Sex a vztahy

První společná dovolená

Léto se pomalu ale jistě blíží. První společná dovolená s tvým přítelem se rýsuje. V dnešním článku ti dám pár tipů, jak si ji užít a jak ji ve zdraví přežít. První společná dovolená bude významným testem vašeho vztahu. Ukáže ti, zda jste spolu schopni plánovat, organizovat a snést se více dní v jedné místnosti. Představa společné dovolené je pro každou z nás příjemná, ale v praxi má všechno své mouchy.

Společná dovolená – vyrážíme

Už víš, jak by vaše společná dovolená měla vypadat? Představuješ si klidnou dovolenou u moře nebo jsi spíše cestovatel, kterému nevadí každou noc spát na jiném místě? Preferuješ hotel, penzion nebo kemp? Radši by si zůstala v naší vlasti nebo vyrazila za hranice? Všechny tyhle otázky byste si měli s partnerem zodpovědět při plánování společné dovolené. Pokud ty se radši povaluješ u vody a on leze po kopcích, je nutné najít nějaký schůdný kompromis.

%CODE1%

Společná dovolená, tzn. velká finanční investice

Už jako dítě jsi spokojeně jezdila na dovolené s rodiči. Nemusela jsi řešit finanční stránku ani zařizovat ubytování. Chceš-li se na dovolené dobře ubytovat, ihned po vybrání lokality, hledej vhodné ubytování. Hotel, penzion nebo chatka? Nakonec sama uvidíš, že společná dovolená přestavuje nemalou peněžní investici. Nejde pouze o bydlení, ještě si musíte zabezpečit dopravu. V rámci ČR asi nejlevněji vychází cestování vlakem nebo autobusem. Avšak, plánujete-li procestovat celou republiku, nejpohodlnějším dopravním prostředkem je auto. V neposlední řadě musíte i něco jíst. Pokud tvůj přítel pracuje, je určitá šance, že tě na dovolenou “pozve” :). Když ne, stále můžeš počítat s příspěvkem rodičů, ale určitě si budeš muset část peněz zaplatit z vlastní kapsy. Chceš-li vycestovat do zahraničí, nezapomeň si zařídit cestovní pojištění.

Nemůžeme spolu vydržet, co teď?

Ne vždycky společná dovolená probíhá podle našich naivních ženských představ. Vadí ti, že tvůj přítel v noci chrápe, že si po sobě neumyje ani hloupý talíř? Po pár dnech uvidíš všechny jeho neduhy. Nechci tě strašit. Minimálně hádky a neshody jsou na dovolené běžné. Nemůžeš před nimi utéct, protože jsi neustále ve společnosti svého partnera. Jak se jim tedy vyhnout? Jak jejich riziko minimalizovat, aby se první společná dovolená nestala peklem? Buďte aktivní, jezděte na kole, běhejte, choďte na procházky. Chceš být chvíli sama a číst si? Rozhodně se neboj a svému příteli to řekni. Určitě tě kvůli tomu nezavrhne. Každý někdy potřebujeme chvilku času pro sebe, a to i na společné dovolené.

Přeji ti, ať je tvá dovolená plná super zážitků. Nezapomeň se o ně se mnou podělit :).

2 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • Toto léto jsem byla s přítelem poprvé na dovolené. Popravdě, občas nějaká ta hhádka byla…a to sme se do dovolené vůbec nehádali. Ale nakonec to bylo moc fajn a těším na příští roky a cestování 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.