Sex a vztahy

Menstruační tampóny a vložky nejsou jedinou možností, objevte výhody menstruačního kalíšku

Investice do koupě menstruačního kalíšku se vám nejen rychle vrátí, ale zároveň díky ní máte možnost objevit nový komfort. Jaké výhody přináší kalíšek?

Plnohodnotná alternativa

Není těžké shodnout se na tom, že menstruace je sice přirozenou součástí našich životů, nicméně rozhodně není spojena s pohodlím a pohodou. Mnoho z nás trpí velkými bolestmi podbřišku, změnami nálad a únavou. Zapomenout nemůžeme ani na rozladění ze skutečnosti, kolik běžné hygienické prostředky stojí. Výdaje za tampóny a vložky nás pronásledující každý měsíc. Velmi zajímavou a dnes již celou řadou žen doporučovanou alternativou je menstruační kalíšek. Je ekonomický a hygienický. Proč se do něj vyplatí investovat a jaké výhody přináší?

Moderní způsob ochrany

Jednou ze základních vlastností a výhod kalíšku vyrobeného z lékařského silikonu je fakt, že je určen pro mnohonásobné použití během menstruace. Shromažďuje menstruační krev, kterou po vyjmutí kalíšku snadno vyprázdníš. Následně ho umyješ a znovu použiješ. Vše je tak velmi jednoduché. Pro mnoho žen zůstává překážkou, že si i přes množství různých recenzí a doporučení nedokáží představit, jak kalíšek funguje. Měla jsem stejný problém, pochybovala jsem. Trpím dost silným krvácením, a proto jsem si nebyla jistá, zda-li dokáže kalíšek uchovat veškerou tekutiny. Mé obavy nebyly na místě. Navíc jsem zjistila, že během menstruace mohu být aktivní a nemusím mít obavy z toho, že mi například proteče vložka. Kalíšek mě přesvědčil a věřím, že dokáže přesvědčit i tebe.

Jak vybírat a jak ušetřit?

Kolem menstruačního kalíšku je pochopitelně celá řada dotazů, není se čemu divit. Přeci jen existuje ještě mnoho žen, které s ním nemají zkušenosti. Před výběru tak rozhodně doporučuji podívat se na článek Jak vybrat správnou velikost kalíšku a případě také na podrobný návod Jak kalíšek používat. Dotazy jsou však také velmi často spojeny s tím, zda-li díky používání kalíšku lze ušetřit. Odpověď zní jednoznačně ano. Kalíšek poskytuje maximálně hygienickou a bezpečnou ochranu, při správné údržbě je jeho životnost v řádu let a návratnost koupě se počítá na měsíce. Podívej se na menstruční kalíšky (největší výběr značek je na www.kalisek.cz) a vybírej kalíšky v různých velikostech, barvách a variantách provedení.

Pro lepší pocit

Klasickým hygienickým potřebám odzvonilo, menstruační kalíšek řeší mnoho komplikací běžně spojených s menstruací. Není zapotřebí ho tak často měnit, protože poskytuje delší ochranu a pohodlí. To se hodí například do školy či práce, kde není vždy možné si odskočit. Investice do kalíšku se vrátí velmi rychle. Ty tak výrazně ušetřit. Zaostřit na kalíšek by měla každá žena, která touží po pohodlí a lepším pocitu při menstruaci.

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.