Kultura a společnost Sex a vztahy

Můj klitoris je strašně velký

Trápí tě, že tvůj klitoris je velký? A jaké rozměry má klitoris vlastně mít? Na tyto trápení a otázky odpoví následující článek, který by ti měl v první řadě otevřít oči a ukázat, že každá žena je doopravdy jiná. Obrací se na mě velké množství dívek s problémy ohledně vzhledu vagíny, stydkých pysků a v neposlední řadě i klitorisu. Tak jak to tedy je?

Klitoris pod drobnohledem

Klitoris (nebo také poštěváček) je součástí ženských pohlavních orgánů, přičemž hraje velmi důležitou roli při sexuálním dráždění a orgasmu. Když jsi vzrušená, klitoris se zvětší, za čímž stojí topořivá tělíska. Je to dost podobné jako erekce penisu u mužů. Chvilku před vyvrcholením je prokrvení a zvětšení ještě intenzivnější. Většina klitorisu je tak jako tak schovaná, ven kouká pouze tzv. špička.

%CODE1%

Kde je klitoris?

Vzpomínám si na jeden dotaz z časopisu Bravo, kde se čtenářka svěřovala s tím, že se jí spolužáci posmívají, protože má klitoris na zádech. Tam ho ty ale určitě nehledej, poštěváček (jeho viditelná část) je umístěn těsně nad poševním vchodem blízko místa, kde dochází ke spojení malých stydkých pysků. O nich jsem psala již v článku Když jsou malé pysky velké. Špička poštěváčku je částečně nebo zcela zakryta předkožkou. Když tak nad tím přemýšlím, jedná se doopravdy o takový náš ženský penis :-).

Jak by měl být velký klitoris?

Pro velikost poštěváčku doopravdy neexistují žádné standardy, nicméně nejčastěji se jeho velikost přirovnává k malému hrášku. Nezřídka je při vzrušení klitoris “dlouhý” i více než centimetr. V některých pornofilmech jsou ženy s opravdu velkým klitorisem, což je důkaz toho, že i to některé muže vzrušuje. Nejdelší změřený klitoris měla údajně žena z Vídně – měřil neuvěřitelných 30 centimetrů!

Konec trápení

Stále si myslíš, že je tvůj klitoris strašně velký? Odlišnosti ve velikosti klitorisu jsou absolutně normální a pokud se nejedná o nějaký extrém (viz třeba žena z Vídně), nemusíš se ničím trápit. Ostatně i muži mají různě velké penisy. Poštěváček je centrum rozkoše a žádná žena by se za něj neměla stydět.

10 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.