Kultura a společnost Sex a vztahy

Kdy tě naposledy oslovil kluk?

Pro některé teenagery je to těžká otázka. Jelikož v dnešní době vládne této věkové skupině Facebook, je pro ně nepodstatné vyjadřovat se vlastními ústy. Aby jsi navázala kontakt, nebo se s někým seznámila, stačí ti účet na Facebooku. Díky této sociální síti, je vše jednoduší. Líbí se ti holka, nebo kluk? Sežeň si její Facebook a směle jí oslov přes internet.

Zpátky do minulosti

Žádný Facebook, žádné ICQ, skype, lide.cz a už vůbec žádné telefony. Lidé používali verbální komunikaci. Bylo to přeci jen o něco těžší, museli oslovit děvče. A co třeba takový chlapec, který byl plachý a stydlivý? Tak napsal dopis. Mládež v té době byla přeci jen jiná, než v dnešní době. Zdvořilost byla na prvním místě. Zkus se vcítit do jejich role. Dokázala bys dnes oslovit kluka? Pozvat ho někam? Bojíš se odmítnutí. A celkově je pro tebe obtížné oslovit kluka, protože je to prostě trapné, taktéž i pro kluka, který by měl oslovit dívku.

%CODE1%

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše?

Jak jsem se zmínila na začátku. Nastala doba internetu. Vymřeli gentelmani? Každý touží po tom, najít si svou drahou polovičku. Proč si nenapsat do seznamky? Více než polovina lidí se takto seznamuje. Buď to prostě klapne a nebo ne. Nevýhoda internetu je taková, že člověk může psát jakkoliv chce, nevíš, jak se dotyčný za monitorem tváří. Utvořilo se mnoho párů, někomu to vydrželo, ale ve většině případů dochází k rozchodům a nebo lépe řečeno k rozvodům. Kdyby mě ve městě nebo kdekoliv jinde oslovil kluk, potěšilo by mě to. I kdyby se zeptal, jestli bych mu dala své číslo nebo Facebook. Řekni sama. Není lepší si psát s někým koho jsi už viděla a měla jsi tu čest se mu dívat do očí a slyšet jeho hlas?

Anketa

Zeptala jsem se kluků: Kdyby jsi ve městě potkal slečnu, která by se ti líbila, oslovil by jsi jí? Nebo by sis někde sehnal její facebook?

Tom: Myslim, ze bych ji neoslovil …
Petr: no zeptal bych se ji rád pokud by ji to nevadilo :)))
David: no tak kdyby se mi libila tak bych ji oslovil kdyby byla sance to mi nedela problem oslovit holku a kdyby to nevyslo tak bych si sehnal fb.
Michal: Na to jsem až moc stydlivý..

Zeptala jsem se dívek: Kdy tě naposledy oslovil kluk?

Jana: včera…
Denisa: skoro pořád..!
Kateřina: Už je to nějaká doba. Spíše mi píší na fb.
Lada: Naposledy včera, ale po šíleně dlouhé době. Teď už raději píší na FB, což nechápu, ztrácí to kouzlo…

Jak oslovit dívku/kluka?

Chce to kuráž. Pokud tě odmítne, nesmíš věšet hlavu, přijde mnoho zklamání a musíš to brát s nadhledem. Určitě víš, že by jsi měl/a dotyčnou osobu oslovit, když bude sam/a, kdyby tam byl/a s partou, utrhla by sis pořádný trapas. Tak vzhůru do toho!

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • No mě teda naposled oslovil na zastávce a to mě dokonce pozval i na kafe :). Byla jsem hrozně ráda a byl z toho takovej menší vztah no, ale pak se to pokazilo :/

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.