Sex a vztahy

Jak řešit nejčastější stížnosti nespokojených partnerů?

Ve vztahu nejsou jen vyznání lásky a lichotky. Je to i o kompromisech, ústupech a stížnostech. Objev, na co si lidé v párech nejvíce stěžují. Třeba v tom někoho uvidíš.

1) Chce se mnou mluvit, když přijdu unavený z práce a ani jsem se ještě nestihl najíst.

2) Nikdy se mnou nechce mluvit, když to potřebuji. Řekne, že až později, ale to se třeba ani nestane.

Tyto dva body spolu souvisejí. Na to první si většinou stěžují muži a na druhý bod ženy. V tomto případě je důležité si uvědomit obě strany. Pro každého je důležité něco jiného. Každý různým věcem dáváme jinou váhu důležitosti. I pro nás hloupá záležitost je pro někoho nutná k řešení a chce se ihned svěřit. Na druhou stranu, když je náročný den nebo přijdeme z práce, tak většinou potřebujeme, aby náš mozek na chvíli ,,vypnul“. Na řadě je sprcha, jídlo, relax a až pak nějaké náročné hovory. Povídání si nechávejte na chvíle, kdy jste oba v klidu. Neodmítejte však partnera, když si chce o něčem promluvit. Odložte to, a i když zapomenete, čeho se to týkalo, popravdě se zeptejte.

3) Jak to, že pořád neví, co chci? Už jsem mu to říkala stokrát!

Ženy si tohle říkají docela často a mužům to následně vyčítají. Jenže zapomínají, že muži jsou méně citliví na ženské signály. Jen tak něco neodtuší, tak jako se snaží ženy, které nad signály mnohem více přemýšlí a mají i silnější intuici. Takže v některých případech je lepší své přání opravdu vyslovit doslovně. V tomhle případě se musí žena zamyslet. Opravdu jsem mu to řekla nebo naznačovala? A pokud i nadále nedochází k očekávanému, tak se zamyslet nad tím, proč to pro něj není tak důležité. Třeba to nepovažuje za významné a nechápe, proč si to přítelkyně přeje. V tu chvíli je dobré sdělit i důvod a vysvětlit vše klidně po lopatě.

4) Chci mít častěji sex, než on/ona.

V tomto případě důležité spolu mluvit! Jedná se o intimní stránku vašeho života, ale nejedná se o něco, u čeho byste se měli mezi sebou stydět. Vždy je lepší si promluvit a zeptat se, než být na pochybách, zda se mu/jí líbíš, zda děláš něco špatně apod. Tématem hovoření o sexu jsem se zabývala zde.

5) Všechno, co řeknu, je špatně.

Když už se vzájemně neposloucháte, může docházet i k hádkám. Sama si můžeš myslet, že ty ho posloucháš, jen on tě pořád chytá za slovo. Přitom jste na tom třeba naprosto stejně. Pokud máte problém s mluvením, je dobré si sednout někam do restaurace, kde vás společnost donutí nezvyšovat hlas a naslouchat toho druhého. A v tomto případě doporučuji konstruktivní hádku.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.