Sex a vztahy

Jak na partnerskou krizi?

Je to už pár měsíců, co tvoříš se svým miláčkem pár. Vše se vyvíjelo skvěle, připadala sis jako v nebi – až do teď! Poslední dobou se hádáte kvůli každé maličkosti, občas ti leze na nervy jen svou přítomností, názory, vtipy, celý vztah se ti zdá nesnesitelně stereotypní. Gratuluji, seznámila ses s nemocí dlouhodobého milostného soužití – PARTNERSKÁ KRIZE.

Rozchod za rozchodem

Partnerská krize obvykle přijde kolem prvního půlroku, když si začnete uvědomovat vážnost chození. Zvažujete, zda už není čas se poohlédnout jinde, opadá počáteční okouzlení a kromě pozitiv objevujete i vzájemná negativa. Začínáš trochu ztrácet nervy a nevíš, jak se taková partnerská krize zahání? Ničeho se neboj. Partnerská krize potkala už mnohé před tebou, kteří ji zvládli bez kýblů slz, rozchodů v afektu či definitivního konce pohádky. Stačí jen trochu snahy, optimismu a pochopení jeden pro druhého.

Ujasni si, co chceš!

Než začneš jakkoliv jednat se svou drahou polovičkou, ujasni si, co po něm vlastně chceš. Partnerská krize může být způsobena i tím, že víš, co po něm nechceš, ale po čem vlastně toužíš už ne. Sedni si, klidně si vezmi kus papíru a sepiš, co ti vadí. Pak se nad tím zamysli. Vedle zkus napsat několik svých nápadů, jak problém řešit. Pokud si uvědomíš, kde vlastně vidíš problém, vydáš se tou správnou cestou, na jejímž konci se stane nějaká partnerská krize minulostí.

%CODE1%

Z očí do očí

Jakmile si všechno urovnáš ve vlastní hlavě, pozvi milého někam na neutrální půdu, kde budete mít zároveň soukromí a vše si z očí do očí vyříkejte. Někdy může partnerská krize vzniknout právě díky tomu, že spolu partneři málo mluví a veškeré problémy si nechávají pro sebe. Otevři se mu. Po celou dobu rozhovoru buď klidná, vyrovnaná. Přítel musí vidět snahu. Neútoč na něj a všechna řešení překládej jako návrhy, nikoli jako hotový fakt. Diskutujte, hledejte kompromisy. Nehledej východisko v rozchodu, nejprve dej vztahu ještě šanci. Měj na paměti, že partnerská krize postihne každý vztah, aby prověřila, jak jste silní a jak dokážete bojovat!

Dodržuj pravidla

Z vašeho sezení by měla vzejít jistá pravidla, která se musíte naučit respektovat. Zbytečně nevyhledávej hádky, než mu začneš něco vyčítat, nejprve se zhluboka nadchni. Vše je třeba řešit bez větších emocí. Partnerská krize má jednu úchvatnou vlastnost – chybí-li tolerance, ráda se vrací.

Konec stereotypům

Aby se celá situace neopakovala, zkus čas od času svého přítele nějak překvapit a uvidíš, že on se bude snažit podobně. Udělej mu večeři, vezmi ho na výlet, kup mu jen tak drobný dáreček na znamení svého zájmu o něj. Partnerská krize neznamená hned konec, nýbrž nový začátek. Partnerská krize tě nakopne, dojde ti, jak moc druhého miluješ nebo nemiluješ. Partnerská krize je vlastně skvělá věc, ač to tak někdy nevypadá. S přítelem jsem aktuálně už pár let. Partnerská krize potkala pochopitelně také nás a situace se tehdy vyhrotila téměř až k rozchodu. Ale my se nedali. Začali jsme na vztahu pracovat, víc si sebe vzájemně vážit, respektovat se. Věř mi, že pokud budete oba chtít, zažehnáte i tu největší bouřku!

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.