Sex a vztahy

Co můžeš očekávat od milovníka psů?

Právě sis našla kluka, který naprosto zbožňuje psy? Tak to by ses měla připravit na to, co tě s takovým pejskomilem nejspíš čeká.

Pejskař

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst. Psi jsou velmi oblíbená domácí zvířata a to i přesto, že péče o ně může být někdy trochu náročná. Pokud jsi v nedávné době začala chodit s klukem, který nějakou podobnou chlupatou kouličku má doma, měla bys být připravena na všechno. Ne každý, kdo má psa, je hnedka fanatik, ale alespoň některé body níže napsané, sedí na každého pejskaře. A pokud ve svém srdci nemáš pro psa místo, měla bys asi odejít – tohle totiž předstírat nejde.

1. Psi, jsou lidé

Jakmile se dáš dohromady s pejskařem, připrav se na to, že velmi často uslyšíš něco na způsob „Ten pes je člen naší rodiny.“. A to především v takových případech, kdy si stěžuješ, že musí jezdit všude s vámi. Promiň holka, psi jsou prostě lidé a nemá smysl o tom diskutovat. Když se s touto pravdou smíříš, bude se ti hnedka volněji dýchat.

2. Pejsci jsou miminka

Tohle souvisí s prvním bodem. Nejenže psi jsou totiž členové rodiny, oni jsou to taky většinou miminka svých majitelů. Obzvlášť, když majitelé nikoho jiného nemají, se starají o svého psa jako o lidskou bytost. Kupují mu oblečení, když si chtějí šplhnout, tak donesou nějakou hračku, každý den nakupují psí sladkosti, apod. Jsou i lidé, kteří svoje psy krmí nebo je nechávají spát v posteli a sami si lehnou na gauč, protože jejich brouček přeci tak hezky spí, tak proč ho budit?

3. Narozeninové oslavy, dorty

Ačkoliv tímto trendem je známá spíše Amerika, určitě se i u nás najdou tací „blázni“, kteří pro svoje psy připravují narozeninové oslavy se vším všudy. Pozvánky, výzdoba a samozřejmě nesmí chybět velký dort. Opravdovým extrémem je, když i hosté, jsou psi. Pokud si jeden člověk sezve všechny sousedovy mazlíky, aby jeho pes měl krásné narozeniny se svými kamarády, hraničí to s šílenstvím.

4. Pes dostává pusu jako první

Když pejskař přijde s práce, první co udělá je, že se pozdraví se svým psem, který pokud je správně vycvičený, na něho už čekal za dveřmi. Nejdříve je na pořadu mrncání ocasem, oblizování obličeje a všeho na co pes dosáhne, poskakování a povídání si. Teprve až tahle uvítací akce skončí, jsi na řadě, abys svého oslintaného přítele políbila a přivítala doma. A hlavně přitom nemysli na to, že jsi před pěti minutami viděla psa, jak si olizuje koule.

5. Jen třetí kolo u vozu

Občas se připrav, že budeš jenom třetí kolo u vozu. Pejskaři nedají na svoje miláčky dopustit, takže pokud chce jejich pes ven, i kdyby se venku ženili všichni čerti, tak půjdou. Naproti tomu, když ty chceš jít alespoň jednou za měsíc někam ven se pobavit, raději zůstanou na gauči. Smiř se s tím, že psi vyžadují pozornost a péči a všichni, kdo psi milují, jim ji také dávají. A občas v mnohem větší míře než jiným lidem.

6. Vždyť je to jenom pes

Ano, ještě donedávna to byl člověk a člen domácnosti, ale jakmile je na obzoru nějaký problém, je z něho „jenom“ pes. A takové hovínko na gauči nebo rozkousané boty jsou dostatečným důvodem, aby se z miláčka stalo obyčejné zvířátko, kterému se občas taková „nehoda“ stane. A ty bys to měla chápat. Vždyť to byly jenom boty od Bati za dva tisíce, ne? A co je to oproti lásce, kterou ti může dát tvůj pes?

7. Začni mít ráda kožichy

Ne každá žena si potrpí na norkové kožichy a papuče z nevinných tuleňátek, ale pokud začneš chodit s klukem, co má doma psa, měla by sis na kožichy zvyknout. Se psem se totiž veškeré tvoje oblečení promění na výkřik poslední módy pro zimní sezónu. Chlupy budou všude a ve všem. V jídle, na gauči, v koupelně, na tvých drahých šatech, na podlaze, ve tvé puse,… Jestliže máš ráda černou barvu, asi bys to měla přehodnotit.

8. Zapomeň na spontánní výlety

To, že tě někdy přítel překvapil a z ničeho nic tě vzal na výlet, je už minulostí. Se psem na palubě musí být všechno do detailů dopředu naplánováno. Auto musí být upraveno tak, aby miláček měl pohodlí, a každou chvíli se kvůli němu musí dělat přestávky. A zapomeň na to, že bys někdy zkusila navrhnout, že vám psa pohlídají rodiče. Je to člen rodiny, takže na výlet nebo na dovolenou prostě pojede taky. Nedělej si zbytečně zle, stejně nemáš šanci vyhrát.

9. Spaní už nikdy nebude jako dřív

Psi následují svoje páníčky naprosto kamkoliv, protože jim chtějí být nablízku. A to i během spánku. Až tedy budeš přespávat u svého přítele, měla bys počítat s tím, že pes samozřejmě bude spát v posteli s vámi. Psi mívají někdy docela živé spaní, takže se nelekni, když sem tam schytáš nějaký ten kopanec, nebo dokonce skončíš na zemi.

10. Psi nám rozumí

V domě se psem bude vždycky slyšet rozmluva. Většinou se ale bude jednat o monolog, směřující k psovi, který sedí na podlaze a je mu všechno šumafuk. Pokud bydlíš se zvířecím fanatikem, můžeš si být jistá, že když ti volá ze služební cesty, nezajímá ho, cos dělala a jak se máš, ale jak se má jeho psí kamarád. A samozřejmě ho chce také k telefonu. Ano, pejskaři mluví se psi a někdy s nimi i telefonují.

Radosti a strasti

Psi nejsou jenom radost, ale i starost. Jednoduše v sobě kloubí všechno možné. Na lidi mají šílený vliv, což někdy může být až trochu děsivé. Jsou schopni se plazit po zemi, nechávat se oblizovat a pro svého psa klidně zabít. Vždyť je to přeci nejlepší přítel člověka, tak kam se hrabe nějaká přítelkyně?

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.