Sex a vztahy

Haters a anonymové na blogu, co s nimi?

Každý, kdo má blog, se s tím dřív nebo později setká. Komentáře od anonymů, kterým se něco nelíbí. Ale kdy je to kritika a kdy už urážení?

Reakce blízkého okolí

Pokud o tvém blogu vědí spolužáci, kteří tě třeba nemají rádi, počítej s tím, že nějaký ten anonym se dřív nebo později objeví. Stejně tak pokud je tvůj blog jedním z těch známějších, podobně jako třeba blog Míši Vančurové. Ale jak anonymy snést, kdy jde ještě o kritiku a kdy už je potřeba reagovat?

zdroj: rapgenius.com

Kritika ano, ale do určitých mezí

Proti konstruktivní kritice v rámci možností nic nemám. Ale všechno má své meze. Když napíšu například povídku a objeví se pod ní komentář jako třeba „není to špatné, ale mohla bys trochu vylepšit ten úvod, zapracovat na přímé řeči a dát si pozor, aby ses držela charakteru postav a hlídat pravopisné chyby“, je to konstruktivní kritika, je to něco, z čeho si vezmu ponaučení a můžu se tím příště řídit. Ale když mi někdo, ještě k tomu anonymně, napíše „bože to je ale p**ovina“, nic si z toho nevezmu a jejich komentář mažu.

Autor tohoto komentáře si možná myslí, že ještě autorce blogu poskytuje konstruktivní kritiku, nicméně autorka to může vidět úplně jinak.
zdroj: wanitycheetah.blogspot.cz

Pak jsou tu ti anonymové, co vyloženě komentují proto, aby tě urazili, podkopali ti sebevědomí atp. Objevují se hodně na těch „slavnějších“ blozích nebo se jich můžeš dočkat od spolužáků, kteří tě nemají rádi a nějak přišli na adresu tvého blogu. Takové lidi je nejlepší rovnou zablokovat, aby už tvůj blog komentovat nemohli a ignorovat je.

Anonymní komentáře
Autoři/autorky takových komentářů se sice možná podepíšou, ale většinou použijí přezdívku a kontakt na sebe stejně nenechají.
zdroj: ladyvanilka.blog.cz

Jak se bránit anonymům?

Můj tip je „hlavně na ně nereaguj“, to je jen víc povzbudí tě ještě otravovat. Pokud tvůj blog nepatří k těm hodně známým, můžeš si být celkem jistá, že anonymem je pouze jeden člověk a tak stačí zablokovat možnost vkládání komentářů pro tohoto konkrétního uživatele (na každém serveru se to dělá trochu jinak, doporučuju se podívat do nápovědy, většinou to tam bývá). Pokud tvůj blog ale navštěvuje třeba 1500 lidí denně, doporučuju zapnout moderované komentáře, aby bylo čistě na tobě, které komentáře se na blogu objeví a které ne, nebo (pokud jsi uživatel blogger.com) vypnout možnost komentování pro anonymy.

Někde na internetu se objevila stránka proti mé osobě, co teď?

Pokud jsi narazila na útočnou stránku proti tobě nebo nějaké konkrétní osobě, můžeš tuto stránku nahlásit správci sítě, na které se objevila. Pokud se tato stránka nachází přímo na vlastní doméně, můžeš se obrátit na policii ČR/SR s podezřením na kyberšikanu. Policie může autora této stránky skrze příspěvky vystopovat a ekvivalentním způsobem potrestat a stránku zrušit.

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Nejhorší pro mě je to, že všichni v našem městě, kteří mají internet od stejného poskytovatele jako já (a že to je valná většina), mají i stejnou IP. Pokud tedy zablokuju jednoho člověka, zablokuje to i mě a další lidi, které znám a jejich komentáře mi nevadí.
    Vlastně mi z našeho města nevadí komentáře od nikoho, ale tak říkám si – co kdyby náhodou někdy začly 😀
    Jinak já bloguji na serveru blog.cz a nemůžu si s těžovat 🙂
    Mimochodem si myslím, že komentář u Vanillky z 18:47 není nijak urážející…

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.