Kultura a společnost Sex a vztahy

Čím se balamutíme po rozchodu?

Rozchody nejsou pěknou záležitostí, ale když už k nim dojde, naše mysl jako kdyby se zatemnila. Co za otázky v tomto temném oblaku najdeš?

Šťastně až navěky

A pohádky je konec. Tak by to asi chtěl každý z nás, ale život bohužel není jen to krásné, a tak jsou životní realitou i rozchody. První dny a vlastně i týdny jsou hlavně pro dívky velmi těžké. Tedy v případě, že jsi to nebyla ty, kdo ho kopl do zadku. Vzpomínky na něho se vracejí, všechny věci kolem tebe ti ho připomínají,… A přesně tyto okamžiky vedou i k několika myšlenkám, které by sis ale měla zakázat, neboť se jedná jen o klamné zdání.

1. Už mě nečeká žádná láska…

Tak tohle je s prominutím totální blbost. Lidé se vdávají a žení i v šedesáti letech (a více), tak proč by si mladá holka neměla najít nějakého toho chalana? Tyhle myšlenky jsou sice po rozpadu hlavně u dlouholetých vztahů časté, ale opravdu se není čeho bát.

2. Můžeme to spravit

A další klasika. Objevují se pochybnosti o tom, zda-li to nebylo jen tak nějaké rozhodnutí, které padlo během vášnivé hádky. Třeba by to šlo zase dát dohromady, ne? O tom by se dalo polemizovat. Nejdříve si uvědom, proč jste se rozešli a co k tomu vedlo. Podle toho si zhodnoť situaci a pečlivě važ svůj další krok.

Opaky se přitahují
Skvělým příkladem jsou Penny a Leonard. Těm to sice klape, ale za jakou cenu?
zdroj: fanpop.com

3. Není to tak hrozné, jak jsem si myslela

Tak tady opatrně. Říká se sice, že protiklady se přitahují, ale když ty máš ráda čokoládu a on vanilku, ty miluješ klasickou hudbu a on tvrdý rock, tak by ses měla zamyslet. Jsi si jistá, že tohle by byl dobrý základ pro dlouhodobý vztah? Je sice pravda, že tyhle příklady jsou prkotiny, ale uvědom si, že později přijdou závažnější otázky, na které bude potřeba, abyste se shodli.

4. Všechny vztahy jsou o práci

Někdy je zapotřebí na vztahu pracovat a snažit se ho nějak udržet. Na druhou stranu ale nemá cenu zůstávat v takovém vztahu, kde je tomu tak neustále. Přistupovat k lásce jako k pracovnímu vztahu, kdy pokaždé, když se objeví tvůj drahý, tak ti začíná šichta, je zásadní chyba.

5. Měla jsem ještě počkat

…až po prázdninách, až po jeho narozeninách, až po Vánocích. Po jedné události vždycky následuje další, a jelikož rok se překvapivě opakuje, znamenalo by to, že se vlastně k rozchodu nedostanete nikdy. Někdy to prostě chce zásadní krok a nebrat neustále na někoho ohled.

Rozchody nejsou sranda

To nejsou, co si budeme povídat. Život obecně ale není vždycky sranda, takže proč by tomu ve vztahu mělo být jinak? V tomto bodě je potřeba se přizpůsobit, zatnout zuby a vydržet. Po jednom vztahu jistě bude následovat další a ty v něm budeš mít výhodu, protože budeš vědět čemu se propříště vyhnout.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.