Sex a vztahy

„Holkám to na našich koncertech děsně sluší,“ tvrdí kluci ze skupiny Pipes and Pints

Pipes and Pints je pětičlenná skupina, která 10. listopadu 2012 přivedla na svět další desku Found and Lost. Chceš o skupině i nové desce zjistit víc? Mrkni na čerstvý rozhovor!

Kdo jsou Pipes and Pints?

Kluci z Pipes and Pints obohatili současnou hudební scénu nevšední kombinací punk rocku a skotských dud. Jejich počátky byly poměrně nenápadné a možná by zprvu nikdo ani nečekal, že se stanou tak populární. Pipes and Pints se nakonec stali miláčky nejen po Evropě a svým fanouškům vždy dopřávají pořádný nářez. Vydali několik kompilací a na kontě mají i dvě studiová alba, z nichž jedno – Found and Lost – je čerstvou záležitostí. Na otázky odpovídal Ondra, který hraje v kapele na baskytaru.

Rozhovor s Pipes and Pints

1) Ahoj, před pár dny jste vypustili do světa vaši novou desku s názvem Found and Lost. Jak byste svou novou desku našim čtenářkám představili? Mohli byste jim říct, jak dlouho deska vznikala, kdo se na ní podílel, kde se nahrávala a podobně?

Ahoj, je to naše nová deska, kterou jsme nahráli letos v létě u Michala Šenbauera v jeho studiu Sun. Producentem se stal světoznámý a uznávaný producent Darien Rundall z USA, který má za sebou přes 20 let zkušeností s nahráváním kapel tvrdšího ražení a mnoha schopnostních úrovní. Produkoval například Pennywise, U.S.Bombs, Suicidal Tendencies, a mnoho, mnoho dalších. Líbí se nám zvuk, který dělá a tak jsme ho nadrzo oslovili. Z těch několika oslovených se právě on nadchl do naší hudby a po několika mailech už seděl v letadle. Strávil s námi ve studiu 3 týdny tvrdé dřiny, potu a odříkání. Zjistili jsme, že vše co děláme, jde dělat lépe, třeba i jednodušeji, ale účelněji. Bylo to leckdy velice tvrdé zjištění, ale dalo nám to strašně moc a rozhodně ty tři týdny sypání popelu na hlavu stály za to. Byla to opravdu vysoká škola. Deska vychází pro ČR a SK na Supraphonu, pro zbytek světa na německém labelu People like you, který spadá pod EMI.

2) Je v porovnání s předchozím albem Found and Lost nějak odlišná?

Ano, je naprosto odlišná. První deska byl debut, na který jsme vysmahli naše první písničky, nepřemýšleli jsme o nich tak jako o nich přemýšlíme nyní, ale je v nich vše co jsme v tě době cítili, uměli a dokázali. Hlavní rozdíl je však ve zvuku, nová deska má fakt koule :-).

3) Jak na novou desku reagují vaši fanoušci? Doufám, že převažují kladné ohlasy.

Z nové desky jsme naprosto nadšeni především my. Jak jí přijmou fanoušci se ukáže již během právě probíhajícího turné. Ale zatím to vypadá, že jsou spokojeni všichni. My, fanoušci, kritici i vydavatelství.

4) Upřednostňujete ve své hudbě nějaké experimenty nebo raději zůstáváte u toho, co je u fanoušků osvědčené?

Experimentem je už samotná volba zapojení skotských dud do tvrdého, avšak melodického punk rocku. Pár kapel už to před námi udělalo, ale moc rozšířené to není. Jinak každý z nás vnáší do skládání své zkušenosti, osobnost a tedy i pohled na věc. Řekl bych, že moc neexperimentujeme, spíš se snažíme vše co nejvíce osekat, zjednodušit a jít písničce takzvaně až na kost.

5) Jaké novinky nebo zajímavé akce v rámci svého nového alba pro své fandy připravujete?

Novinky jsou v našem merchandise. Nová deska, trička, kšiltovky, různé limitované edice od našeho německého vydavatele, atd. Jinak hlavně hrajeme a objíždíme Evropu, abych dostali desku co nejvíce k lidem.

6) V roce 2011 jste na chvíli přerušili svojí činnost a po nějaké pauze jste udělali všem svým fanouškům obrovskou radost tím, že jste se vrátili ke koncertování. Proč jste se původně rozhodli svojí činnost ukončit a nakonec jste se vrátili zpět?

Šlo o to, že náš zpěvák Mike Syco zacítil potřebu vrátit se zpět do USA, konkrétně do San Diega v Kalifornii, odkud pochází a velmi se mu po té krásné zemi stýská. Ačkoliv se mu všichni kolem něj snažíme dát vše, co zde potřebuje k tomu, aby se cítil dobře, přeci jen je Kalifornie stále jeho domov, po kterém se mu stýská a touží se tam vrátit. Už byl rozhodnutý, že přišel ten správný čas pro návrat, ale po pár měsících bez kapely své rozhodnutí přehodnotil. Uvědomil si, že to co máme a co právě teď společně prožíváme, už se nikdy v našich životech opakovat nebude, že jsme našli naprosté souznění ve většině pro kapelu podstatných směrech, plánech, cílech, předsevzetích a že by byla strašná škoda to utnout. A že když ten náš punkovej hadr nevyždímáme do sucha, do smrti bychom té zahozené příležitosti litovali. A jeho rozhodnutí v nás opět posílilo ten pocit jedinečné příležitosti a vlilo nám spoustu litrů čerstvé krve a energie do žil.

7) Po pauze jste se zase naplno rozjeli a nyní v rámci Found and Lost tour koncertujete o sto šest, přičemž pokaždé je to pořádný nářez. Ostatně kladné ohlasy mluví za vše. Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby si fandové koncert pořádně užili a zase některý další navštívili? Jakým způsobem byste navnadili naše čtenářky, aby na váš koncert zavítaly?

Čtenářky navnadím snadno, uvidí pět drsných romantiků, kteří ze sebe vydávají vše a každý koncert si sahají téměř na dno svých fyzických sil. Díky tomu, že jezdíme po celé Evropě, nemáme čas se někde ukázat více než maximálně jednou za rok, vlastně si nás nejde okoukat. Oposlouchat ano, ale okoukat opravdu ne. Spíš musíme neustále odmítat nabídky a vysvětlovat lidem a pořadatelům, že je lepší jednou pořádně, než dvakrát polovičatě.

8) Teď na chvilku přejdu k historii skupiny Pipes and Pints. Při jaké příležitosti v kapele nastal zlomový okamžik, který vaši kariéru změnil? Mimochodem jaké změny v sestavě kapela za ty léta prodělala?

Jestli se máme bavit o nějakém zlomovém okamžiku, tak se domnívám, že ten se děje právě teď. Vydali jsme skvělou desku s naprosto úžasným zvukem, která vychází na největším českém a nejvlivnějším německém vydavatelství, se zaručenou distribucí po celém světě, nahráli jsme ji s velmi uznávaným producentem, který nás strašně vyškolil, posunul a předal nám mnoho podstatných zkušeností. Cítíme, že teprve teď se dostáváme na start, že to co jsme dokázali a zažili doposud, se dá přirovnat k základní škole. Teprve teď vstupujeme na střední úroveň a uvidí se, jestli to zvládneme, nepropadneme a prokoušeme se na opravdu vysokou školu, neboli na světovou univerzitu punk rocku. A jestli ne, ani tak si nebudeme mít co vyčítat. Zkusili jsme to, dali do toho vše a dělali to poctivě, už jen tento pocit nás bude naplňovat do konce života.

9) Dokážete si představit, že by se vaše kapelka znovu rozrostla? Je reálné, že byste do kapely přibrali i nadanou holku, která by měla zpěv v krvi a skvěle se hodila k vašemu stylu?

Ne, to si opravdu nedovedu představit a z 99,9 % k tomu nejspíš nedojde. Holky v kapele nikdy nedělali dobrotu a ani v tomto nehodláme experimentovat. Jsme klukovská parta, holky ať mají svoje partičky. Které by však rozhodně měly chodit na naše koncerty, protože holkám to na našech koncertech děsně sluší :-).

10) Naše čtenářky bude stoprocentně zajímat, kde najdou o Pipes and Pints podrobnější info a novinky. Mohli byste je nasměrovat?

Na našem facebooku, www, bandzone, myspace, youtube, twitter, atd. A nebo na osobních konzultacích, takže v pražských barech, klubech a ulicích :-).

11) Díky za zajímavý rozhovor. Nyní, pokud chcete, máte možnost cokoli našim čtenářkám vzkázat. Je to vaše, kluci!

Dík a mějte se fajn… holky :-).

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.