Sex a vztahy

Sex na prvním rande? Ano! Nebo ne?

První rande se povedlo. Nebyla žádná trapná chvíle a ty jeho oči! Je prostě úžasný. Udělala bys pro něj všechno, klidně se s ním i vyspíš. Proč by ne?

Povedené rande neznamená všechno

Když se rande povede, je to úžasná chvíle. Z páru přímo čiší spokojenost, vzrušení a láska. Na první schůzce se ale oba chováme trochu jinak. I když se třeba snažíme chovat co nejpřirozeněji. Vědomky i nevědomky se projevuje i snaha zapůsobit co nejlépe. Můžeš se samozřejmě sejít i s nějakým dlouholetým kamarádem. Jenže kamarád a partner, to je přeci jen rozdíl. Každý vztah je trochu jiný a je třeba si uvědomit, že nevíme, jaký ten druhý vlastně ve vztahu je. A pokud jsi tohoto muže před tím tolik neznala, nepodléhej představě, že ho po pár hodinách už znáš.

Je k pomilování, co s tím?

Pokud se rande nepovedlo, vůbec neuvažuj o sexu. Jsou dívky, které se cítí trapně, když sex odmítnou a bojí se pomluv. Uvědom si, zda je pro tebe důležitý člověk, který je schopen uvěřit pomluvě. A navíc zda bys poskytla své tělo někomu, koho pořádně neznáš a s nímž si ani moc nerozumíš. Ale jestli se první rande vážně povedlo natolik, že si jím okouzlená, tak je úvaha o sexu pochopitelná. Navíc v případě nabídky pozvat tě k sobě domů či přímo do ložnice. Nejde jen o touhu muže, ale i o tu tvojí. I ty budeš mít po podařeném setkání s krásným chlapem chuť na sex. Jsou ale důvody, proč se tomu vyhnout.

Ale co pak?

Jde právě o tu neznalost. Uvědom si, že se úplně neznáte. Možná jste si vyprávěli o rodinné historii a svých ex, ale víš, jak je trpělivý, jak moc žárlivý (určitě ti nepoví celou pravdu, navíc sami kluci svojí žárlivost málokdy přiznají sami sobě) a jestli si budete rozumět i delší dobu? Při časném sexu převládne znalost intimní stránky nad tou psychickou. Do té doby než se úplně poznáte, bude vztah založený spíše na sexu. Vy oba ho budete po druhém očekávat i na dalších schůzkách. Stane se spíše samozřejmostí.

Uvidíš, jestli stojí o tebe

U párů s velmi časným sexem se často vyskytují pochybnosti a nedůvěra. Nejdříve jako u spousty vztahů převládá okouzlení druhým. Postupně se ale objevuje žárlivost, přemýšlení o nestálosti druhého a nedůvěra ve vzájemnou lásku. Zatímco vztahy, které to se sexem nějakou chvíli vydrží, si vzájemně více věří a stávají se nejlepšími přáteli ochotnými na sebe prozradit i tajemství. Sex pro ně není samozřejmostí, ale vzájemným vyjádřením lásky. Více si ho navíc dokážou užít, jelikož při něm myslí více jeden na druhého. Sama uvidíš, o co tvůj partner stojí. O sex? Nebo o tebe? Existují výjimky a vztahy, které začaly sexem, mohou být i dlouhodobé a mohou končit manželstvím, přesto je jich podstatně méně.

Pozor!

Výstraha platí pro mužské i ženské pohlaví. Dívky či ženy začínající vztah sexem jsou opravdu často přelétavé. Mnohdy sex používají jako prostředek k získání muže, jelikož nerady zůstávají delší dobu bez partnera a sexem si muže připoutají. Také se může jednat o povrchní ženu prosazující především své fyzické vlastnosti na úkor charakteru. U mužů sex na prvním rande může značit upřednostňování milostných afér před vážným vztahem. Samozřejmě také tzv. sukničkářství nebo necitlivost. Sex na prvním rande je bohužel i často využitím dívky, která se projeví jednoduše. Princ na bílém koni, který tě tak okouzlil, už se ti neozve. Rozhodně se rozmýšlej, kam jsi ochotná zajít a otevři oči do reality. Dej na svůj rozum, instinkt a cit. Sama popřemýšlej, co je pro tebe důležité a co od vztahu očekáváš.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.