Sex a vztahy

Co je v sexu ještě normální a kde je hranice?

Jsou věci, které jsou pro vás v sexu tabu a nepřipadá v úvahu, že byste o nich vůbec přemýšleli. Jenže partner může mít i jiný názor. Je normální? Nebo ti změní pohled na sex?

Co je v sexu ještě normální a kde je hranice?
Důležité je si s partnerem o všem povídat. A navrch si sex užívat!

Norma není hodnota, je skrytá v individualitě

Někdy se může objevit silná intimní bariéra mezi partnery. Objeví se požadavky, které podle jednoho z nich nejsou normální. Které jsou zkrátka tabu a jsou špatné. Ale je to tak? Dříve bylo špatné vůbec o sexu mluvit, mít pohlavní styk před svatbou, homosexualita, … A dnes jsou tyto věci tolerovány. Samozřejmě také záleží na kultuře, ze které daný člověk pochází. Ale právě přemýšlením nad tím, zda je to správné nebo ne, může dělat sex nepříjemnějším. Důležité je, aby se oba cítili dobře a nepotlačovali v sobě něco, jen kvůli tomu, že by nad tím druzí ohrnovali nos. Každý je jiný a každý má své fantazie. Do určité míry i některé fantazie, které mohou druhým přijít nechutné, mohou být pro druhé i pro další společnost normální.

Mluvte a experimentujte!

Říká se, že mluvením se nejlépe zajišťuje pocit normality v partnerském sexu. Předchází se studu a nepříjemným překvapením. Je velmi důležité o sexu mluvit. Mělo by to být součástí každodenní konverzace. To samozřejmě neplatí pro páry, které spolu teprve začínají a jsou spolu velmi krátkou dobu. Mluvením dosáhnete toho, že objevíte touhy druhého a můžete ho i mile překvapit, nebo se nad jeho fantaziemi brzy zamyslet. Důležitá je vzájemná důvěra, pokud druhému důvěřujete, můžete spolu experimentovat. Zkoušejte spolu různé kompromisy a začínejte od pomalých krůčků. Když si spolu o všem promluvíte, možná se oba překvapíte, co spolu dokážete vymyslet. Pokud cítíte, že je pro vás něco nevhodné, je to pro vás nevhodné kvůli tomu, co by si pomysleli ostatní nebo kvůli vašim postojům? Tato otázka je velmi důležitá, jelikož sex je váš a vašeho partnera. Není druhých! U žen se často objevuje plachost a nerady sdělují své touhy. Bojí se partnerovi říct, že je více uspokojuje něco jiného. Jenže může to v sexu spíše způsobit zmatek a v partnerovi pocit neschopnosti. Partnera může potěšit nová varianta. A především to, že si sex začnete naplno užívat.

Nikomu neškodím a je mi fajn!

Normální sex je vlastně takový, který by nikomu neměl škodit. Ani okolí, ani vám. To že provozujete to či ono, by mělo být v pořádku, pokud se cítíte dobře fyzicky i psychicky. Nemělo by to narušovat váš život, život společnosti, snižovat vaše sebevědomí, … Pokud si něco tajíte, neužíváte si sex, tak by vlastně nemusel být normální. Hranice jsou často velmi flexibilní. Také záleží i na konkrétním partnerovi, vztahu… Sex by neměl být stereotypní a neměly by být stanovené rigidní hranice. Naopak, je důležité mít hranice velmi flexibilní a opatrně se poznávat.

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.