Kultura a společnost Sex a vztahy

Když je tvůj kluk debílek

V dnešní době je plno vztahů, které se rozpadají a zase dávají do kupy a některé prostě vybouchnou a my se topíme v slzách a smutku. Nic nepřirozeného, ovšem je pro nás v tu chvíli mnohem snažší si nalhávat, že náš další vztah už bude fungovat a nepůjde o žádnou katastrofu. No, jenže co když se mýlíme a zase chodíme na schůzky s klukem, se kterým prostě jen ztrácíme čas?
Vyházet s klukem je někdy pořádně složité. Dokážeš rozpoznat moment, kdy pokračovat nemá cenu?

Odlišné cíle

Dobrý vztah potřebuje mít několik zásadních bodů, a když nějaký chybí, může nastat problém. Složitější je to o to, že vztah jako takový, je rozdělen na body přehlédnutelné a nepřehlédnutelné, tzv. že nad něčím lze mávnout rukou a nad něčím zase ne. Tak tedy, pokud chceš vědět, které to jsou, můžeme se pozastavit nad jedním z nejdůležitějších – a to jsou společné cíle. Někdo si možná myslí, že dva lidé nemusí mít společné cíle, ovšem je dokázano, že mají-li dva lidé společné zájmy a sdílí tak potřeby společných činností, cílů a snů, většinou jsou odměněni krásným a spokojeným vztahem. Aby ne, když jde o jeden z největších a nejdůležitějších ukazatelů. Nemyslím tím, že když tvůj kluk chce auto a ty prahneš po nových šatech od Versace, že nemáte společné cíle – tohle jsou totiž maličkosti. Spíš tu jde o ty velké sny, např. jestliže víš, že ty jednou chceš mít kupu dětí, ale tvůj kluk obrátí oči v sloup, když slyší něco o budoucí rodině. Ano, je to možná trochu moc brzo – na dívky náctileté obzvlášť, ale je to dobrý bod od kterého se lze odpíchnout. Jestliže jednou nastane nějaké velké rozhodování – a to už nemluvím o dětech, možná se se svým klukem opět neshodnete – resp. s klukem, se kterým trávíš posledních pár dní. A jak čas plyne, budeš se možná jednou muset rozhodnout, zda kluk, který s tebou nesdílí ani jeden plán do budoucna, je ten pravý. Ano, je pravdou, že se věci mění, ovšem stejně jako lidé potřebují mít stejné zájmy – nebo alespoň společnou řeč, dlouhý vztah si žádá společná rozhodnutí a cíle.

%CODE1%

Nemá potřebu mluvit

Ano, ze všech stran neustále slýchám tu frázi že “láska bez sexu, je jako kniha bez textu”. Samozřejmě na tom něco bude, ovšem existuje mnoho dalších faktorů, bez kterých by mohl vztah vybouchnout – a to zejména jde-li o první rande. Jestliže víš, že kluk se kterým randíš je možná dobrý v posteli, ovšem o řečnictví nemá ani páru, nemusí to být to pravé. Jednou nastanou problémy, budeš se chtít vybrečet, vypopídat, říct mu své pocity a myšlenky a krom dobrého posluchače možná budeš potřebovat taky dobrého “utěšitele”. A to ne ve smyslu toho, že tě zahrne polibky, ale že si s tebou sedne a promluví si s tebou. Chceš-li si s klukem vybudovat opravdu silné pouto, bude muset komunikace ve vašem vztahu prostě zaujímat místo, resp. měla by! Jestliže si myslíš, že ti stačí, když pouze odpovídá na tvoje dotazy, pak se pleteš. Zkus si položit otázku “chci diskutovat o svých pocitech, snech, nadějích a myšlenkách?”. Pokud odpovíš ano, pak je tichý myšák možná špatnou volbou. Hold ve vztahu jsou emoce prostě důležité a také je důležité pochopit, že to bez nich nejde. Ale to brzy poznáš. Zapomeň proto na kluka, který se tě nezeptá pomalu ani na to, jaký jsi měla den!

Nemá rád tvé přátele

Netvrdím, že je tohle ve vztahu to nejdůležitější, ovšem z osobní zkušenosti mohu říct, že kamarádi zaujímají v našem životě velké místo a někdy mohou být ve vztahu překážkou. Je jasné, že tvůj kluk nemusí milovat všechny tvoje kamarádky, ale měl by je respektovat, stejně jako bys měla respektovat ty jeho. Jestliže se tvým kámoškám a kámošům vyhýbá pokaždé, když s nimi má přijít do kontaktu – je to něco podezřelého a v budoucnosti by to opravdu nemělo význam. Věř, že je opravdu super, když se líbíš jeho kamarádům a kámoškám a berou tě mezi sebe a stejně tak věř, že není super, když nemůže vystát ty tvoje kamarády. Je to takový boj “buď a nebo”. A tak to přeci ve vztahu není – ten je o kompromisech a společných rozhodnutí. A je přeci blbost, aby si nemohla nikdy v životě skloubit společný večer s tvým klukem a svými přáteli. Jak by to pak bylo v dospělosti? Dostala by jsi domácí vězení? To asi ne, že. 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.