Sex a vztahy

Pít či nepít, ale hlavně se neopít!

Silvestr je tady a stejně tak i velká párty. Ráda by ses také něčeho napila, ale bojíš se, aby to nedopadlo špatně? Pak čti dál a nech si poradit.

Jídlo základ života/pití

Základem všeho je, aby ses najedla dříve, než na nějakou oslavu vůbec půjdeš. Pokud budeš pít na hladový žaludek, pak si koleduješ o pěkně zpitou noc a následnou kocovinu. A to ty přeci nechceš. Najíst se doma zvládne každý, ale do půlnoci dlouhá doba. Co je nejlepší jíst během pití? Doporučují se jíst mastnější jídla, která potom alkohol odpuzují. Říkala jsem jídlo, takže na brambůrky, oříšky či jiné slané laskominy klidně zapomeň. Spíš se poohlédni po nějakých jednohubkách se salámem a sýrem.

Je hezké trávit Silvestr s kamarády, ale pozor na alkohol.

Být věrná celý večer

Dobře si rozmysli, čeho si lokneš jako prvního, protože potom bys u toho také měla zůstat. Jedním z nejzákladnějších pravidel neopití se, je určitě nemíchání více druhů alkoholu. Proto bys u toho, co sis vybrala, měla zůstat celý večer. Pozor – je tu ale háček. Bublinkové nápoje jsou mnohem horší než jejich nebublinkoví kamarádi. Takže takový rum s kolou ti akorát pořádně nafoukne bříško a zaručí ti pěkný bolehlav. Dalším takovým nápojem je pak třeba šampus.

Mnoho druhů alkoholu, velmi málo vzpomínek.
zdroj: prescription-drug.addictionblog.org

Tvrdá holka

Ačkoliv si tvoji kamarádi dávají jednoho panáka za druhým, ty se jimi nenech vyhecovat. Pokud do sebe budeš házet jednoho panáčka za druhým, akorát se ti pěkně brzo udělá špatně a Silvestra se dočkáš možná tak s hlavou v záchodě. Určitě pij pomaleji a spíš jen upíjej z větší sklenice. Svou tvrdost můžeš naopak ukázat tím, že si za svého celovečerního společníka vybereš například vodku. Po tvrdém alkoholu, když se nemíchá s žádným jiným alkoholem, by totiž prý vůbec ráno neměla bolet hlava. I když samozřejmě také záleží na tom, kolik jsi ho vypila.

Drsná holka
Nehraj si na drsňačku, raději pij s rozvahou.
zdroj: sheknows.com

Nealko je taky fajn

Pokud už je ti špatně a cítíš na sobě opilost, pij už jen nealkoholické pití nebo spíš jen čistou vodu bez bublinek. Nealko ale není dobré jen na už hotovou kocovinu, ale také do jednotlivých nápojů. Taková vodka s džusem je totiž velmi dobrá. Pokud se totiž nechceš opít, pak bys rozhodně alkohol měla něčím ředit. Na tuto radu se nevztahuje zákaz mixování, ba naopak je vřele doporučováno.

Tohle tě může dostat z opilosti.
Tohle tě může dostat z opilosti.
zdroj: barandrinks.blogspot.cz

Rozcvička a pohyb

Další způsob, jak alkoholu pomoci se lépe vstřebat, je pak pohyb. Tím, že se hýbeš, se ti alkohol rychleji dostává do krve. To sice znamená, že pokud jsi ho vypila hodně, tak budeš rychleji opilá, ale pokud ses držela mých rad, pak bys naopak měla rychleji vystřízlivět. Hodně dlouho ale budeš vyběhávat takovou slivovici nebo jiný sladký alkohol, který se velmi pomalu vstřebává.

A závěrem ti přeji krásný Silvestr a ať piješ, ale rozhodně se neopiješ.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.