešničkou na dortu. Ještě bych poznamenal, že vztah je třeba budovat, jinak začne samozřejmě upadat.

  Abych se teď vrátil k tomu manželství…znám tedy páry, které vskutku vydrželi až do svatby a teď mají krásné manželství. Od některých z nich jsem slyšel – ohledně tvé obavy, že by si neměli sexuálně vyhovovat – že rozumí-li si ve všech ostatních oblastech, proč by si neměli rozumět v sexu. Stejně tak, jak se buduje vztah, věřím, že i v sexuální oblasti je co rozvíjet a na čem pracovat. Vídám některé páry, které za sebou mají desítky let manželství (a počkali si až na svatební noc) a člověk by řekl, že jsou zamilovaní jako novomanželé. A to je, dle mého názoru, díky vzájemné důvěře, která se víc a víc buduje, nestojí-li ovšem vztah v první řadě na sexuální intimitě.

  Jinak s Tebou souhlasím, že vdávat se, abys mohla mít sex je šílenství. 🙂 Ale já věřím, že je dost dobré si počkat a vzít si někoho, s kým budu toužit prožít celý život – ať už ve světlých chvilkách nebo v temných, které jistě přijdou.
  Mějte se pěkně 🙂

 • Osobně si myslím, že začínat už v 15 se sexem je moc brzy. Ale záleží na tobě, hlavně jestli se s tvým klukem máte rádi a máte zajištěnou antikoncepci.
  Také jsem měla strach z bolesti, ale pomohlo mi víno (nebyla to žádná extrémní opilost, ale pomohlo mi to uvolnit se a lépe tu bolest vydržet. Bez toho bych to nezvládla, jak už jsem věděla z předchozích pokusů, které byly neùspěšné právě kvůli bolesti) a hodně lubrikačního gelu. Předtím jsem taky myslela, že snad “samoodpanění” by bylo lepší, ale v praxi jsem nedokázala to překonat.
  Doporučuji také posupovat pomalu a pokud to bude moc bolestivé, tak klidně s přestávkami na víc pokusů, není kam spěchat.
  Také se neděs v případě krvácení během dalšího dne i po pár následujících stycích, to je indiviudální u různých dívek různě.

 • Po pravdě řečeno já jsem to udělala … měla jsem v tu dobu přítele už asi půl roku jenomže on nevěděl že já jsem panna, strašně jsem se styděla. Vzala jsem si vibrátor malinko potřela lubrikačem a směle do toho, krev skoro nebyla, a bolelo to jenom chvilku, nehledě na to že já si tam vjela jednou a věděla jsem že je pryč, představa že by mě kluk takhle mordoval půl hodiny opakovaně byla děsná, já si nemyslím že panenská blána je nějakej symbol čistoty, stejně jsem pořád neměla sex, takže jsem stále byla panna, jenom jsem prostě neměla tuhle (já tomu říkám zdržovačka) nedokážu zpětně říct jestli to bylo zase až tak správný ale vím že jsem se před přítelem nestresovala a po pravdě se mi to docela líbilo, naše poprvé bylo příjemné, nepoznamenané bolestí nebo strachem … chápu že spousta lidí to odsoudí ale já si za tímhle rozhodnutím stojím, nevím jestli bylo správné ale bylo moje! Ale pro pisatelku, já čekala až do necelých 18 … v patnácti jsem se na to cítila až moc mladá … pokud ale toho kluka doopravdy miluješ! Směle do toho! 🙂

 • Ahojky, nedělej z toho drama! To že jsi v 15 panna je přece normální. Já jsem o to přišla jen tak s někým úplně náhodným ve 14 a věř, že toho dost lituju. Není lepší první sex s někým, koho máš ráda? On tvoje panenství ocení.. 🙂

 • Dr. Krásná a Dr. Mrtvá: vy jste, ale pekne hloupe nany. sve poprve jsem mela s klukem, ktereho jsem nai nemela rada. jenom jsem to proste chtela zkusit, a to jsem to “zkusila” az skoro ve svych 19. a uz navzdy toho budu litovat. hned potom jsem potkala soucasneho pritele(ted uz snoubenec), a mnohem radeji bych kdyby on byl muj prvni.
  jinak se neni prc stydet za nejakoou blanu. a konec koncu ti ji muze “odstranit” tvuj pritel i pri jinych “hratkach” nemusi to byt hned sex

 • Každá rada drahá má milá. Abychom to zjednodušily. Pokud jsi při masturbaci cítila intenzivní bolest jak si sama napsala, bude lepší pannenskou blánu propíchnout u doktora. Pokud se stydíš jít k Dr., tak zkus si to udělat prstem nebo robertkem, ale pokud možno s menším průměrem. Pokud to chceš provést s přítelem, ale bojíš se bolesti, tak řekni přítely ať si lehne na záda a Ty sama si zvolíš řekněme sílu průniku a pokud to nepůjde kvůli intenzivní bolesti a to plati i o robertkovi a prstu, tak doktora rozhodně naštiv a nezkoušej jinak experimentovat. A když budeš u doktora, tak si s ním promluv o antikoncepci a dalších věcech co tě budou zajímat.
  Je možné, že budeš párkrát při styku krvácet a to je z důvodu zbytku pannenské blány, ale nemusí se Ti to stát.
  Jediný zmála použitelných komentářů má Lulu, ale s tím alkoholem opatrně a nejlépe bez něj.
  A napiš jak jsi dopadla, ať holky se stejným problémem ví jak se co nejlépe naložit s tím to problémem. Přeji příjemný sex a bez bolesti, ahoj.

 • Hele, přišla jsem o to ve svých 15letech a věř nebo ne, měla jsem uplně stejný strach. Bála jsem se bolesti, toho, že se do mě nedostane a nebo dokonce i toho, že budu mít zakrvácené prostěradlo. Věř mi, že je všechno lehčí, než se zdá 🙂 … Neměla by sis to protrhnout sama, myslím, že je krásné mít pak vzpomínky o tvém poprvé s tvým milovaným:) .. Je to lehčí než se zdá. Pokud máš svého kluka opravdu ráda, tak až budete spolu, budete se líbat, laskat a slíkat, věř mi, že zábrany zmizí. Budeš najednou uvolněná a nadržená a budeš se těšit :).. Poprvé zabolí jen vniknutí a to každého s jinou intezitou. Nemusíš se toho bát. To, že budeš krvácet je málo pravděpodobné,ale jestli ano, bude to pár kapek na prostěradle, nebo možná jen kapka, což si myslím, že přítel pochopí a spíš bude myslet na to, že byl první a bude z toho rád 🙂 Opravdu se není čeho bát ! Uvidíš sama ! 🙂 Hodně štěstí přeju.

 • Ahoj, moje rada zni : pockej si ! Mela jsem skoro stejny problem. Nic se dovnitr nedostalo az na 1 prst. Procetla sme miliony rad z “bravicka” a podobnejch pitomejch casopisu, jak a nejlip to udelat aby to nebolelo atd. Proste hloupý kecy.
  Pak sem se rozhodla ze do toho jednoduse pujdu, bylo mi jedno s kym a jedno kdy. hlavne at uz to mam za sebou a nezustavam porad tou “pannou”. Schytal to prvni kluk co byl po ruce. Penisem se do me nedostal a tak to udelal rucne. Bolelo to jenom chvilku a krvacela jsem taky malo. O klukovi dodnes nevim.
  Lituji toho ze jsem to udelala. Delat to jenom proto ze to uz chces mit za sebou, neni dobre. dnes jsem s partnerem neco pres rok a vim ze kdybych si tenkrat pockala na nej udelala bych stokrat lip.
  Myslim si ze kdyz kluka znas, kdyz se milujete a nasli jste k sobe cestu, vybudovaly jste pevny vztah,obavy z tebe spadnou a bolest rada pretrpis. Je to mnohem lepsi nez to delat doma rucne. 🙂

 • Ahoj holky.Vaše obavy jsou zcela zbytečný.Všechno je to v hlavě.K sexu je třeba přistoupit naprosto uvolněně a hlavně to chtít.O to ostatní se postará Tvoje tělo.Problém je hlavně v tom,že když sexuje 16-letý kluk s 15.letou divkou,tak jak to asi může dopadnout.,když se sešli dvě jelita na pasece.To nechci nikoho urazit.Tak to prostě je.O panenství jsem připravil už několik dívek a ze zkušeností vím, že to jde nejlépe při poloze na konícka.V podstatě se o panenství připravíš sama..Takže ničeho se nebojte a na plno sexujte.Ona je to ta nekrásnější zábava na tomto světě.

 • Já jsem taky dlouho nevěděla co a jak a bylo mě blbý si to udělat sama. Tak mě kamarádka seznámila(bylo mně 21) s jedním borcem a bylo to úžasný! Je fakt že by asi bylo lepší si počkat na toho s kým jsem doteď ale i tak to takhle stálo za to. A po pár letech jsme se naprosto náhodou potkali a od té mám navíc ješrtě výborného kamaráda.

  Takže každé na to doporučuju najít si radší někoho než něco.:-)

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.