Sex a vztahy

Když sex způsobuje bolest

I když sex bereme jako velice příjemnou záležitost, nemusí být příjemný vždy. Až polovina žen a dívek při sexu cítí bolest. Zajímá tě, co tuto bolest způsobuje a jak se jí zbavit? Co myslíš, má na bolest při sexu vliv i velikost přirození partnera? Ano, opravdu má. A teď mi řekni, proč je pro kluky tak důležitá velikost.

Nedostatečné zvlhčení

Kdo maže, ten jede a v sexu to platí také. Pro to, aby se do tebe partner dostal, musíš být dostatečně vlhká. K tomu, abys byla vlhká, tě partner musí dostatečně vzrušit. Pokud vzrušená nejsi, jdete na to třeba moc na rychlo, na provlhčení postačí sliny. Ideální je samozřejmě lubrikační gel, ale chápu, že někdy na něj prostě není čas:)

Vaginismus

Vaginismus je porucha projevující se nevědomým semknutím poševních svalů, při kterém je proniknutí téměř nemožné. Vaginismus je léčitelný, sama si s ním ale neporadíš. Pokud máš podezření, že jím trpíš, raději navštiv sexuologa.

%CODE1%

Bolest při sexu z psychologických příčin

Většina žen a holek dnes cítí bolest při sexu z důvodu, že se nedokážou dostatečně uvolnit. Mají třeba dlouhodobý stres nebo mají za sebou nějaká psychická traumata. Kolikrát stačí i málo, třeba když do sexu nejdeš úplně dobrovolně, vytvoříš si tím blok, který se projevuje bolestí. Pokud máš pocit, že s tebou není něco v pořádku, svěř se příteli, promluvte si. Pokud to nepomůže, konzultuj to s odborníkem – psychologem, sexuologem, psychiatrem nebo gynekologem. Pomohou ti se uvolnit tak, aby sis sex užila na 100%.

I sexu s mírou

Pokud do toho s přítelem bušíte moc často nebo si sexu dopřáváte jednorázově vícekrát, třeba na dovolené nebo o víkendech, není divu, že to bolí. Pochva na takový záběr totiž není stavěná. Bolest při sexu a pálení jsou tak způsobené drobným mechanickým poškozením uvnitř pochvy.

Bolest při zánětech

I poševní záněty – mykózy mohou způsobovat bolest při sexu. Důvodem je přemnožení mikroorganismů v pochvě. Na mykózy existují volně prodejné výplachy, případně ti gynekolog napíše prášky či čípky. Jako prevenci se doporučuje omezit cukry, mléčné výrobky, nosit prodyšné spodní prádlo, ideálně chodit naostro, dodržovat hygienu, nemýt se mýdlem, ale jen přípravky určenými k intimní hygieně.

Jak je to s tou velikostí?

Většina kluků se domnívá, že čím delší penis, tím lepší sex, a tím bude holka spokojenější. My, holky však víme, jak to je. Spíše než na velikosti penisu záleží na jeho tloušťce a umu partnera. Velký penis může být opravdu překážkou, když se do tebe prostě nevejde :-).

7 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • Ahoj, je mi 18 let a uz dva roky nejsem panna a po mesici jsem mela sex, dlouhy a jak bych to nazvala drsnější, ale krásný ….. ale ke konci už to bolelo, ale je možné, že ze mě tekla krev?

  • Ahoj Gábinko, pokud si měla před či po menstruaci, tak to není nic divného. Pokud to bylo však někdy uprostřed, tak by krev téct neměla (bez ohledu na to, jak moc drsnější ten zážitek byl). Jestli tě ale nepronásledují bolesti a přetrvávající komplikace, tak bych si z toho hlavu nedělala. V případě, že by se to opakovala, bych si zašla k lékaři.

  • Děkuji za odpověď, uf to jsem si oddychla, že to není nic vážnějšího, mela jsem krátce po menstruaci 🙂 Děkuji moc!

  • V dubnu mi trhali osmičky, všechny naráz, pod narkózou, protože ani nebyly vyrostlé. Týden nato jsem jela s kamarády na chatu a vyspala jsem se s klukem, se kterým už jsem půl roku 🙂 Sex mě nebolel, použili jsme kondom, protože jsem nebrala prášky…za celý víkend jsme se opravdu hodně vyřádili a já neměla sebemenší potíže a sex jsem si užívala. Ale kvůli snížené imunitě způsobené trháním zubů jsem chytla angínu, a už to začalo, jedny antibiotika, druhá angína, zánět spojivek, další antibiotika, z toho kvasinky, záněty, záněty močových cest, které se samozřejmě taky léčí antibiotiky a zas dokola. Asi po měsíci našeho vztahu jsem začala brát prášky. V létě jsme spolu byli na dovolené, myslela jsem si, že příčinou pálení a bolesti při milování jsou záněty apod., ale bylo mi divné, když mi doktor po výtěru řekl, že jsem naprosto v pořádku a já i přesto cítila bolest, používala jsem lubrikanty, takže s vlhkostí jsem neměla problém, ale i tak mě vnikání partnera bolelo a co teprv, když jsem v sobě měla jeho sperma a dali jsme druhé číslo. Hrozně to pálilo a já se rozbrečela. Pak jsme zkusili přerušovanou soulož, nic mě nepálilo a až na chvilkovou bolest na začátku byl sex zas příjemný. Takže jsem alergická na sperma, docela jsem si oddychla, když jsem to zjistila, vlastně už vím co za naším problémem stojí a pokud budeme provozovat přerušovanou soulož nebo budeme pužívat kondom, mělo by to být v pořádku. Jenže… hned druhý den, co jsem přišla na mou alergii, jsem měla s partnerem sex… trpěla jsem, v polovině jsem se rozbrečela, tak jako nikdy….jednak mě to bolelo…ale hlavně jsem si uvědomila, že jsem selhala jako žena, nechápala jsem, jakto, že mě to bolí, hlavně když mě sex vždy moc bavil…mrzí mě, že nejsem jako moje kamarádka, která to se svým přítelem dělá pořád, nic jí nebolí, dosahuje při sexu orgasmů atd. Mrzí mě to i hlavně kvůli příteli…je moc hodný a nezlobí se za to na mě, ale vidí, že si sex tolik neužívám a taky ho to trápí… Ale před nedávnem jsem zjistila, že psychika dělá moc, pokud jsem opilá, nemám sebemenší problém, asi jsem si jen za těch pár měsíců, né příliš příjemného sexu vypěstovala tak trochu psychický blok. Snažím se hodně uvolnit a myslet na to, že sex má být krásný a příjemný pro oba…občas to pomůže, občas ne…nevím, co by mi nejlépe pomohlo…

  • TereZ, mě to poprvé nebolelo. Byl to jenom takový nezvyklý tlak. Chviličku sem cítila malinkou bolest, ale přežila jsem to 😉 A s tou krví, no, jenom pár kapek, ale to je asi všechno individuální, stejně jako ta bolest 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.