Sex a vztahy

Rande naslepo je risk

Žijeme v moderní době, která nám nabízí široké možnosti seznamování a komunikace. Možnosti, o kterých se našim rodičům ani nezdálo. Nejsi zrovna typ, co vymetá diskotéky a vyhledává společenské akce? Nebo prostě nemáš odvahu oslovit kluka, který se ti líbí? Na internetu najdeš nekonečné množství seznamovacích serverů, na kterých můžeš někoho ulovit. Jestli tě zajímá víc, neváhej a přečti si následující článek.

V internetových seznamkách o svém vzhledu lže dost velké procento lidí.

Rande naslepo v  dnešní době není až tak netradiční způsob randění. Většina lidí už ho někdy vyzkoušela. Proč taky ne? Je to pohodlný způsob seznámení. Když postupuješ s rozvahou, tak není o nic víc nebezpečnější než “klasické randění”. Pokud jsi stydlivá či nemáš možnosti jak a kde se seznámit, je pro tebe rande naslepo ideální způsob.

Seznam se na internetu

Seznámit se můžeš třeba na chatu nebo přes inzerát v internetové seznamce. Chat představuje místnost, kde se spolu baví lidé se stejnými zájmy a cíli. Stačí vyplnit pár informací o sobě, vymyslet si přezdívku, dodat fotku a můžeš to rozjet. Většinou ani nemusíš vyplňovat všechny údaje. Někde se obejdeš i bez fotky – tu můžeš posílat až konkrétním adeptům na rande. Ale pokud ji přidáš přímo na profil, máš větší šanci na úspěch. Podáváš-li si inzerát, stačí většinou napsat něco krátkého a výstižného. Brzy přichází odpověď do tvé mailové schránky. Před plánovanou schůzkou si ještě vyměňte pár zpráv, aby sis toho druhého trochu oťukala. Své telefonní číslo však nerozdávej na potkání. Čísla si vyměňte až před schůzkou. S randem však zbytečně dlouho neotálej. Ideální je se sejít tak do týdne po virtuálním seznámení. Kdyby se schůzka stále oddalovala, tvůj protějšek by mohl ztratit zájem. Před schůzkou si nezapomeň vyžádat fotku, aby si byla schopná udělat si představu. Rande naslepo nemusí být přímo “naslepo”. U internetových seznámení je důležitý každý detail a pokud ti druhý člověk nebude něčím sedět, rozhodně se s ním nemusíš scházet. Dost toho poznáš právě i z obyčejné fotky.

%CODE1%

Kam jít na rande a kam radši ne

Důležité je vybrat správné místo na první rande. Mělo by to být někde ve městě, na veřejném prostranství, např. před muzeem, u knihovny či na náměstí před radnicí. Určitě ne na autobusové zastávce (tam proudí davy lidí), ne v parku (tam by pro změnu hrozilo, že tam nikdo nebude). Už při dopisování aktivně navrhni místo schůzky.

Jak by takové rande mělo vypadat, co podniknout? Je-li venku hezky, můžete se projít po městě a pak zajít do kavárny nebo do čajovny. Aspoň uvidíš, jestli tvůj protějšek není skrblík :-). Na prvním rande si s ním ani nesedej do auta, nechoď do lesa ani do přírody. Na internetu nikdy nevíš, na koho narazíš. Každý se za virtuální zdí může vydávat za toho, kým není.

Pomoc, nelíbí se mi

Myslíš si, že ideální rande končí pusou na rozloučenou ve dveřích (poté, co tě jako správný chlap doprovodí domů)? Nemusí tomu tak pochopitelně vůbec být. Záleží pouze na vzájemných sympatiích. Rande nemusí končit pusou, vždyť si vždycky můžete domluvit rande další. Pokud se ti ten druhý nelíbí, neprotahuj to a dej mu to vědět dřív, než si k tobě třeba vytvoří nějaké citové pouto. Po prvním rande (navíc naslepo) mu to nemusíš říkat z očí do očí. Tahle otázka většinou nahlas nepadne. Pokud cítíš, že to mezi vámi nejiskří, že to není ono, že není šance na vztah, vždy jednej s tím druhým na rovinu.

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.