Sex a vztahy

Je jednorázovka horší než citová aféra?

Jistý výzkum se zaměřil na to, co muži a ženy vnímají jako větší nebezpečí pro svůj vztah. Je to sex? Je to láska?

Vztahy a nevěry

Každý vnímáme ve vztahu důležitého něco jiného. A nemyslím tím jenom individuální jedince, ale také pohlaví – dívky vidí problémy v něčem jiném než muži. V jedné věci se však zřejmě všichni shodneme a to, že nevěra a podvádění toho druhého není hezká záležitost. Teď ale ponechme stranou, jestli bys takovou věc byla schopna odpustit nebo jestli bys svého milého nejraději za ptáka pověsila do průvanu. Otázka totiž zní, zda-li je horší, pokud se jednalo jen o jednorázový zkrat nebo milostné vzplanutí?

Seznamka pro zadané

Odpovědi na tuto otázku se různí. Victoria Milan je seznamka pro právě takové lidi, kteří se nebojí nevěry – jde o diskrétní síť, na které se mohou potkávat ženatí a vdané či i jen zadaní a vesele řádit do aleluja. A tato síť udělala průzkum ohledně vnímání nevěry mezi svými členy. Zúčastnilo se ho 5 000 členů.

Ženy versus muži

Ženy

Ženy jsou obecně spíše citově založená stvoření, a tak není divu, že jako horší považují milostnou aféru než čistě sexuální vztah. Takovou zamilovanost do jiné ženy vidí jako špatné až 69 % žen a pouhých 30 % by ji svému muži či příteli odpustilo. Naopak sexuální klopýtnutí by většina z nich překousla. Je jedno, jestli se jednalo čistě o sex na jednu noc nebo jen o sexuální dobrodružství, ale odpustilo by ho 76 % žen.

Muži

Naproti tomu muži to mají přesně obráceně. To, že je partnerka podvedla s někým jiným, považuje za mnohem horší než nějaké citové vzplanutí 72 % mužů. Sex je pro ně zřejmě důležitější – asi si myslí, že když žena musela sáhnout po tom kanci z vedlejší kanceláře, znamená to, že nejsou dostatečně dobří. A v takovém případě už pak nejde jen o to, že žena udělala chybu, ale také o jejich čest sexuálního uspokojitele. Čistě sexuální vztah by odpustilo jen 35 %. Naproti tomu nějaké to zaláskování by dokázalo opominout až 80% mužů.

A co ty?

A co si myslíš ty? Co je dle tvého mínění horší? Když se ženská či muž probudí po propité noci s kocovinou a přinejlepším matnou vzpomínkou na předešlou noc, nebo když kupuje květiny, jezdí na tajné výlety apod.?

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.