Sex a vztahy

Hledáš toho pravého? Tady je 7 důvodů, proč hledat raději levého!

Někdy ani to pravé nemusí být to správné – pojďme se podívat, co ti mohou nabídnout takoví leváci, tedy ti, co píší levou rukou. Politiku nechme stranou.

Leváci jsou mazáci

Den 13.srpna je ustanoven jako mezinárodní den leváků – připomínají se tak tito lidé, kteří se ve světě, ve kterém je většinou všechno orientované na pravou stranu (nyní není myšleno politicky), mohou cítit trochu odstrčeně. Dříve byli leváci považováni za něco špatného – levá strana je obecně chápána jako ta nedobrá, tajemná a zlověstná. A tento předsudek vydržel velmi dlouho, vždyť to ještě není tak dávno, co se malé děti, které psaly levou rukou, přeučovaly násilím na pravou. Leváci však mohou nabídnout mnohem více a to i co se vztahů týče. Nevěříš? Tak čti dál.

1. Leváci mají vášnivější sex

Myslíš si, že v posteli nehraje roli, jestli se tvůj kluk podepisuje pravou nebo levou rukou? Tak to se krutě mýlíš. Podle nedávného průzkumu uvedlo celých 86% levorukých lidí, že jsou velmi spokojení se svým sexuálním životem. Praváků se ke spokojenému sexu přihlásilo pouhých 15%. Důvod, proč tomu tak je, je sice neznámý, ale v podstatě komu na tom sejde. Rozdíl 71 % je prostě jasná převaha.

2. Jsou rození vůdci

Z posledních sedmi amerických prezidentů byli hned čtyři z nich leváci. Byli to Bill Clinton, George H.W. Bush, Gerald Ford a i dnešní prezident Barack Obama. Z našich prezidentů to byl například Václav Havel. Ale i spousta jiných slavných patřila mezi leváky a mezi nimi jsou samozřejmě i ženy. Jako neznámější uveďme Marylin Monroe. Dalšími jsou třeba i Bill Gates, Woody Allen, Eminem, Pink, Petr Čech, Mozart a mnoho dalších.

3. Nejsou to žádní hlupáci

Až 20 % členu Mensa jsou leváci. To je nevýdělečná apolitická organizace, která sdružuje výjimečně inteligentní lidi. Teorie říká, že leváci musí častěji používat obě strany mozku. Některé ze slavných leváků určitě znáš – Charles Darwin, Benjamin Franklin, Albert Einstein, Stephen Hawking, Nikola Tesla nebo třeba Isaac Newton. A navíc studie St. Lawrence University ukázala, že IQ nad 140 vykazují častěji leváci než praváci.

4. Jsou vzácnější

Leváků je na světě asi jen 10 až 15 %. Neznamená to sice, že jsou extrémními výjimkami, ale že prostě o ně nemusíš brkat na každém kroku. Jejich počty rozhodně neklesají a není důvod se obávat, že by měli vymizet. Ale praváku je stále většina. A pro holky jedna dobrá zpráva – mezi leváky je dvakrát více mužů než žen.

5. Jsou prachatější

Za peníze si sice lásku nekoupíš, ale jak se říká, lepší je brečet v limuzíně, než v autobuse. U levorukých kluků je až o 15% vyšší pravděpodobnost, že budou v balíku. A u těch, co šli na vysokou školu je to dokonce až 26%. Peníze přeci nikdy nejsou na škodu, ne?

6. Zvládají více věcí najednou

Ženy zvládají dívat se na televizi, číst u toho časopis, lakovat si nehty na nohou a k tomu telefonovat s kamarádkou o té slepici šéfové. I někteří muži toho zvládají dělat víc najednou, ale takoví leváci jsou na to přímo odborníci. Podle všeho totiž jejich mozek pracuje rychleji a díky tomu zvládají dělat zároveň víc věcí. A nejlepší je tato „schopnost“ prý na videohry. Takže pozor – leváci mohou být i vášniví hráči her.

7. Jsou kreativní

Takže leváci nejsou jen chytří, dobří v posteli a těžce vydělávající lidé, ale ke všemu jsou i inovativní. Více jim totiž pracuje pravá strana mozku, ve které se soustředí věci jako je umění, emoce, kreativita a představivost. Proto jsou excelentní v hudbě, výtvarném umění, ale i v jazycích. Neříkají ti třeba něco jména jako je Michelangelo nebo Leonardo da Vinci? Oba to také byli leváci. A kromě toho, podle výzkumu zveřejněném v American Journal of Psychology, leváci častěji hledají jiná originální řešení určitých problémů.

Poohlédni se doleva

Takže jak vidíš, možná je načase přestat shánět toho pana pravého a raději se zaměřit na kamarády, kteří píší levou rukou. Možná se budeš divit, o kolik jsou takoví leváci lepší. Od nynějšího dne tedy vždy na prvním rande kluka pozoruj, zda-li se podepisuje levou nebo pravou ruku – to abys měla jasno.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.