Kultura a společnost Sex a vztahy

Jaký vztah tě čeká s člověkem, který je na holky i kluky?

V dnešní době se stále více mluví o homosexualitě, neboť lidé s touto sexuální orientací chtějí stejná práva jako heterosexuálové. Co však na to třetí možnost milostné přitažlivosti – bisexualita?

Střed mezi homosexualitou a heterosexualitou

Toto pojmenování pochází z latiny a skládá se ze slov bi (neboli dvojitý) a sexus, (neboli pohlaví). Bisexuál je tedy člověk, který pociťuje sexuální přitažlivost jak k ženskému tak mužskému pohlaví. Jedná se tedy o jakýsi pomyslný střed mezi homosexualitou a heterosexualitou. Ačkoliv stejně jako například lesbička nebo gay může přijít na svou oboupohlavní orientaci až později, jedná se o trvalý stav, nikoliv přechodný rozmar. Pokud si tedy někdy něco začneš s bisexuálem, měla bys mít na paměti, že i koukání po mužích u tvého miláčka něco znamená.

Označení pro muže bisexuála
zdroj: cs.wikipedia.org

Označení ženy bisexuálky
zdroj: cs.wikipedia.org

Vztah – ano či ne?

Vztah s bisexuálem jednoznačně není jednoduchý. Nejdůležitějším faktorem je, abys jeho orientaci plně přijala. Pokud i jen část tvého já s tím nesouhlasí, nebude vám to fungovat. Hádky, žárlivost – to vše bude na denním pořádku. Na rozdíl od holek, které mají pouze sokyně, ty budeš mít sokyně i soky, neboli dvojnásobně víc práce si partnera uhlídat. Zajisté jde také o jeho povahu, ale pokud se ti někdy přizná k nevěře, což je rána sama o sobě, musíš si uvědomit možnost, že to nemusela nutně být dívka, kdo ho obveseloval místo tebe.

Mýty, aneb vedle jak ta jedle

Stejně jako s čímkoliv jiným i s bisexualitou se pojí jisté mýty a nepravdy. Předně jsou spojeny s věrností, neboť, kdo má rad oboje pohlaví, nemůže být přeci věrný, že? Ne. Ačkoliv nám připadá, že bisexuál to má ve svém milostném životě pestré, protože může oslovovat jak muže, tak ženy, tak tak to rozhodně není. Naopak – bisexuál to má stejně těžké jako my ostatní, ne-li horší, protože jednak může dostat odmítnutí jak od muže, tak od ženy, jednak proto, že ho pořádně nepřijímá ani jedna skupina (heterosexuálové, homosexuálové). A věrnost? Podle některých průzkumů jsou na tom dokonce líp než většina heterosexuálů. Při slově bisexuál si nutně představíme člověka, jehož přitahují obě pohlaví stejně. Ani to nemusí být nutně pravda. Ačkoliv jistě striktní bisexuálové existují, nemusí to být nutně všichni. Někoho jednoduše přitahuje víc jedno pohlaví, i když ani to druhé mu není lhostejné. Holka a holka, kluk a holka, kluk a kluk. Ideální kombinací je tedy buď holka-holka, kluk-kluk, kluk-holka. Ani o trojce, která nás v souvislosti s bisexualitou musí nutně napadnout, nesní každý bisexuál.

Slavní bisexuálové

Bisexualita se rozhodně nevztahuje jen na “obyčejné lidi“, ale můžeme ji nalézt i mezi hvězdami. Jako ženská jména by zde určitě měla zaznít například slavná zpěvačka Fergie, modelka a herečka Megan Fox nebo představitelka Marin Fristové ze seriálu Muži na stromech Anne Heche. Další bisexuálkou je například Lady Gaga, Lindsay Lohan, Angelina Jolie či Drew Barrymore, která nedávno porodila. Jako mužského zástupce bychom třeba mohli uvést českého malíře a fotografa Jana Saudka. Proslavení bisexuálové nejsou jen v dnešní době, ale i v minulosti jsou některá jména spjata s touto sexuální orientací. Je to například slavný pohádkář Hans Christian Andersen, francouzská zpěvačka Édith Piaf či americká spisovatelka Virginia Woolf.

Zpěvačka Fergie
Zpěvačka Fergie
zdroj: billboard.com

Zpěvačka Fergie
Herečka Megan Fox
zdroj: people.com

Anne Heche, představitelka seriálové Marin Fristové
Anne Heche, představitelka seriálové Marin Fristové
zdroj: en.wikipedia.org

Lady Gaga
I tato zpěvačka je bisexuálkou.
zdroj: chronicle.su

Drew Barrymore
Drew Barrymore se nedávno stala matkou.
zdroj: fanpop.com

Anketa na závěr

Zkusmo jsem se zeptala několika lidí, jestli by jim vadilo, kdyby byl jejich partner/partnerka bisexuál a zde jsou jejich odpovědi. Pro srovnání jsou zde tři zástupci ženského pohlaví a tři zástupci mužského pohlaví.

Dívky:

Marika – „Ne, vůbec by mi to nevadilo. Nemám proti tomu žádné výhrady.“

Lucie – „Měla bych problém s pochopením. Hlavně by mi vadil jeho zájem o osoby stejného pohlaví, který bych asi hodně špatně nesla.“

Marie – „Nevadilo by mi to, kdyby se nijak navenek jeho bisexualita neprojevovala, či se mě nějak přímo nedotýkala.“

Chlapci:

Petr – „Vůbec by mi to nevadilo. Dokonce moje bývalá holka byla bisexuálka, takže s tím žádný problém nemám.“

Michal – „Až tolik by mi to nevadilo. U partnera vyžaduji věrnost a vadilo by mi stejně, jestli by mě partner podvedl s osobou stejného či opačného pohlaví.“

David – „Moje holka by měla být prostě na kluky. A konkrétně tedy na mě.“

A co vy, milé kámošky? Troufly byste si jít do vztahu s bisexuálem?

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.