Sex a vztahy

Jaké to je testovat erotické hračky? Koukni na rozhovor s Natálií a Petrem

Přináším ti zajímavý rozhovor s lidmi, kteří mají velmi netradiční, ale o to pikantnější koníček. Natálie a Petr z Lascivni.cz testují všelijaké erotické hračky a informují ostatní o tom, zda-li si ta či ona hračka zaslouží být při jejich dalším orgasmu. Jak se hračky testují? A co zrovna teď letí? Čti dál, protože tento rozhovor je exkluzivní vstupenkou do světa rozkoše!

Taková práce není vždy fantastická a zábavná

1) Natálie, někoho možná napadne, že taková testovačka hraček pro dospělé musí být nějaká nymfomanka, která potřebuje sex alespoň desetkrát denně. Je to pravda, nebo je taková představa úplně mimo?

Ta představa je rozhodně mimo. Nemusíte být milovníci sexu ze všech směrů, může vás zajímat jen jedna jeho část – masturbace, klasika nebo anální sex a dle toho zvídavě prozkoumáváte vše, co vás láká.

Testerka erotických pomůcek kromě už zmíněné zvídavosti musí být schopná své zkušenosti předat dál – v zahraničí je dost oblíbená forma video-recenzí. My tak daleko ještě nejsme, takže klíčové je schopnost vyjádřit své zkušenosti a postřehy pěkně písmenko po písmenku.

A věřte, že taková práce není vždy fantastická a zábavná (jak si jistě všechny představují). Někdy nemáte prostě náladu něco testovat, ale zrovna je to potřeba. A hlavně nároky snad všech v redakci se dost zvyšují…

2) Ví o tvém testování okolí? Osobně si nedovedu představit, že by třeba moji kámoši četli recenze mnou vyzkoušených hraček.

Ví o tom jen moji nejbližší přátelé, jinak to nikdo netuší. Nemám problém s tím, že ví, co mi „rukama“ prošlo – pokud jim to pomůže v jejich hrátkách, poodkryju nějaké jejich sny či touhy, tak mám jedině radost. Upřímně když o tom někomu řeknu, tak se bojím reakce, ale… s žádnou negativní jsem se nesetkala. Klepu na dřevo, aby to tak vydrželo:)

3) Za sebou máš testování doopravdy všelijakých pomůcek. Mě by ale zajímalo, jak testuješ hračky určené pro pár? Neprotestuje někdy partner?

V redakci si rozdělujeme hračky podle toho, jak je můžeme reálně vyzkoušet. Když jsem dříve byla sama, tak jsem třeba partnerské vibrátory typu We-Vibe nechávala ostatním – neměla bych možnost je patřičně vyzkoušet.

Teď už partnera mám a naštěstí je dost otevřený, takže je vždy zvědavý, co jsem nového dostala. Občas na některých recenzích i spolupracoval, protože se mi hodil mužský pohled na věc.

Na ostro už to je jasné

4) Zpět ale k jedné z vůbec nejzákladnějších pomůcek pro nás ženy. Jak probíhá test vibrátoru? Když se podívám na nabídku, jde mi ze všech těch tvarů a velikostí hlava kolem. Na co bych při výběru měla tedy hlavně koukat?

Když dostanu vibrátor do ruky, zajímá mě jak vypadá, z jakého materiálu je, co umí… Pro recenzi ho musím nejdříve nafotit a natočit (v podstatě suplujeme službu e-shopům, které se mnohdy spokojí s fotkami od výrobce – jenže jak si z těch 2 fotek může někdo vybrat?).

Pro testování – nejdříve „nasucho“ vyzkouším nabíjení, ovládání vibrací (zde si už píšu poznámky, porovnávám s minulými) a také vybíjení – jak dlouho vydrží. A představte si tu „zábavu“, když potřebujete zjistit jeho výdrž – to ho necháte se „vztekat“ na posteli několik hodin, aby se vybil a vy věděli, jestli má silný akumulátor – samozřejmě když ho vůbec má.

Na ostro už to je jasné. Vibrátory, vakuové pumpy, masážní hlavice – spoustu toho ocením sama a dokážu i zrecenzovat. Ale občas je dobré to přenechat pánským rukoum. Jak se vibrátorem dráždí partnerka? Jak se drží? Ovládá?

Hračky na recenze

Ohledně výběru – nejdřív si promysli, jakou část svého sexuálního života chceš oživit. Hraní sama se sebou? Partnerský sex? Anální sex? Erotické masáže? Dle toho se ti zůží výběr z několika stovek až tisíců hraček na pár desítek těch specializovanějších.

Při dalším výběru určitě zvažuj materiály – například gel je dnes už pasé. Lepšími materiály jsou ABS plast (tvrdší, ale dobře klouže), případně TOP je silikon. Využívá se i v lékařství, tak na něm není moc co vytknout. A je na dotek sametově příjemný. Užijete si ho mimo jiné i u české značky Whoop De Doo, které dost fandíme.

Na výběr vhodné hračky se nás denně ptají naši návštěvníci. Nejdříve jsme jim radili pomocí našich článků či rad na míru (například v sex poradně), ale ty dotazy se tak opakovaly, že jsme společně (celá redakce čítající 7 lidí) sepsali bezplatný e-book Jak vybrat erotickou hračku.

Můžete si ho u nás stáhnout, pro začátek to dost pomůže se zorientovat na trhu. Pak už budete hledat dle svých choutek… A že jsou někdy pěkně divoké :-).

5) Vzhledem k množství testů tě považuji za expertku, a proto by mě zajímalo, jaká hračka patří k tvým vůbec nejoblíbenějším?

Nebudu vám lhát – moje chutě se za posledních 5 let dost vytříbily. Předtím mi stačilo i jednoduché dildo, ale teď si užívám trochu zajímavějších hraček. Pro mě TOP hračka minulého roku je JimmyJane Hello Touch – 2 maličké vibrátorky, které se připevní na prsty a můžete s nimi pěkně rejdit – hodí se nejenom do klína, ale i na bradavky.

Hračky na recenze

I partner je na sobě má rád (ikdyž ne vždy má možnost si vybírat O:) Tenhle vibrátorek jsme vybrali i do seznamu 10 nejlepších erotických hraček co jsme testovali. I jeho cena je příjemná – cca 1 300 Kč.

6) Věřím, že i ve světě erotických hraček existují nějaké módní trendy. Jaké pomůcky jsou podle tebe teď doopravdy IN a jaké jsou naopak tzv. za zenitem?

Poslední 3 roky jsou, co se týče erohraček, dost bouřlivé. Jednotlivé TOP světové značky (Fun Factory, LELO, Tenga a další) se předhánějí v tom, kdo přinese inovativnější hračku.

Máme tu například pulzátory (nevibrují, ale pulzují), hračky které se samy pohybují (kroutí, krouží), vše pokud možno s dálkovým ovládáním (nově i přes internet). Hračky už mají v sobě dost sofistikované elektroniky – například senzory tlaku (zesilují vibrace dle přitlačení na kůži). Některé mají vibrační/pulzační režimy reagující na zvuk – a tedy i na vaši oblíbenou písničku puštěnou v pokoji.

Gelu (a hračkám z něho) doufám už odzvonil konec. Gel nesnášíme kvůli jeho pachu a mnohdy škodlivým látkám, které obsahuje (ftaláty – mňam). Naštěstí i Češi pochopili, že zdraví i sexuální život stojí za investici, takže levným hračkám se už vyhýbají. Už o pár stovek výše jsou zajímavější hračky (a z lepších materiálů).

Když chceš zlobit

7) Po přečtení knihy Padesát odstínů šedi mě jako hodně žen začal zajímat bondage, a proto jsem absolutně unešena bondage návody. Doporučila bys mi, co si pořídit do takové začátečnické bondage výbavy?

Pokud tě zajímá svazování (bondage), začít můžeš s jednoduchými pouty. Stojí pár stovek, dají se sehnat v každém sexshopu a na znehybnění stačí – ale mohou trochu dřít. Zajímavá je i bondage páska. Vypadá jako klasická lepicí izolačka, ale nelepí. Rychle a bezpečně tě tvůj partner může svázat a nemusí řešit žádné uzly či klíče.

Lano na bondage

Ale postupem času asi přejdeš k lanům. Mají své kouzlo oproti pásce či poutům. Základy se naučíš vcelku lehce (třeba i podle našich foto-návodů)… A když chceš zlobit, můžeš to i pěkně obrátit – divila by ses, kolik kluků chce být svázaných :-ú.

8) Petře, asi jsem bez fantazie, ale vždycky jsem si myslela, že mužům k masturbaci stačí pravačka a nějaké to péčko. Má význam pořizovat si třeba umělou vagínu, doopravdy je to pro muže takový rozdíl?

Možná to nevíš, ale mužský orgasmus je oproti ženskému o dost jednodušší a řekněme plošší. Ve své podstatě ho máme stále stejný, jen se liší intenzita. A jen čistě „pravačkou“ tě to brzo omrzí. Pak zkusíš i levačku… Začneš experimentovat s postavením prstů (nevyužíváš celou dlaň, ale jen třeba očko z tvých prstů). Ale dříve nebo později budeš chtít víc. Ruce tě prostě omrzí.

Pak už je dobrý čas na nějakou umělou vagínu. Mě osobně třeba vždy odrazovaly jejich realistické tvary – tělově podbarvená vagína s poštěváčkem – to mám doma (ano i přestože mám skvělou partnerku, tak si hraju s honítky/masturbátory).

5 nejlepších erotických hraček pro muže

Raději jsem si vybral hračku, která vlastně nevypadá ani jako klasický klín. Zásun je neporovnatelný. Jemně vás obepne a díky vnitřní výstelce je prožitek prostě jiný než při klasice. Moji oblíbenou najdete v našem seznamu našich oblíbených hraček, o kterém mluvila Natálka pár otázek dříve.

9) Blíží se Vánoce a ráda bych příteli pořídila něco jiného než knížku a kosmetiku. Když bych se rozhodla pro erotickou hračku, jakou bys mi pro přítele doporučil? Třeba i něco, z čeho bych mohla mít radost já, jestli víš, co tím myslím.

Vím přesně co udělá radost oběma – buď trochu sobecká a využívej ten dárek i ve chvílích, kdy nemáš přítele po ruce. Doporučil bych ti partnerský vibrátor We-Vibe 4. Je to taková sametová malá podkovička.

Jedna část se zavede do tebe a druhá je přitisklá na oblasti klitorisu. Tvůj přítel může i se zavedenou hračkou pěkně přirážet. A užijete si vibrací dosytosti oba. Oproti minulým verzím má menší rozměry (takže netlačí ani jednoho), silnější vibrace a dálkové ovládání – nikde nešmátráte při sexu, abyste našli nějaké zatracené tlačítko…

We vibe 4 od lascivni

Pokud bys ale chtěla hračku, kterou si užije především on, tak se můžeš inspirovat v našem článku o nejlepších erotických hračkách pro muže. Pánové z redakce vybrali nejzajímavější druhy. A neboj, nemusí je používat sám – můžeš ho jimi dráždit při předehře, nebo ho pomocí ní znič, když budeš mít zrovna dominantní náladu… Nebo budeš mít svůj „mrzutý každoměsíční týden“. Užijete si to oba.

10) Závěrem bych chtěla vás oba poprosit o pár slov směrem k čtenářkám, které doma ještě žádnou hračku nemají a bojí se ji pořídit, třeba kvůli tomu, že se stydí a netuší, co jim může přinést. Děkuji za odpovědi a přeji hodně vzrušení i do budoucna!

Pokud máte chuť vyzkoušet něco nového, nebraňte se tomu. Poznávejte své tělo pomocí svých prstů, nebo laskáním od partnera – buďte otevřené, promluvte si s ním o vaší chuti na hračky – naštěstí už je hodně kluků chápavějších a rádi vyzkouší něco nového.

A když ne… Tak se na něj vykašlete – má vám být podporou a ne brzdou. Na hračkách a netradičních erohrátkách není nic špatného :-). Jde hlavně o váš život a vaše tělo, o kterém můžete rozhodovat jen vy samy!

11 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • WOW – kdo by takovou práci nechtěl, že? 🙂 Díky za ty vánoční tipy, konečně mám aspoň trochu ponětí, z čeho si vybírat.

  • Klidně bych si nechala poradit ohledně základních hraček, jaké brát, které ne, jaké materiály? Určitě je čeho se vyvarovat…

  • Jop, takové rozhovory bych si přečetla ráda – ale trochu závidím autorům:) ač nás varují (a chápu výtky), že to ne vždy je taková zábava…

  • Ale tak umím si představit, že to nebude super vždy – s partnerem jsem dost náladová ohledně libida, takže ano. Když mám něco udělat (třeba testovat) a nemám chuť, tak si to rozhodně neužiju, pokud mě partner nerozdráždí…

  • Joo ty recenze jsou občas trochu sušší a s pravochybkami, ale stejně nemám lepší zdroj na inspirování – nebo vy jo? sem s ním:-)

  • Víc takových tipů prosím – hlavně teď před Vánoci, kdy musím vybírat dááárečky pro mé parťáky.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.