Sex a vztahy

Šílený dějiny antikoncepce

Antikoncepce ve svém vývoji urazila velmi dlouhou cestu. Při pohledu na její historii si však ženy mohou jen pořádně oddychnout a poděkovat za její současnou moderní formu, která nepřináší tak závratné zásahy do zdraví ženy, jako antikoncepce z dob minulých. I naši předci se chránili proti početí, ovšem jejich metody byly snad ve všech případech tak šílené, že mnohým nad nimi zůstává rozum stát. Zajímá tě, jakou formu antikoncepce naši předci využívali? Pak se začti do článků s historií antikoncepce.
Myslíš si, že naše praprababičky rozbalily Durexku a šly na věc?

Hlavně nepočít, ostatek se neřešil

Pokud naši předci netoužili po dalších dětech, museli hledat cesty, které jim dopomohli k nepočetí. A využívali k tomu snad skoro nemožné prostředky. Pokud jejich prostředky zabraly, bylo nepočetí obrovskou výhrou a jejich „vynálezy“ zase přínosem pro ostatní, kteří rovněž nechtěli počít. Ovšem už nikdo se nepozastavil nad tím, že určité druhy „antikoncepce“ přinášely nebohým ženám negativní následky. Nevadilo, že ženy zápasily s kvasinkami, infekcemi, měly poškozené zdraví nebo došlo k jejich usmrcení, důležité bylo potvrzení, že zkrátka nebyly v tom.

Antikoncepční metody mnoha tváří

Při součtu veškerých praktik můžeme říct, že historická antikoncepce byla skutečně rozmanitá. I lidé v dávné historii znali metody, které se určitým způsobem podobaly současným spermicidním gelům. Do pochvy se zaváděly pasty z medu, krokodýlího či sloního trusu. Pokud tohle nezabralo, zaváděly se do pochvy i rozdrcená granátová jablíčka. Tyto metody antikoncepce byly typické pro starý Egypt. Oproti tomu Řecko využívalo o něco úsměvnější metodu antikoncepce. Pokud žena neměla otěhotnět, musela plivnout žábě do tlamy. Tímto postupem se ženy před početím údajně ochránily celý rok. Řekyně však nedaly dopustit ani na výluh z varlat od kun a bobrů. Ty rovněž prý dokázaly ochránit před početím. A pokud si to chtěly Řekyně ulehčit, nosily varlata od těchto zvířátek připnuté na nohou. Japonci a Číňané do svých antikoncepčních metod zahrnuli i životu nebezpečnou rtuť. Po ženách totiž požadovali, aby po sexu vypily vařící rtuť nebo pokrmy, v nichž se rtuť také nacházela.

%CODE1%

Amulety a pojídání všemožného

Pokud naši předci nechtěli, aby jejich žena otěhotněla, bylo její povinnosti nosit u sebe podivné amulety. Žebro černé kočky, křemenec, dětské mléčné zuby či varlata lasiček prý proti početí stoprocentně fungovaly. Dále nikoho nepřekvapí, že ženy musely pít kravskou moč, strouhané jelení parohy a místo pilulek živé vosy. Proti těhotenství však údajně fungovala i voda s příměsí olova, která zabíjela možný plod a zároveň se negativně odrážela i na zdraví ženy.

Prapodivné kondomy a vykuřování pochvy

Ano, je to přesně tak. V dobách minulých se proti početí používala i metoda vykuřování pochvy. Těsně před sexem měla být tato metoda vykonána a pak se žádné početí nekonalo. Dokonce byla tato metoda prý tak účinná, že se v její době stala antikoncepčním trendem. Páry ale používaly i kondomy, jež byly vyráběny z lněného plátna namáčeného v oleji, ovčích střev, rybích měchýřů a i z jiných podobných materiálů.

Výplachy a kamínek místo nitroděložního tělíska

Údajně Arabové přišli s technikou, která se svým účinkem celkem podobala nitroděložnímu tělísku. Do pochvy ženy byl totiž zaváděn kamínek, který stejně jako nitroděložní tělísko měl zabránit otěhotnění. Okolo padesátých let se stal populární i výplach pochvy obyčejnou kolou. Tato antikoncepce však nefungovala, naopak způsobila ženám spoustu vaginálních problémů. Na ochranu se však používal i obyčejný citrón, který zabraňoval proniknutí spermií, které zároveň likvidoval. Později se začala antikoncepce vydávat tím správným směrem a dopadlo to tak, že nyní má každá žena možnost vybrat si antikoncepci na míru a nemusí už vyhledávat žábu, které plivne do tlamy :-).

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Nedávno jsem se na toto téma bavila a náramně jsem se u toho bavila s kolegyní. Myslet si ,že plivnutím na žábu nepočnu je při dnešním pohledu tak naivní 🙂 je to ale paradox když si vezmu, kolik lidí se snaží počít dítě a nemůže a sahaj po takových řešeních jako umělé oplodnění apod.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.