Sex a vztahy

Jak pozvat kluka na rande?

Už se spolu nějaký ten pátek znáte, je to tvůj kamarád, známý, brácha od kámošky nebo spolužák. Najednou sis uvědomila, že se na něj díváš jinak než na ostatní kluky, těšíš se na něj a kdykoli jste spolu, je ti skvěle. Z jeho chování cítíš, že ani ty mu nejsi lhostejná. Jenže on se nemá k tomu, aby tě pozval na rande. Jak ho máš tedy nenásilně pozvat na rande ty?
Středověk je už dávno pryč. V dnešní době je normální, když pozve kluka na rande holka.

Ne za každou cenu

Hlavně je nesnažit se o rande za každou cenu a uhánět ho. Toho se často kluci zaleknou. Proto je nejlepší jít na to chytře, trávit s ním čas, ukázat mu svoji laskavou tvář. Zároveň se snažit přivést ho k tomu, aby se odhodlal a konečně tě pozval na rande on sám. Proč to ale neudělá sám? Důvodů může být několik, většinou za tím stojí strach z odmítnutí, tedy z toho, že tě někam pozve a ty odmítneš. Za časů našich prababiček neexistovalo, aby slečna pozvala chlapce na rande. V té době záleželo hodně na názoru otce dívky a také na tom, aby měla dívka tzv. dobrou pověst. Nyní se už u nás na tyto věci hledí jako na přežitek, takže se nemusíš ničeho obávat!

%CODE1%

Stydlivost – problém nebo klad?

Špetka stydlivosti není nikdy na škodu. Hlavně na tvojí straně. Tvůj vysněný idol musí mít pocit, že tě dobývá, nikoli, že se mu sama nabízíš. Na druhou stranu přehnaná stydlivost na obou stranách oddaluje pozvání na první rande. O to je to ale zábavnější. Mysli na to, že tak, jak se cítíš ty, se cítí i on.

Jak tedy na to?

Pokud opravdu vidíš, že ON se k ničemu nemá, vezmi vše do vlastních rukou. Neboj se toho, o nic nejde. Znáš ho, a proto odhadneš, do jaké pasti se snadno chytí. Zkus mu navrhnout, že bys ráda viděla ten nový film v kině (romantickou komedii ale výrazně nedoporučujeme!), nebo že máš po škole čas a mohli byste spolu zajít třeba do čajovny nebo kavárny. Hlavně zkus působit alespoň trochu sebevědomě a dívej se mu do očí, když s ním mluvíš. Pokud na nabídku kývne, máš napůl vyhráno. I přes veškerou tvoji snahu se může stát, žes narazila na kluka, který zatím nic nepochopil. Je buď natvrdlý, nebo si musíš připustit, že ses spletla a on chce být s tebou opravdu jen kamarád. Jestli ale zájem o tebe má, tak hozenou rukavici pochopí a bude se snažit, aby sis první rande s ním opravdově užila. Snaž se být milá, vtipná ale hlavně přirozená, kluci nemají rádi strnulost či odměřenost a hlavně na tobě poznají, že nejsi ve své kůži. Na závěr prvního rande se nezapomeň jen tak mimochodem zeptat, kdy si rande zopakujete. Tady opět platí to, abys netlačila na pilu. Pokud ti kluk řekne, že se těší na příště, je jasné, že rande vyšlo. Jestli řekne něco v tom smyslu, že se ti ozve, opravdu počkej, až to udělá. Rozhodně ho nebombarduj esemeskami nebo telefonáty. Tím se jenom ztrapníš. Tak hurá do randění!

Štítky

2 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.