Sex a vztahy

Rozežeňte s námi sezónní chmury jednou provždy!

Sezónní afektivní porucha podle posledních průzkumů postihuje přes polovinu všech lidí v západním světě. SAD, jak se jí říká zkráceně, se objevuje většinou na podzim a její projevy jsou často podobné klasické depresi. Mezi její příznaky patří extrémní únava, smutek, pocity vlastní méněcennosti…  Na rozdíl od klinické deprese můžeme SAD předcházet, případně alespoň zmírnit její symptomy. Jak? Na to se zaměříme právě v tomto článku.

Nepodceňujte pohyb na čerstvém vzduchu

Nejhorší rada, kterou můžete dát člověku s depresí je: „jdi se projít“. V případě SAD to však neplatí. Právě pohyb, procházka v lese a dostatek slunečního světla je na SAD jeden z nejlepších léků. Letošní podzim je slunečního světla dostatek. Pokud však nemáte příležitost se sluníčku nastavit, můžete vitamín D doplnit prostřednictvím tablet.

Pokud jste to o prázdninách nestihli, využijte posledních slunečních dnů ke kempování a podzimní chmury se vám z hlavy zaručeně vykouří.

Věnujte dostatek pozornosti domácímu osvětlení

Dostatek světla si zkuste zařídit také doma dostatečným osvětlením. Věnujte pozornost tomu, abyste v každém pokoji měli přesně takový druh světla, který se do něj hodí. Například v obývacím pokoji a předsíni je vhodné zvolit teplé světlo, které vyčaruje odpočinkovou a útulnou atmosféru. Do pracovního prostředí se naopak hodí světlo studené, díky kterému se můžete lépe soustředit.

Pokud vám dělá špatně nedostatek světla po ránu a máte větší problémy se vstáváním, rozhodně nejste sami. Řešením je budík, který vás místo jekotu vzbudí postupně rozsvěcením světel ve vaší ložnici.

Neodpírejte si potěšení

Pokud už na sobě delší dobu pozorujete zhoršení nálady právě v podzimním období, omezte v tuto dobu jakoukoliv snahu o dietu. Dopřejte si čokoládu v takovém množství, které jen potřebujete, ale nepodceňujte ani zeleninu, která má na psychickou pohodu ještě o něco větší vliv.

Nejen lednička je však zdrojem potěšení, které vám zlepší náladu. Orgasmus je jedním z nejlepších léků snad na každý smutek. Že se vám ho s partnerem nedaří dosáhnout? Možná je na čase zkusit to sama.

Dilda vznikla poměrně dávno, právě jako prostředek ženského uvolnění. Jistě víte, že se primárně používala k léčbě hysterické poruchy. Orgasmus vám však přivede nejen fyzickou rozkoš, ale také psychickou pohodu po všech stránkách.

V dnešní době už se také rozhodně nemusíte omezovat jen na obyčejné dildo či anatomicky přesný vibrátor. Možností sexuálního potěšení se nabízí stovky různých variant. Stačí si vybrat tu pravou právě pro vás.

Rozežeňte SAD už dnes

Nenechte se touto sezónní poruchou omezit. Jedná se sice o poměrně nepříjemnou záležitost, ale stačí se překonat a dopřát si trochu pozitivního přístupu k životu, přestože se to může zdát téměř nemožné.

Pokud však žádná z našich rad ani po týdnu nezabere, vyhledejte odbornou pomoc. Možná trpíte klinickou depresí, které se bez pomoci zaručeně nezbavíte.

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.