Sex a vztahy

„Obyčejné“ knížky versus elektronické očima knihomolky

Na papírových knížkách jsem vyrostla, a proto jsem na e-books neměla úplně kladný názor, když do Čech přišly čtečky poprvé. Nicméně všechno má svá „ale“.

Knížky – tlusté, se svou vlastní vůní příběhů a plné dobrodružství.
zdroj: weheartit.com

Řekněme si něco o papírových knížkách

Jo. Jsou úžasné, krásné, voní a umí být i hezkým doplňkem do pokoje. ALE jsou taky těžké a zabírají neskutečné množství místa. Mám jich doma zhruba patnáct set, mám to ověřeno v praxi. Nicméně pokaždé, když někdo mluvil o tom, abych si pořídila čtečku, chtělo se mi poslat dotyčnou osobu „někam“. Důvod byl jednoduchý – miluju vůni knížek a listování stránkami a neumím si představit, že bych to vyměnila za půlkilovou elektronickou „hračku“.

Co mě přimělo změnit názor na e-books?

Čtečka e-knih je věc, do které se ti vejde 200 knížek a neupadnou ti záda.
zdroj: weheartit.com

Mamka k vánocům dostala Amazon Kindle a potřebovala pomoct s přesouváním e-knih, které si koupila, z počítače do čtečky. Díky tomu a hrabání se v nastavení se vyvrátila moje obava z toho, že by mě z civění do čtečky bolely oči, nebo že by bylo písmo tak malé, že bych ho nepřečetla (velikost písma v Kindlu jde zvětšit). Hlavním faktorem mé změny názorů na čtečky ale bylo něco jiného – v lednu mě přijali na školu, kam budu dojíždět každý den hodinu a já si poslední dobou oblíbila knížky o rozsahu zhruba 500 a víc stran. No, a jelikož nebudu mít zrovna málo učebnic, fakt, že s sebou potáhnu ještě kilovou knížku, mě trochu děsí.

Čtečky e-knih jsou dnes všude

Knihovnička
Do čtečky se ti vejde celá knihovnička.
zdroj: flicrk.com

Aplikaci pro čtení e-knih si dneska můžeš stáhnout i do mobilu nebo tabletu, nicméně číst e-books v těchto zařízeních není tak příjemné, protože jejich displej svítí a tak tě budou časem hrozně bolet oči. Čtečka oproti tomu má speciální technologii, díky které funguje úplně jako „obyčejná“ knížka a text vidíš jen na světle. Navíc díky technologii elektronického inkoustu tě nebudou bolet oči. Nevýhoda ale je, že když si do čtečky stáhneš soubor PDF, bude se ti poměrně špatně číst – čtečka PDF soubory neumí zvětšit.

Papírové knížky versus čtečka? Nerozhodně!

Dneska už se nemůžu tak jednoduše rozhodnout, jestli bych měnila papírové knížky za čtečku. Přeci jen miluju to otáčení stránek a vůni papíru a tak. Obojí má své klady i zápory a tak je rozhodování opravdu těžké. Ale nemyslím si, že by se papírové knížky měly přestat vyrábět a tak můžu „klidně spát

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.