Sex a vztahy

Když se ve vztahu musí šetřit

Šetření je celkem normální záležitostí. Ale když nastane ta chvíle, že se v tom s partnerem zrovna nepohodnete, je to dost nepříjemné. Může to vůbec proběhnout bez konfliktů?

Téma peněz a úzkost

Když se téma peněz proměňuje v úzkost a otravu, je to pro vztah dost náročné. Peníze jsou totiž častým tématem. Navíc oba dva nemusíte mít na danou situaci stejný pohled. Někomu přijde situace kritičtější, někdo si chce více zautrácet, apod. Je důležité si úplně v klidu promluvit. Nejlépe v příjemnou chvíli. Téma peněz neřešte ve spěchu ani po telefonu. Udělejte si doma večeři, jděte na procházku a svěřte se s tím, co vás trápí. Nezapomeňte poslouchat svého partnera, i když bude mít jiný názor. Zkuste se i nad jeho postoji zamyslet! Navrhněte společně různé nápady a vzájemně se podporujte.

Sváry o peníze jsou hodně protivné, těm se rozhodně musíte vyhnout

Společný přehled nad finanční situací

Pokud je situace opravdu náročnější, mějte oba dva přehled nad celým chodem domácnosti. Nemusíte kontrolovat každou účtenku a přítele zpovídat, kolik stálo pět rohlíků apod. Rozhodně vás nesmí posednout paranoia, ale spíše důvěra v druhého. Spočtěte si, kolik oba vyděláte za měsíc, kolik musíte utratit za všechny poplatky, kolik zbývá na jídlo, dopravu, … Stanovte si nějaký rozpočet, ale počítejte s tím, že se občas objeví nečekané výdaje. S tím se nedá prostě nic dělat a nesmíte kvůli tomu házet flintu do žita. Důležitý je nějaký plán, který byste měli dodržovat. A také změny. Místo osobního automobilu používat hromadnou dopravu, snížit nakupování oblečení, nakupovat v akcích a někdy je nezbytné najít si i další přivýdělek. Pokud se objevily nějaké dluhy, musí za ně převzít zodpovědnost ta osoba, která je způsobila. Snažit se řešit, být zodpovědný a aktivně se účastnit šetřícího plánu! Ale druhá osoba musí spolupracovat.

Šetřete, ale užívejte!

Šetření by vašemu vztahu nemělo ubližovat. Může se to stát důvodem hádek, prázdné rutiny, ztráty radosti ze vztahu, … Jenže to není třeba. Může vás trápit, že si nemůžete dopřát to a to. Ale na druhou stranu si něco dopřát můžete. S přítelem rozhodně pořád randěte! Vyrazte si na procházku ruku v ruce a užívejte si jeden druhého! Společná sprcha je také lepší, než samotná a vlastně můžete ušetřit za vodu. Udělejte si levnou večeři při svíčkách. Pusťte hudbu a zapomeňte na problémy okolo. Soustřeďte se na příjemné okamžiky. Peníze musíte sice řešit, musíte si stanovit pravidla. Ale nesmíte zapomenout na váš vztah, ani na sebe.

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Souhlasím. Život by si měl člověk užívat. Ale ne tak aby se zadlužil. Pokud chci žít na vysoké noze musím mít příjem Bohužel se nám s partnerem povedlo přijít k exekuci. NAšli jsme ji náhodou na http://www.kontrolaexekuce.cz a to díky takové blbosti když jsme byly mladší. Do teď splácíme.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.