Sex a vztahy

Sex po nevěře: Překonejte minulost!

Může vztah fungovat i po nevěře? Odpověď může být ne, ale i ano. Jestli opravdu chceš dát vztah do kupy, bojovat musíte oba. Pojď si přečíst, jak na to.

Nevěra může přijít, i když jí nečekáš…

Nevěra? Žádná novinka!

Nevěra není slovo, které by bylo nějakým historismem. Používá se celkem často, a to není náhoda. Nevěrných lidí je kolem nás totiž docela hodně. Pod vlivem alkoholu, pod vlivem aktuálního oblouznění, pod vlivem hádky s přítelem/kyní, pod vlivem stereotypu, … Ale co dělat, když se to objeví doma? Co dělat, když se to dozvíš zrovna ty? Pokud ti za to vztah i partner stojí, můžete zkusit pokračovat, nebo tzv. začít znovu. Ale pokud jsi si jistá, že bys mu to nikdy neodpustila, nikdy mu nevěřila a cítíš od něj stále neupřímnost, možná by ani léčba vztahu nepomohla.

A co sex?

Sex je důležitou součástí vztahu. Nemůže se odkládat věčně. Aby se pár mohl navrátit k sexu, který nebude doprovázený nepříjemnými, žárlivými a smutnými pocity, je třeba si vyjadřovat všechny emoce. Říkejte si, co cítíte. Základem je být upřímný! Takže si říkejte, co chcete, co cítíte, proč ještě potřebujete chvíli bez sexu. A jak se cítí ten, co podváděl? Proč by se chtěl milovat s podváděným/ou? Vše si říkejte. Jděte na vše pomalu, na ničem nespěchejte. Můžete začít úplně od začátku, takže doteky, polibky, pettingem a sexem nakonec. Pokud vám to stále nepůjde a bude to trvat dlouhou dobu, je lepší vyhledat odbornou pomoc. Není na tom nic špatného, naopak!

Promluvit si!

Základem je si promluvit a nepřemýšlet nade vším sama. Ať už jsi podváděla ty, nebo ten druhý. Musíte si vše říct a narovinu. Řekni mu vše otevřeně. Lepidlem na váš vztah by totiž měla být především důvěra. Polož všechny otázky, které tě pálí, jinak se nikdy nezbavíš pocitu, že ta třetí osoba je tu stále někde nablízku. Nic v sobě nepotlačuj, aby se to časem nevyplavilo a neobjevila se nejistota ve chvíli, kdy je zrovna vše v pořádku. A oba se zamyslete nad otázkou, proč spolu chcete po nevěře být!

Pauza?

Pauza na rozmyšlenou nemusí být tak špatným nápadem. Nad touto problematikou jsem se zabývala zde. Může ti dát čas na rozmyšlenou, uklidnění a uvědomění si, jaké by to bylo bez partnera. Co ti do života dává, co ti bere apod. Ale i pauza má svá pravidla: na jak dlouho, omezíme kontakt, žádný sexuální život, … Nastavte si je a dodržujte!

Omezit kontakt s tím třetím

Rozhodně by se měl omezit kontakt s třetí osobou. Pokud je spolupracovnice apod., tak jí sice budeš vídat, ale každopádně smskování a další kontakty se musí zkrátka co nejvíce omezit.

Musíte to chtít oba

Do vztahu se rozhodně nemůžete nutit. Musíte to oba chtít a nemělo by to fungovat jen na nátlak jednoho z páru.

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.