Sex a vztahy

Problémy s erektilní dysfunkcí je potřeba řešit včas

V každém vztahu se někdy mohou projevit překážky, které nám brání ve spokojeném sexuálním životě. U vašeho partnera to může být právě erektilní dysfunkce, kterou muži mnohdy chtějí přehlížet až do té doby, kdy už je poměrně pozdě s tím něco dělat. Proto je důležité, aby se takové zdravotní komplikace vždy podchytily v zárodku, kdy je mnohem větší šance na to, že se je ze zdravotního hlediska podaří zvládnout.

Problémy s erekcí nejsou ostuda

Vždy je potřeba si uvědomit, přičemž k tomu můžete navést i svého partnera, že za své problémy se nemusí stydět. Rozhodně není první ani poslední, kdo s touto komplikací navštívil lékaře. Je potřeba především jasně určit, co je příčinou těchto potíží, což může odborně stanovit jedině lékař. Nejčastějšími příčinami jsou:

  • Problémy s cévami
  • Špatná životospráva
  • Stres

Z hlediska problémů kardiovaskulárního systému se jedná o potíž, která postihuje zejména starší může a je dána zkrátka věkem. Také tyto problémy však lze řešit, a to správnou medikací. Problémy s erekcí se ale nevyhýbají dnes ani mladším mužům, což je do značné míry často dáno špatnou životosprávou a stresem. Dnes může mít problémy s erekcí i mladší muž také kvůli nadměrné konzumaci alkoholu nebo kouření. Tady samozřejmě prospěje změna, přičemž mohou pomoci i některé přírodní preparáty. Ty je někdy možné použít také jako podpůrnou léčbu a vždy je každopádně vhodné konzultovat to s lékařem.

Příčina může být někdy překvapivá

Výše jsme zmínili typické důvody, proč potíže s erekcí vznikají. Někdy se však může jednat o poměrně překvapivou příčinu. Zejména, pokud muž nosí těsnější oblečení, ať už spodní prádlo nebo kalhoty. V takovém případě se vyplatí volit pohodlné kalhoty, které neutiskují choulostivé oblasti. Pokud má muž v oblibě přiléhavější oblečení, potíže v tomto ohledu mohou vznikat velice plíživě.

Zdroj obrázku:
Andrew Angelov / Shutterstock.com

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.